Řemeslné pohádky – Sandra Dražilová Zlámalová

Autor: Sandra Dražilová Zlámalová
Ilustrace: Marie Koželuhová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 72

„To budou džbánky, hrnečky a talířky,“ pochvaloval si Hynek.
„A nebudou, nebudou,“ smál se potichu hliněný mužíček, kterého z lesa přivezl.
A měl pravdu. Vše se stále opakovalo. Sotva Hynek hrníček vyrobil, rozpadl se mu na prach.“

Knížka plná řemesel zavede začínající čtenáře do světa kouzel, čarování, smíchu i neplechy.
V krátkých pohádkách se setkáte třeba s pekařem a jeho líným droždím, hrnčířem a nezbedným hliněným mužíčkem či se samotným Luciferem, který uhasí kovářovi výheň. Poradí si mlynář se škodolibým šotkem? A komu pomůže švec Janek nebo krajkářka Rozinka?
Nebojte, v našich příbězích všechno dobře dopadne, jak už to ve světě pohádek bývá…

Řemeslné pohádky nezklamaly. Děti se můžou těšit na 16 krátkých vyprávění, tak akorát před spaním, kde hlavní hrdinové jsou kouzelné bytosti, které z větší části zaškvařují, dělají neplechu, no… prostě zlobí, ale vždy se vše v dobré obrátí.

Každé vyprávění ze všech šestnácti v sobě ukrývá nějaké kouzlo nebo magii. Ať už je to šotek, který plive jedovaté sliny, kouzelná vílí nitka, která rozpozná dobré od zlých lidí nebo máma medvědice, která krade svačiny. 🙂
Každá pohádka je krátká, jednoduše pochopitelná i pro ty nejmenší a napsána jasně, bez těžkých slov, takže věřím, že i ti nejmenší posluchači nebo čtenáři nebudou mít problém.

„Uzlík sem a uzlík tam,
teď to hezky zamotám.
Motýla i růžičku
vyšiju za chviličku.“

Řemeslné pohádky nejsou jen krásným vyprávěním, ale jsou plné i skvělých ilustrací, které mají takříkajíc šťávu a šmrnc. Děti v každém vyprávění objeví jeden velký a jeden malý obrázek, jsou barevné, jsou veselé, jsou jasné, všeříkající, takže není problém poznat meluzínu, kolébku nebo vodníka. 🙂

Pokud hledáte knížku, kde budou krátké pohádky, buď pro začínající čtenáře nebo vhodné pro předčítání před spaním, tak Řemeslné pohádky jsou ty správné. Jsou nejen zábavné, ale také poučné. A určitě budou děti bavit.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Řemeslné pohádky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *