Ruckus: Šílená láska – L. J. Shen

Autor: L. J. Sehn
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 424

„Na masáže hrudníku jsem chodila pravidelně každý týden. Někdy jsem musela jít na kliniku. Někdy přišla zdravotní sestra k nám domů. A i když Millie svému příteli o mé nemoci nic neřekla, věděla jsem, že když se bude pořád motat okolo, tak na to nakonec přijde.
Protáhla jsem se kolem něj a rázovala si to k hlavní bráně sídla. Přímo k bráně vedla dlážděná cesta, ale já jsem ráda chodila oklikou, kolem Viciousova velkého bazénu a Deanových číhajících pohledů. Pohybovat se na hraně. Cítit se naživu.“

ROSIE
Říká se, že život je krásná lež a smrt bolestivá pravda. Je to pravda.
Nikdo mě nedonutil cítit se víc naživu než ten, kdo mi neustále připomíná, jak rychle mi utíká čas.
On je moje zakázané jablko.
Také je to bývalý přítel mé sestry.
Než mě odsoudíte ale musíte vědět:
To já ho viděla první. To já jsem po něm jako první zatoužila. To já ho první milovala.
O jedenáct let později vtrhl do mého života a chce dostat druhou šanci.
Dean Cole se chce stát mým rytířem na bílém koni. Jenže co když přijel pozdě?
RUCKUS
Říká se, že ty nejjasnější hvězdy mají nejkratší život. Je to pravda.
Ve světě, kde je všechno nudný, Rosie září jako hvězda Sirius na nebi.
Před jedenácti lety nás osud rozdělil.
Tentokrát se ale nehodlám vzdát.
Rosie LeBlancová zjistí, jak tvrdě dokážu bojovat, abych dostal to, co chci.

Druhý díl série Hříšníci je úplně odlišný než první díl. Každý z kluků HotHoles je úplně jiný. Vicious byl temný a plný nenávisti a Ruckus je plný smutku, tajemství a  boje za životní lásku. Tenhle příběh mě dostal do kolen, vlna emocí, která mnou projela, ve mně zanechala na pár dní stopu a musela jsem se sama sebe každou chvíli ptát: „Co tě přiměje cítít se naživu?“stejně jako hlavní hrdinka Rosie.

Musím začít Rosie LeBlancovou, protože její dějová linie byla pro mě zajímavější než Deana Colea, i když je to jejich společný příběh. Jak už víte, Rosie nebo Růžička (tak ji říká rodina) anebo Sirius (tak ji říká Dean) je nemocná a to hodně. Má cystickou fibrózu, onemocnění plic, kterou ji diagnostikovali ve třech letech. Potřebuje spoustu léku, inhalátory, zvlhčovače sliznic a oscilační vestu, aby mohla jakž takž žít.
Na střední škole se zamilovala do Deana Colea, ale ten začal chodit s její sestrou a i teď po 11 letech ho stále miluje, i když ho nenávidí pokaždé, když ho potká. Žijí totiž v jednom domě v New Yorku, který patří jejich společnosti. Zůstat v tom drahém a luxusním bytě, totiž byla podmínka její sestry, aby mohla zůstat sama ve velkém městě, po tom, co se ona přestěhovala zpátky do Todos Santos. Teď ho potkává ve výtahu nebo na chodbě pokaždé s jinou slečnou, jak dlouho to vydrží a jak dlouho bude odolávat jeho sexistickým narážkám je zatím ve hvězdách, ale jak zjistíte, tak zrovna ty je spojí dohromady. Jak velkou mají šanci na společný život a kolik času Rosie zbývá nikdo neví.

Dean Cole umí sice vydělávat hromadu peněz a jeho práce ho baví, ale jinak je to alkoholik a feťák. Když není pod parou, tak jako by nežil. Jeho jediné velké tajemství ho ničí zvenku i zevnitř, která strana vyhraje je jen otázkou času. Jediné světlo na konci tunelu je pro něj už 11 let láska, kterou cítí k malé LeBlancové, ale prvně si ji musí zasloužit, tak jako Jacob čekal na svou správnou sestru, tak i on si počká. Ale jestli se ji dočká se svým stylem života, to je otázka.
Když spolu stráví první společné chvíle, tak se rozhodne, že už ji nepustí a udělá vše proto, aby ji získal, protože nikdo neví kolik mají času. Vše vypadá skoro dokonale, ona pochopila jeho temnou stránku a neutekla, když ji sdělí své tajemství, tak stále stojí po jeho boku, ale je to chlap, takže kdy udělá chybu je jen otázkou času. Bude tato chyba stát někoho život? Vše se dozvíte v příběhu Ruckus.

Přesto, že série Hříšníci je o partě kluků, která si říká HotHoles, kteří tvoří nerozlučnou čtyřku na střední a i po zbytek života, protože se stanou obchodními partnery a vydělají tolik peněz, že je nikdy nedokážou za svůj život utratit, tak zatím v obou dílech pro mě exceloval více samotný příběh sester LeBlancových.
Jak pro obě bylo těžké probojovat se životem a co vše museli snést a s čím vším se museli vypořádat, než konečně našli štěstí a klid, i když u Rosie není jisté, jak dlouho si to bude užívat. Po dlouhé době jsem u tohoto žánru plakala a tím nemyslím jen pár ukápnutých slz. Křičela na rodiče Rosie za to jak se k ní chovali, a nadávala na Millie, že je najednou tak mlčenlivá a tajemná.

„Jde o to…,“ sundala paže z mýho krku a záda jí ztuhla,“… že jsem se kvůli tomu rozešla s Darrenem. Nechci se vdávat. Nechci ani adoptovat dítě. Nejsem si jistá, jak dlouho tu ještě budu. A já nechci opustit víc, než už mám. Mít dítě je příšerný nápad. Proč bych ho měla chtít?Aby se z něj během pár dní, týdnů nebo měsíců, nebo v nejlepším případě let, stal poloviční sirotek. To vůči němu není fér.“

Ruckus: Šílená láska je smutný příběh, plný nenávisti, zlosti, smůly a neštěstí, ale má hezký konec. Je to napsané tak, že vám to ani nevadí, že se tolik nesmějete, že to není sluníčkové, protože je tak emočně vtahující, že otáčíte stránku za stránkou a přejete si, aby někdo našel zázračný lék s vše dopadlo dobře.

Co mě vždy dostalo ještě víc bylo, že každá kapitola, která je z pohledu Rosie začíná otázkou Co tě přiměje cítit se naživu?. Pokaždé dostanete jinou odpověď a vždy se to vztahuje k tomu, co vás čeká na následujících stránkách. Někdy jsem dostala husí kůži.
Tenhle příběh není až tak o tom, že pro pravou lásku se musí trpět, než si ji zasloužíte, ale že trpělivost růže přináší. Každá cesta k lásce může být jinak náročná a to nám tato série ukazuje.

Takže pokud se vám první díl líbil, určitě si zamilujete i ten druhý, protože Ruckus: Šílená láska je mnohem napínavější a vzrušující čtení, které podle mě neodradí žádného nadšence tohoto žánru. Jen vám dívky, slečny a ženy doporučuji, nezapomeňte si spoustu kapesníčků.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Ruckus: Šílená láska můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *