Rebelské srdce – Penelope Ward, Vi Keeland

Autor: Penelope Ward, Vi Keelnad
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 264

„Očividně existují situace, které nikdy nepochopíme, dokud se nestaneme jejich součástí.“

Po šokujícím závěru Rebelského dědice přichází pokračování příběhu Rushe a Gii ve druhém dílu s názvem Rebelské srdce.
Jak si pokazit jinak skvělé léto v Hamptons:
Vyspat se se šéfem. Splněno.
Utratit všechny peníze za nájem, který si nemůžete dovolit. Splněno.
Jak na konci léta odejít od muže, kterého milujete:
… Dám vám vědět, až na to přijdu.

Penelope Ward patří s miliony prodanými knihami mezi nejprodávanější autorky podle žebříčků New York Times či USA Today, v žebříčku Wall Street Journal dokonce dosáhla na první místo. Penelope se několik let živila coby moderátorka televizních zpráv, než změnila profesi, aby se mohla více věnovat své rodině. Vyrostla v Bostonu s pěti staršími bratry. Ráda čte romány ze žánru new adult, miluje kávu, často si přes mobil píše se svou kamarádkou a občasnou spoluautorkou Vi Keeland a víkendy tráví s rodinou a přáteli. Se svým manželem a dětmi žije v Rhode Islandu.
Vi Keeland patří mezi nejprodávanější autory podle USA Today a její romány se umístily na první příčce žebříčků New York Times a Wall Street Journal. Prodala miliony knih, její romány jsou pravidelně řazeny mezi bestsellery a jsou překládány do více než dvaceti jazyků. Bydlí v New Yorku, kde šťastně žije se svými třemi dětmi a po boku muže, jehož potkala ve svých šesti letech.

Hned úvodem, důležité hlášení. Všichni POZOR!
Hele, myslím to vážně, soustřeďte se. Kdo z vás nečetl Rebelského dědice a rozhodl se kouknout na moji recenzi, okamžitě tuto stránku zavřete. Fakt, nedělám si srandu. Zavřete ji!
Protože tato recenze může obsahovat a asi i bude informace, které by vám potěšení z prvního dílu a jeho čtení totálně zkazilo, takže znovu opakuji, ZAVŘETE TOTO OKNO PROHLÍŽEČE, pokud jste jedničku nečetli!

Tak, to bychom měli. Víte, druhý díl – Rebelské srdce – byl taky jízda, jako první. Na konci Rebelského dědice jsem se totiž dozvěděla, kdo je otcem dítěte, jež nosí Gia pod srdcem a ne, neradujte se, Rush to opravdu není.
Ten chlap má úplně jiné problémy v tomto díle, musí se totiž vyrovnat nejen se svou rodinou, otcem Edwardem a bratrem Elliotem, ale také se musí rozhodnout, zda zvládne s Giou vychovávat cizí dítě, které nebude jeho. Nebude mít jeho DNA, on nebude biologickým otcem.
A ač je do Gii bezhlavě zamilovaný, není to tak jednoduché se se vším vyrovnat, zvlášť když ví, kdo je onen „dárce“ spermatu, obzvlášť když ví, kdo je Harlan a kdo tedy byl Giin sexualní partner na jednu noc…

Rush byl v knize Rebelské srdce už někdo jiný. Změněný láskou, cloumají s ním city k Gie, takže už nebyl drsňák, kterého jsem si zamilovala dříve. Byl více přemýšlivý, jeho spontánnost byla ta tam. Samozřejmě mu to nic neubralo na charismatu, ba naopak. Možná právě díky tomu, že se stal nedosažitelným, jeho „akcie“ se ještě zvýšily.
Gia zůstala stejně sympatická postava, jako předtím, jen jeden jediný problém jsem s ní měla. To její pochopení, které měla k tomu, že ji Rush opustí, protože dítě není jeho, to její pochopení, že je s jinou ženou, protože ona nosí dítě někoho jiného… To mi vadilo. Přece když někoho miluju, tak o něj bojuju, no ne? A přišlo mi, že Gia se lehce vzdávala… Jenže, to by nebyly Penelope a Ward, aby i z toho „mála“ neudělaly pořádný napínák a nervy i srdce drásající doják. 🙂

„Když jsem na Rushe myslela hezky, vždycky se to nějak zvrhlo v obavy. Bylo těžké se cítit jistě ohledně toho, kam to s námi směřovalo. Jeho chování ke mně v poslední době mi sice dávalo naději, byla tu ale jedna zásadní věc, která mě nutila o tom všem pochybovat…“

Teď něco málo napíšu o konci příběhu. Asi všechny čtenářky, které tuto literaturu čtou, ví, jak to přibližně dopadne. Vždy jsou tyto knihy předvídatelné, ale je zajímavé sledovat cestičky, kterými se ke konci dobereme. A tady se autorky rozjely a všechno nechaly až na poslední možnou chvíli, všechno zamotaly, aby to nebyla pro hlavní hrdiny procházka růžovou zahradou.
Ani na vteřinu jsem si nepomyslela, že by to dopadlo jinak, než si myslím, ale i tak je Rebelské srdce čtení, které jsem si užila. Líbili se mi hrdinové tohoto příběhu, no dobře, Rushe zbožňuju, to je prostě bůh, ale také Oak a jeho špičkování s Rushem je úžasné, Elliot je hňup, který dostane, co si zaslouží a to, jak se vybarvil Edward – Rushův otec, bylo nečekané a překvapivé. A nesmím zapomenout na Tonyho, otce Gii. Ten byl úžasný.

Nejen Rebelské srdce, ale i předchozí díl, Rebelský dědic je skvělé, odpočinkové, zamilované čtení. A jak jsem psala už v recenzi na Rebelského dědice, ani tady není těch erotických scének moc, takže jsem opravdu spokojená.
Ve vyprávění se střídají Rush a Gia, ale jejich vyprávění na sebe navazuje, takže se posouváte ve čtení stále dopředu.

I když vám tato série nedá nic nového pod sluncem, já oceňuji, že je čtivá a zábavná. Nejednou jsem se usmívala nad výroky hlavních postav, nejednou jsem se zamračila, když se mi něco znelíbilo a říkala si, že tohle je blbost, tak to být nemůže. A i když jsem věděla, že tam ten happyend bude, stejně jsem chtěla číst a číst dál, jen proto, abych si právě ten happyend přečetla a věděla, jak to všechno je.
Epilog se mi líbil, jo, dobře, opět to bylo předvídatelné, ale autorky dostály svého elánu a tak, jak pojaly celý příběh – hekticky, bláznivě a rychle, tak jej i dokonaly.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Rebelské srdce můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *