Propast smrti – Robert Bryndza

Autor: Robert Bryndza
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021
Počet stran: 368

„Potil se námahou. Jednou rukou pustil igelit a sevřel Joanně hrdlo. Zvedl ji z betonu do výšky, takže se z tašky stala oprátka, jež urychlila ženinu smrt.
Joanna kopala do prázdna a pak vydala příšerné, drnčivé zasténání, jako kdyby ji došly baterky. Naposledy sebou cukla, znehybněla a chvíli mu visela v rukou.“

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá.
Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli.
Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha…
Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.

Robert Bryndza je mou srdeční záležitostí. Jeho knihy čtu hned po vydání, nenechám si je ujít a dávám jim přednost před vším ostatním.
Propast smrti je třetím dílem ze série s Kate Marshallovou a můžu vám slíbit, že se opět budete bavit. Tohle čtení mělo grády, šmrc, ubíhalo rychle a bylo jedním slovem skvělé – jako všechny ostatní knihy autora.

Kate s Tristanem mají svou vysněnou detektivní kancelář. Jednoho dne je osloví žena, která ztratila svou dceru již před několika lety. Kate a Tristan si nejdříve zjistí několik informací, než se rozhodnou případ vzít. Věří tomu, že bude průlomový, že jim pomůže rozjet jejich byznys tak, aby se v pohodě uživili.
jenže to ještě netuší, že tento případ bude tak zauzlovaný, tak zamotaný, že všechno, co si celou dobu budou myslet bude jinak, že se honí za „přeludem“, který jim sice nedá spát, ale pravda je mnohem blíž, než by si ti dva kdy mysleli. Propast smrti je thriller, který má nečekané rozuzlení, na kterém si autor dal záležet a věřím, že nejednomu čtenáři to vyrazí dech.

„Věděla jsi, že v holandštině van znamená vlastně z nebo od?“
„Ne, to jsem nevěděla,“ opáčila Kate a jedním okem se dívala na výsledky hledání vygenerované zadáním adresy v Utrechtu.
„Jméno herce Jamese Van Der Becka se může přeložit jako James „z potoka“, což je zvláštní náhoda, protože hrál Dawsona v seriálu Dawson´s Creek… A creek znamená v angličtině potok.“

Jedno má autor u všech knih stejné, a nejinak je tomu i zde, v příběhu Propast smrti. A tím je čtivost. Autor má neskutečný dar upoutat svého čtenáře, dávkovat mu případ přesně tak, aby čtenář měl potřebu a chuť dál číst. Nechtěl jednoduše přestat. Neříkám, že tento účinek bude na všechny čtenáře, ale na dobrých 90 % určitě jo.
Napomáhají k tomu i kratší kapitoly, které spád celého thrilleru urychlují, měla jsem pocit, že nedělám nic jiného, než jen otáčím stránky a čekám na to, jak všechno dopadne.

Z velké většiny mám v knížkách lepítka, takové ty barevné lístečky, kde si označuju části textu, které se mi líbí. Ať už je to nějaký vtipný dialog, nebo nějaký citát či ponaučení. Přiznám se, že teď jsem to nestíhala. Naprosto jsem se do čtení knihy Propast smrti ponořila a zapomněla na to, že bych si měla některé části označit. Byla jsem doslova konsternována vším, co se v příběhu dělo a nebyl čas na nic jiného.

Ač se v příběhu objevilo pár okamžiků, které mi tak úplně neseděly, nemá cenu je zmiňovat, protože jsou zastíněny konečným efektem, který byl jednoduše a jednoznačně dokonalý. Robert Bryndza i nadále zůstává mým topem, mým oblíbencem, mým favoritem.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Propast smrti můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *