Reid – Melanie Moreland

Autor: Melanie Moreland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320

„U stolu v zasedačce seděla na mém obvyklém místě, taková malá vetřelkyně do mého prostoru, a hleděla na mě s očima doširoka otevřenýma překvapením. Věděl jsem, že vypadám hůř než obvykle a že bych měl odejít, ale nohy mě dál nesly vpřed, až jsem se posadil naproti ní.     
Byla to ta nejkrásnější žena, jakou jsem kdy viděl – husté tmavohnědé vlasy, smetanová pleť a zářivě modré oči, kterých jsem si hned všiml. Na sobě měla kostýmek, vlasy měla dokonale načesané, make-up decentní, na stole otevřený malý notebook a vedle něj zápisník s tužkou v pohotovosti, zkrátka profesionální žena, připravená dělat byznys. V jejím pohledu jsem ale zaregistroval měkkost a úsměv měla vřelý, dokonce snad i trochu stydlivý.     
Byla neuvěřitelně sexy.     
Tak sexy, až jsem se při dosedání málem netrefil na židli. Naštěstí mě před tímto trapasem zachránil Aiden, protože jsem stejně už měl zaděláno na další. Víc než jednou jsem se musel nenápadně pod stolem upravit a byl jsem moc rád, že Bentley upřednostňoval dřevo, a ne sklo. Mému ptákovi se to, co viděl, líbilo – moc se mu to líbilo.“

Dítě, opuštěné a nemilované.
Napospas osudu ponechaný a opovrhovaný teenager, který své vynikající technologické znalosti používal ze špatných úmyslů.
Během dospívání se nad jeho budoucností vznášel stín záznamu z vězení, a jeho život se stal nekonečnou smyčkou samoty.
Dokud nedostal druhou šanci a nezačal nový život.
Dokud se na obzoru neobjevila kariéra, o které se mu mohlo jenom zdát a dokud nebyl obklopen lidmi, kteří mu dokázali, že rodina a domov nejsou jen slova.
Dokud mu jedna dívka neukázala ten nejlepší a nejsložitější kód, jaký kdy mohl napsat.
Lásku.

Reid. Mezi tři majitelé BAM přichází mladej kluk, o kterém už jsem slyšeli v minulém díle. Pod svá křídla si ho vzal Aiden a protože je pro ně velice důležitý, jak už jsme zjistili, zasloužil si vlastní knihu s vlastním příběhem. Jeho příběh je opravdu příběh se vším všudy, ne jen postelové aktivity a šílená minulost jako u Maddoxe. Těšte se na vlnu emocí a dávku vtipu.

Reid je kluk co si hraje s počítači. Ale jeho hraní je vlastně všeumění. Jak už víme, byl za to zatčen a klukům z BAM ukázal co vše dokáže, když byli v úzkých. I když ho za to v minulosti zatkli, pro někoho, kdo mu dal šanci a místo, které se nejvíc podobá domovu, opět překročí zákon. Jeho loajalita k lidem, které má rád je nekonečná, ale pojďme se vrátit na začátek a vlastně zjistit, jak se k tomu dostal. Jeho cesta životem byla hodně trnitá. Žena, co ho porodila, ho nechala na nádraží, pak se dostal do pasti v systému a když už si myslel, že našel někoho, kdo ho bude mít rád, tak to dopadlo zle. Jeho umění ho naučil právě tento muž, který zemřel dříve než mohl Reida naučit pokoře. Díky svému egu skončil ve vězení za krádež patnácti milionů. Když vyšel ven byl zase sám, dostal ale šanci v BAM a udělal všechno proto, aby si ho vážili a měli ho rádi. Reid jede podle seznamu, svou práci miluje a tráví v ní celé dny, když ale do firmy nastoupí Becca, zjistí, že život skrývá ještě i jiné potěšení.

Jak už víme, v minulém díle se k nám vrátil Richard z Kontraktu. Protože se stal obchodním partnerem BAM narazíme na něj i v tomto díle. Nejen kvůli pracovním událostem, ale hlavně proto, že jeho spolupracovnice Becca zaujme místo přímo v BAM a vytváří pro ně reklamu. Musím říct, že propojení těchto dvou sérii je čím dál lepší, protože tenhle příběh by bez nahlédnutí zpět nebyl tak zajímavý a poutavý. Sice nevadí, pokud jste Kontrakt nečetli, protože smysl příběhu vám to nezkazí, ale doporučuji si ho přečíst, hned se vám spojí spousta maličkosti, které vytvoří mnohem lepší obraz příběhu, jenž čtete.

 „Takže jaká ta pravidla jsou, Bentley? Že zákon můžu porušit a své schopnosti použít tehdy, když se to hodí tobě? Nebo firmě? Bylo to v pořádku, když jsi potřeboval mou pomoc, abys našel svou holku. Nebo když mé schopnosti potřeboval Maddox k tomu, aby firmu nezničila jeho minulost. Nezapomínejme taky, jak nadšený jsi byl, když ten systém, který jsem vybudoval, firmě přinesl uznání nebo když jste díky těm reportům, co jsem vytvořil, vypadali dobře před novýma obchodníma partnerama.“
Ke konci svého projevu jsem vzteky už skoro vrčel.
„Tak ohýbat zákon pro tebe, Aidena nebo Maddoxe je v pořádku? Ale kvůli ženě, kterou miluju, už ne? Bez tvého svolení ne?“

Rebecca přijede do BAM z firmy Gavin Group, kterou si najali na vytvoření reklamy a všeho kolem ní k novému projektu Ridge Towers. Má vše na starost a její povinností je, aby vytvořená reklama přinesla zájem o prodej bytů.
Becca je obyčejná žena, která touží po dobré práci, lásce a rodině. Když pozná Reida a zjistí jaký je to mág pokud jde o počítače, protože ji vytvoří různé soubory, které ji hodně zjednodušují práci. Začne se o něj zajímat i jako o muže. Ale on stále mluví jen o práci a je hodně stydlivý, takže se rozhodne jednat a rozlousknout jeho chování a pomůže ji k tomu její neobvyklý koníček.

Kniha Reid je opět napsaná velmi čtivým způsobem. I když tam není žádné velké odhalení, protože většinu věcí už o Reidovi víme, tak je to příběh, který vás drží stále v pozoru a napnuté, jak to celé skončí. Je tam hodně momentů, které vás překvapí. Co se mi hodně líbilo, jak se Reid vyvíjel, jeho osobnost a sebevědomí. 

Když jde o série, tak je těžké doporučovat knihu, která už je několikátá v pořadí, navíc pokud je to série, kde díly na sebe navazují a děje se prolínají. Těm, kterým se zalíbil první díl a čte dál, tak si určitě pořídí i tento díl. I když jste možná jako já byli Maddoxem trochu zklamáni, tak Reid vám zase zvedne náladu a budete se těšit na další díl, protože nás čeká Van.
A pokud se má recenze dostane do rukou nováčkovi této série, tak určitě doporučuji začít sérii Kontrakt a pokračovat na tuto Vested Interest. Každý díl je jiný, přitáhne vás něčím jiným a Reid je sladký, romantický a přesto to není pohádka.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Reid můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *