Rebelský dědic – Vi Keeland, Penelope Ward

Autor: Vi Keeland, Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 260

„Někdy se člověk musí vzdát toho, co nikdy skutečně neměl.“

Gia přijíždí na léto pracovat do Hamptons. Po jedné nevydařené noci s jistým mužem se rozhodne, že si dá po zbytek léta od opačného pohlaví pohov. Toho se ovšem drží jen do té doby, dokud nepozná svého nového šéfa Rushe, muže s komplikovanou minulostí a rodinou, jež s ním nechce mít nic společného. Rush svým citům vůči Gie vzdoruje, protože vztah nechce, a raději vyhledává náhodné známosti. K Gie ho však táhne něco, čemu nedokáže odolat. Když spolu Gia a Rush skutečně začnou chodit, Gia brzy nato zjistí, že během oné noci na začátku léta otěhotněla. Společně se rozhodnou tuto překážku překonat, ale nebude to tak snadné, jak by se mohlo zdát…

Rebelský dědic je romantika. A ano, předvídatelná. A ano, sladká. A ano, s erotikou. Ale tak úžasně a skvěle napsána, že jsem se bavila od první do poslední stránky. Téměř na každé stránce jsem si povzdychla. Jednou to „ach“ bylo ze sladkých výrazů a gest, ze kterého mne budou bolet zuby ještě měsíc, jindy to bylo „och“ za to, že se něco pokazilo a takových věcí tam bylo poměrně dost. A nesmím zapomenout na „ech“, které jsem vydávala, když se hlavní hrdinové špičkovali. Ty jejich sarkastické, ironické a vtipné komentáře se mi líbily. A to dost!

O čem kniha je, to vám psát nebudu, protože v anotaci je řečeno vše, co by měl každý čtenář vědět, než knihu otevře. A já se zaměřím na hrdiny. A začnu Giou, protože dámy mají přednost.
Gia je sebevědomá dívka, žena, která stojí pevnýma nohama na zemi. Dokáže používat mozek a selský rozum. Byla mi sympatická, tohle fakt byla holka do nepohody. Její schopnost argumentace se autorkám opravdu povedla. Byla vtipná, milá, ale vždy si ponechala punc ženskosti a smyslnosti. Bez zbytečných vulgarit dokázala říct vše.
A teď Rush. Namakaný, tmavovlasý, lehce zarostlý, s tetováním. Drsňák na první pohled, jemný a citlivý chlap pod povrchem. Tady to bylo asi trochu moc, autorky z Rushe udělaly přeněžnělého, přecitlivělého, a velmi, velmi empatického muže, sice jen u lidí, kterým se otevřel a věřil jim. Ale i tak. Nevěřím, že někde existuje chlap, který by byl takový. Co se týče sexuálních narážek, tam to byl přesně ten Rush, za kterého jsem jej považovala, ale ty ostatní – sladké záležitosti, tam to bylo trochu moc. Ale rozhodně to neubralo nic na jeho přitažlivosti. Protože to temné, zvrhlé, přímo démonické já stejně převládalo nad tím „přeslazeným“ chováním.

Samozřejmě tam bylo více postav, jako třeba Riley, Oak nebo Melody či Harlan, ale oni byli spíše taková výplň. I když Harlan bude ve druhém díle asi dost důležitý člověk, no uvidíme.

„Gia vytáhla z kabelky, co visela vzadu na židli, malý zápisník. Otočila pár stránek. „Jak se ti líbí jméno Cedric pro hlavního hrdinu?“ Zvedl jsem obočí. „Je to podsaditej černej komik?“
„Ne.“
„V tom případě je to hloupý jméno.“
Vytáhla z kapsy pero a přeškrtla slovo, kterým bylo pravděpodobně jméno Cedric.
„A co Elec?“
„Co je to sakra Elec? Je to nějakej elektrikář, nebo tak?“
Další škrtanec.
„Kain?“
„Zabil v tom příběhu bráchu Ábela?“
Škrt.
„Marley.“
„Zpívá reggae?“
Škrt.
„Simon?“
„Podivínek s brýlemi, co ho často bijou?“
Gia si povzdechla.

Rebelský dědic je kniha, kterou se nakladatelství Baronet opět může pyšnit. Věřím, že většině čtenářkám se tento příběh bude líbit, zaryje se jim do srdce, budou Rushe zbožňovat a fandit Gii. A přesto, že je spousta situací předvídatelných, valnou většinu tušíte téměř od začátku celého děje, tak si tohle čtení užijete a já vám jej doporučuji.

Je to skvělá oddechovka, navíc výborně napsána. Já příběh Gii a Rushe přečetla za jednu noc a těším se, jak tohle všechno bude pokračovat. Protože Gia se dostala do velmi komplikované situace a myslím si, že tohle už Rush nerozdýchá. Pokud to na něj nebude moc, tak je opravdový anděl s maskou ďábla.

Možná je maximální hodnocení pro někoho překvapením, ale já dávám váhu na můj pocit po dočtení. Po dlouhé době jsem se usmívala i po skončení knihy, šla jsem spát ve čtyři ráno, ale probudila se opět s úsměvem v sedm. I přesto, že by se Rebelský dědic dal nazvat pohádkou, tak to je příběh, který se mi líbil, hltala jsem každou stránku a nepřeskakovala ani erotické pasáže (už se lepším!). 🙂
A ať už byla povaha Rushe přehnaná, nebo bylo všechno „prostoduché“, já se bavila, fakt se mi to líbilo. A právě proto, pět hvězd.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Rebelský dědic můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

2 odpovědi na “Rebelský dědic – Vi Keeland, Penelope Ward”

  1. No do prčic 😀 Tmavovlasej, tmavookej, se strništěm, zkrátka jako na obálce? Řek jako vyšitej prostě a můj typ jak fík :-)))) Chjo, musím si jí pořídit co nejdřív prostě. 🙂 🙂 Smajlík srdíčko, srdíčko, oči se srdíčkama :)))))

    1. A zapomněla jsi na „namakej a potetovanej“ 😀 😀 no co ti budu povídat :))) Smajlík srdíčko, srdíčko, srdíííčko 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *