Risk – Elle Kennedy

Autor: Elle Kennedy
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 432

„Vždycky jsem se chtěla stát sportovní reportérkou. Ano, HockeyNet je jenom deset let starý (v době, kdy si zvolili jméno, se očividně na originalitu nehrálo), ale stanice pokrývá čistě hokej, a když ji spustili, vyplnili tím mezeru na trhu se s portovním zpravodajstvím. Pravidelně se dívám na ESPN, ale hodně mi na něm vadí nedostatek informací z oblasti hokeje. Což je napostá nehoráznost. Teoreticky vzato je hokej čtvrtým nejsledovanějším sportem v zemi, ale větší zpravodajské stanice se k němu chovají, jako by nebyl tak důležitý jako NASCAR nebo tenis nebo – děs a hrůza – golf.“

Prý nejsem slušná holka. Je to pravda jen částečně – nenechávám se ovládat strachem a je mi jedno, kdo si o mně co myslí. Mám však jedno pravidlo – nikdy nespím s nepřítelem. Jsem dcerou hlavního trenéra hokejového týmu Briarovy univerzity, a proto si nesmím začít si s hráčem našich rivalů.
A přesně tím je Jake Connelly. Hvězdný útočník Harvardu je arogantní, neodbytný a až moc přitažlivý. Osud však umí být krutý – potřebuju jeho pomoc, abych získala místo na vytoužené stáži, a ten sexy zmetek mi to nehodlá usnadnit.
Potřebuju, aby Connelly předstíral, že spolu chodíme.
Za každé falešné rande chce však jedno skutečné.
Což znamená, že mám problém. Vídat se s Jakem Connellym není dobrý nápad. Táta by mě zabil, jenže v sázce je moje budoucí kariéra. Přestože je Jakeovi s tím jeho sexy úsměvem těžké odolat, nemám v plánu se do něj zamilovat.
Takový risk si nemůžu dovolit.

Kanadská spisovatelka Elle Kennedy vyrostla na předměstí Toronta, kde také na York University získala bakalářský titul z angličtiny. Už od dětství věděla, že se chce jednoho dne stát spisovatelkou, a v době dospívání se na cestu za svým snem vydala.
Její román Omyl dosáhl na žebříček nejprodávanějších románů podle New York Times a Wall Street Journal, román Him, který napsala ve spolupráci se Sarinou Bowen, se umístil na žebříčku nejprodávanějších románů podle USA Today, za román Silent Watch byla nominována na prestižní cenu RITA pro nejlepší autory romancí.
Autorské stránky: www.ellekennedy.com

A je to tady. Elle Kennedy přišla s další svoji tvorbou, konkrétně s druhým dílem série Briar U s názvem Risk. Pokud máte tuto spisovatelku v oblibě jako já, tak Vás čeká další čtecí jízda, která Vás bude bavit od začátku do konce.

V Risku se potkáváme s kamarádkou Summer, tu známe z prvního dílu této série, Brennou Jensenovou, kterou známe už mnohem déle. Je totiž dcera trenéra Jensena, který trénuje hokejový tým Briaru, takže jsme se s ní potkali už v sérii Off Campus.

Brenna je neohrožená, tvrdá, sebevědomá, vtipná a sarkastická. Když si k tomu přidáte, že je krásná a každý kluk je z ní vedle, tak si umíte představit, že pohybovat se mezi hokejisty potřebuje dávku všeho, co Brenna má, aby tam přežila.
Hokej je její vášní a tak se snaží získat stáž u televizní stanice, kde je hokej hlavní téma. Jednoho dne, by chtěla stát u ledu s mikrofonem a zpovídat hokejisty po utkání. Ale to je běh na dlouhou trať, protože v tomto světě nejsou ženy moc populární a tak Brenna musí zatnout zuby a bojovat proti předsudkům. S tímto bojem, ale i s dalšími věcmi ji začne pomáhat ten největší nepřítel a to kapitán hokejového týmu Harvardu. Cítí se jako zrádkyně, ale má snad jinou možnost? Můžeme se vzepřít osudu?

Jake Connelly je stejný jako Brenna, jen to jeho sebevědomí je možná ještě o trochu větší, ale to ho dělá v hokeji nejlepším útočníkem mezi vysokoškoláky a respektovaným hráčem. V draftu podepsal milionovou smlouvu a po ukončení vysoké se stěhuje do Edmontonu a už se nemůže dočkat, až se z něj stane hokejová hvězda, která vyhraje Stanleyův pohár. V jeho životě nikdy nic jiného než hokej nemělo žádné místo, až s příchodem Brenny, ta všechno změní. A pak že těm mužům neotvíráme oči a neděláme jim život pestřejší a šťastnější. Jak se s tím Jake popere se dočtete v příběhu, víc Vám neprozradím.

„Mohl bych sice využít snadnou cestu, jak z toho ven, a hodit všechno na Hazel. To ona ve mně vyvolala paniku, když mě zasypávala všema těma otázkama, ptala se, jestli jsem připravený, a varovala mě, že to bude těžký a že ve vztay na dálku se nedají udržet. S kaýdým argumentem, který nadnesla, narůstal v moji hrudi tlak, až jsem se nedokázal nadechnout. Zdi se kolem mě uzavíraly, připadalo mi, že se dusím.
Vím, že to neudělala schválně. Nad vším, co řekla, jsem už sám uvažoval, všechny ty problémy jsem měl čekat.
Jenže nečekal, protože jsem pořád vedl život Sólo Jakea. V tom životě si můžu dovolit být sobec. Můžu kvůli hokeji zrušit rande. Můžu se soustředit na to, abych to v NHL všem natřel. Můžu si dovolit mít jenom jednu jedinou prioritu: sebe.“

Psát o tom jaký je celý příběh, co má a nemá je pro mě jako deja vu, protože tahle spisovatelka jede už několik let na stejné hokejové vlně a musím říct, že je stále zajímavá, pestrá a návyková. Moc se mi líbí, že své knihy propojuje, i když třeba jen odstavcem nebo větou. Ale vracíme se k sérii Off Campus a tentokrát i ke knize ON, kterou jsem Vám nedávno představila.

Po formální stránce je kniha přehledná, kapitoly akorát dlouhé, opět nadepsané jménem, ať víte z kterého pohledu se děj odehrává a děj napínavý a vtahující až do posledních stran.

Vy co máte knihy Elle Kennedy nebo-li Erin Watt rády víte, že Risk je další kniha, která nesmí ve Vaší knihovně chybět a vy co jste zatím touto spisovatelkou nepolíbení, což doufám, že nikdo z tohoto žánru není, tak doporučuji se k této knize dopracovat od začátku, protože jen pak si užijete pořádnou jízdu, která rozhodně stojí za to.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Risk můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *