PS: Chybíš mi – Winter Renshawová

Autor: Winter Renshawová
Nakladatelství: Beta
Rok vydání: 2019
Počet stran: 240

„…muži jsou luxus, ale ne nezbytnost.“

Nový romantický příběh úspěšné autorky ze série PS
Drahá Melrose,
když jsem tě viděl poprvé, byla jsi jen cizí holka. Podruhé už jsi se mnou bydlela. A při třetím setkání jsi mi dala jasně najevo, že se staneš tím největším trnem v oku, jaký jsem kdy zažil. Ve sprše zpíváš příliš hlasitě a vypotřebuješ všechnu teplou vodu. Jsi neuvěřitelně panovačná. Všemožně mi komplikuješ život. Ale ať se snažím sebevíc, nedokážu na tebe přestat myslet. Popravdě… nedokážu po tobě přestat toužit. Chtěl jsem ti to říct. Chtěl jsem si s tebou sednout, překonat svou hrdost, vzdát se svého nevázaného způsobu života a ukázat se ti ve světle, v jakém mě ještě nikdo neviděl…, ale potom přišlo to vyznání, a zcela změnilo situaci; zpráva natolik šokující, že mi vzala dech. Nikdy nepochopím, jak je možné, že jsem to nepředvídal.
Sutter
PS: Chybíš mi.

Winter Renshawová je velmi mladá americká spisovatelka, přesto má na svém kontě už řadu vydaných titulů. Talentovaná autorka píše svěže a s lehkostí, dokáže vybudovat napětí a atmosféru. Díky tomu si získala zástupy čtenářů, kteří se těší na každý její nový příběh.

Autorka napsala sérii s názvem PS, která obsahuje různé příběhy. První kniha, kterou nakladatelství Beta vydalo, byla PS: Nesnáším tě a nyní vám představím novinku PS: Chybíš mi.
Musím se přiznat, že jsem byla opravdu natěšená na tuto oddechovku, protože k první knize jsem byla doslova přikovaná, a tak jsem to stejné očekávala i teď. Že nepůjdu spát, nebudu jíst a nebudu se vůbec hýbat, dokud to nedočtu. No, až tak žhavé to nebylo, ale bylo to dost dobré! 🙂

Ať na to nezapomenu, tak vám hned úvodem napíšu, že knihy na sebe nenavazují. Jediné, co mají společného je autorka a ono PS v názvu. Jinak se jedná o dva odlišné příběhy.
PS: Chybíš mi je vyprávěním Melrose a Suttera. Dvou lidí, kteří se „nešťastnou“ náhodou stanou spolubydlícími a jejich vzájemné vztahy jsou na bodu mrazu. Dělají si naschvály, ale později se začnou kočkovat jako dva dospělí, mladí lidé – což se dá od tohoto typu literatury očekávat – román pro ženy s nádechem lehké erotiky. 🙂

Melrose je mladá, krásná, nadaná, začínající herečka a její nejlepší kamarád Nick, kterého miluje platonicky už od dětství, odjíždí na turné s Maroon 5, proto poprosí Mel, aby převzala jeho nájem, dokud se nevrátí.
Melrose to udělá, ale netuší, že vyfasuje nevychovaného, hrubého a protivného spolubydlícího s tělem Adonise – Suttera.
Sutter je elektrikářem, majitelem firmy, má své vlastní démony a díky tomu není příliš otevřený a už vůbec ne důvěřivý k lidem, jako je Melrose.
Jenže se říká, že protiklady se přitahují, je tak? Ovšem co Mel a její city k Nickovi? Prozradí mu, co k němu cítí? Jak vydrží šest měsíců v přítomnosti někoho, koho nemůže ani vystát?

Všechno v příběhu mi pasovalo. Postavy, děj, i trocha té erotiky, která se dala zvládnout. Ale to, co mě mrzí – ne nijak výrazně, ale je to tam, je fakt, že jsem si nedokázala představit Suttera.
V prvním díle jsem Isaiaha doslova hltala, dokázala si ho zhmotnit a toužit po něm (jak taky jinak, že jo?!), ale tady se mi to vůbec se Sutterem nepovedlo.
Za to se mi ale líbila Melrose. Od vycházející hvězdičky, která má bohaté rodiče, bych čekala něco jiného, tudíž jsem byla mile překvapena. Vtipná holka, která věděla co chce, nebyla ufňukaná a můžu říct, že působila pohodově. Taková kamarádka, kterou bych ve své blízkosti určitě snesla. 🙂

„Cítíme jen to, co nás učili cítit.“

PS: Chybíš mi je vyprávěno formou, kterou mám ráda. Kapitoly si mezi sebou střídají Melrose se Sutterem, a tak se na některé věci může čtenář dívat jak pohledem jeho, tak jejím pohledem a to bylo super.
Další věc, kterou hodnotím kladně, tak je způsob, jakým popsala autorka soužití dvou lidí, kteří se neznají, nenávidí a pak se v drobných náznacích a rozhovorech začínají poznávat. Mělo to v sobě určitou smyslnost, kdy jsem se potutelně musela usmívat, bylo to romantické, ale rozhodně ne sladké či přeslazené. Není to ten typ knihy, u které by vám sladké teklo i ušima, díky tomu, že se ti dva ze startu nemají příliš v lásce, dochází k pár humorným situacích, které odlehčí celý příběh.

Jasně, dojde tady i k nějakým sexuálním scénám, ale já se opět přiznám, něco málo jsem přeskočila – a navíc těchto scén je opravdu velmi málo, takže rozhodně sex nezastiňuje děj, což je perfektní.

PS: Chybíš mi je skvělou variantou pro ženy, které mají rády romantiku s kapkou erotiky, ale nechtějí to nijak přehánět. Je to pro ženy, které si chtějí užívat příběh, ve kterém na povrch vyplují i nějaké smutné osudy, a taky pro ty, které věří v lepší zítřky. Protože tady se semele pár věcí, u kterých se mi opravdu líbilo, jak byly ukončeny.

Na konci se autorka totiž nezapomene v několika odstavcích zmínit o osudech všech postav, které měly pro děj zásadní význam, takže mám pocit, a věřím, že jej budete mít i vy, že je vše ukončeno přesně tak, jak by mělo být. Každý dostal to, co si zasloužil.
A to je na těchto knihách správně, aby to na nás, čtenářky, působilo nejen odpočinkově, ale taky uklidňujícím dojmem, po všech nervácích, které prožíváme ať už v realitě nebo v jiných příbězích.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, kde si knihu PS: Chybíš mi můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *