Rozzlobený bůh – L. J. Shen

Autor: L. J. Shen
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 432

„To jsem se naučil už v mládí, když jsem pozoroval tátu. Lidi se za ním táhli jak toulavá štěňata, s vyplazenýma jazykama a dychtiví se mu zavděčit. Tak jsem se taky stal mužem mála slov. Kdybych měl být upřímný, tak to pro mě nebyl žádný problém. Slova neměla žádný význam. Neměla žádný tvar, váhu ani cenu.“

Vaughn Spencer.
Říkají mu rozzlobený bůh.
Pro mě není ničím jiným než bezcitným princem.
Jeho rodiče ovládají naše město, policii, každého občana i butik na hlavní třídě.
Jediné, co mám já, je nesmiřitelná zášť vůči němu, protože mě málem zničil.
Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě bude pronásledovat až za oceán.
A teď je tady, žije se mnou v temném, tajuplném sídle poblíž Londýna.
Říká se, že tady straší. Je to pravda.
Zámek Carlisle ukrývá naše nejtemnější tajemství.
Vaughn si myslí, že dokáže zničit přízraky své minulosti. Netuší ale, že je to moje srdce, které zabíjí.

Rozzlobený bůh nám uzavírá sérii Hříšníci: Nová generace. Poslední s kým se setkáme je Vaugh. Syn mého nejoblíbenějšího z HotHoles Barona Spencera. Pokud jste nečetli, tak Baron byl nejvíce temný, vulgární a zlý. Ale jako manžel a otec podle mě dopadl nejlépe ze všech. Třetí díl mi zvedl náladu a udělal tuhle sérii více čtivou, aspoň pro mě.

Vaugh Spencer má taky svou temnou stránku. Je až ironické, že skoro z toho samého důvodu jako jeho otec. Pere se s tím ale lépe, nebo možná mi to jen tak připadá, protože jeho příběh přejde hodně rychle od nenávistí k lásce, i když si to sám ještě neuvědomuje. Sice dále pokračuje ve svém plánu na pomstu, ale dívku, kterou k tomu využívá už tolik netrápí a neubližuje ji. Vaugh nemá rád lidskou rasu, takže skoro nemluví, neprojevuje emoce na veřejnosti, nejí a spoustu dalších normálních aktivit. Chodí v černých, odrbaných věcech. Je to umělec a tak to všichni připisují tomu.
Bohužel i jeho rodiče. Opět nepátrají po tom, proč se jednoho dne v dětství z jejich usměvavého dítěte stal uzavřený a protivný mrzout. Přesto své rodiče nadevše miluje a za své blízké přátele bojuje a chrání je.

Lenora přišla v dětství o matku a otec místo, aby se o ni a sestru více postaral, tak se ještě více zahloubal do svého umění. Je to velmi známý umělec a umění pro něj je vším. Založil i uměleckou školu v Anglii, kde žijí. Když se rozhodl, že odjedou do Ameriky, že tam její sestra dostuduje, Lenora zůstala v Anglii. Na škole, kde byl její domov a kde to znala. na poslední ročník, ale za svou rodinou dorazila a začala navštěvovat školu Všech svatých. Na této škole studuje i její nepřítel. Vaugh Spencer, ten který ji v dětství strašil, ale ona už vyrostla a ztráta matky ji zocelila. Změnila svou image a hodlá se mu postavit čelem. Nejen, že už se nehodlá nechat šikanovat, ale musí nad ním vyhrát stáž na otcovu uměleckou školu.

„Došlo mi, že Vaughn a já jsme byli celé ty roky nepředstavitelně trpěliví. On čekal, až vylezu z ulity, zatímco já jsem dlouho trpělivě sledovala, jak se hrabe zpoza těch vysokých hradeb, které si kolem sebe vybudoval.“

Celkově ve všech třech příbězích mi chybí komunikace a důvěra. Je to velmi podivné, když na tomhle stavěli rodiče těchto dětí své vztahy. Vím, že aby příběh měl grády, musí tam být zápletka a čím překvapující a zdrcující, tím úspěšnější, ale všechno má své hranice. Tím, že jsou zde vztahy mezi rodiči a dětmi takovéto, tak to spíše celkovému dojmu z příběhu ubližuje, aspoň v mých očích. Rozzlobený bůh byl za mě nejvíce spojen s realitou a to by tenhle žánr částečně měl být.

Stejně jako Daria, Luna a Knight, tak i Vaugh byl  v něčem přece jen úplně svatý. Většina z vás, co už má za sebou první dva díly, asi ví, co mám na mysli. Každopádně prozrazovat nebudu. Ale tenhle na první pohled detail, za mě velmi důležitý rys osobnosti všech dětí, se mi moc líbil. Rozzlobený bůh a hlavně Vaugh tak dostal větší šmrnc.

Všichni, co jste vydrželi až sem a už vám chybí jen třetí díl a jste na vážkách, tak jděte do toho. Rozzlobený bůh vám opravdu napraví náladu. Po té šílené a neuvěřitelné jízdě Knighta, vás Vaugh dostane zpátky na tu správnou kolej a zakončí to stylově.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Rozzlobený bůh můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *