Říše neřesti – Meghan March

Autor: Meghan March
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 264

„Fakt? Smrt je dobrá karta?“
„Znamená změnu. Transformaci. Konce. Začátky. Jestli chceš přijmout svoji budoucnost a příležitosti, který tě čekají, musíš hodit minulost za hlavu. Tohle je tvůj čas. Tvůj čas začít znovu a nechat za sebou to, co bylo kdysi, ve prospěch toho, co může být.“

Nemyslitelné. Neuvěřitelné. Nepředstavitelné.
Nepoznávám, co se stalo s mým životem. Už nedokážu říct, kde končí lži a začíná pravda.
Vpadl do mého světa a vyhnal mě z mého bezpečného koutku.
Všechny moje sny se plní až na jednu věc, po které toužím nejvíc – být šťastná.
Ale budu o to bojovat.
Teď.
Vždycky.

Říše neřesti je třetím, závěrečným dílem série Savage trilogy. Byla to pro mne taková noční jednohubka, za pár hodin bylo přečteno a musím konstatovat, že po tom, jak jsem byla lehce zklamaná z druhého dílu, teď byla reputace napravena a zakončuji tohle čtení s velmi spokojeným pocitem.

Anotace vám nic neřekne co? Jestli jste ještě nečetli předchozí dva díly, tak rozhodně ve čtení NEPOKRAČUJTE, může obsahovat SPOILER!!
Temperance totiž zůstala sama. Ne vlastní vinou, i když ona si to klade částečně za vinu. Nejdříve bojuje se smutkem, s vinou, a vůbec se svým životem, protože nevidí důvod, proč by měla vůbec dýchat, jíst, spát, pracovat… Jednoho dne ji ovšem něco nakopne a i přesto, že stále klopýtá o negativní pocity, rozhodne se jít do všeho po hlavě a vrátit se do starých kolejí – nebo aspoň tak, aby to její chování bylo přijatelnější pro okolí. Když se objeví ve skladišti, které chce podpálit, na rameno ji položí ruku někdo, o kom si myslela, že ho už v životě neuvidí. A ač začne její život mít opět nějaký smysl, klacky pod nohama bude mít dál, ale její boj už je více agresivnější, protože má důvod. Říše neřesti vás mnohokráte překvapí svým vývojem, to si buďte jisti…

„Během dvou týdnů, kdy jsem neúnavně bušila do železa, řezala a svařovala, se mi podařilo vyrobit víc soch, než jsem předpokládala. A co víc, na každou z nich jsem pyšná.
Budu před nimi hrdě stát a hlásit se k nim. Každý kousek je unikátní, nemožný okopírovat. Dala jsem si záležet, abych do každé skulptury začlenila část starého auta, a rozhodla jsem se, že to bude moje poznávací znamení.“

Závěrečný díl každé série má být takový, aby uspokojil čtenáře, aby zodpověděl všechny otázky, které ještě visí ve vzduchu a nejsou jasně dané, aby měl případně nějaký happyend a hlavně, mělo by to být opravdu finále s velkým F, aby se na celé vyprávění jen tak nezapomnělo. A Říše neřesti má všechno, co jsem dříve vyjmenovala. Možná bych ještě přidala pár zvratů, které jsem opravdu nečekala a autorka mne dokázala překvapit! Další plusový bod pro celou sérii.

Ač se v knize Říše neřesti objevují sexuální scény (ano, napíšu to znovu, nevyhledávám je), tak jich není mnoho, jsou tuším tady jen dvě, tím pádem jde opravdu více o příběh a děj, než jen popis erotických hrátek, což kvituji!
A ještě něco se mi líbí, ale to je v každé knize, krom tedy třetího dílu. Ale zmínit to musím. On totiž první a druhý díl končí vždy větou, která vás doslova rozseká a vy budete okamžitě chtít číst dál, protože to prostě jinak nepůjde. Je to jen o jedné větě, jednom okamžiku, ale účinek je stoprocentní. To mne bavilo. 🙂

Myslím, že je jasné, že celou sérii ráda doporučím všem čtenářkám, které mají rády erotické/romantické čtení. A vůbec nevadí, jestli jste nečetli autorčinu předchozí sérii, ač se některé postavy opakují, vůbec nejsou důležité jejich činy z minula a pochopíte vše jednoduše a bez problémů. Pokud hledáte tedy nějakou sérii na dovolenou, k vodě, nebo jen tak, protože máte chuť na napínavý, ale také romantický příběh, tak toto čtení vřele doporučuji, protože Říše neřesti ho ukončí přesně tak, jak má.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Říše neřesti můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *