Rudé svitky magie – Cassandra Clare, Wesley Chu

Autor: Cassandra Clare, Wesley Chu
Nakladatelství: Booklab/Slovart
Rok vydání: 2020
Počet stran: 391

„Bez lásky se zázrak nestane.“

Úspěšní autoři Cassandra Clare a Wesley Chu přicházejí s dalším příběhem lovců stínů, který je zároveň první knihou nové série. Její děj sleduje velkého čaroděje Magnuse Banea a Aleca Lightwooda na jejich cestách po světě po skončení velké války. Magnus Bane si nepřál nic jiného než dovolenou — luxusní výlet po Evropě po boku lovce stínů Aleca Lightwooda, který se navzdory vší nepřízni osudu nakonec stal jeho přítelem. Jakmile se však ubytují v Paříži, navštíví hrdinu dávná přítelkyně s informací o kultu zvaném Karmínová ruka, který uctívá démona a usiluje o vyvolání chaosu. Vše nasvědčuje tomu, že tento kult založil Magnus sám. Před spoustou let. Jen jako vtip. Dvěma přátelům nyní nezbývá než začít po Karmínové ruce a jejím novém, tajemném vůdci pátrat po celé Evropě, aby zasáhli dřív, než kult napáchá ještě větší škody.

Nová série od mé nejmilejší autorky fantasy, Cassandry Clare, Nejstarší kletby, začíná prvním dílem Rudé svitky magie. Nejen, že se dostanete zpátky mezi lovce stínů, ale i tato série, už podle prvního dílu, vás dostane do kolen a mám za to, že všichni fanoušci SH (shadow hunters), by si ji neměli nechat ujít.

S Alecem Lightwoodem a Magnusem Banem se vydáte na dovolenou po Evropě. Má to být jejich první společná dovolená, po velké bitvě, jejich romantické chvilky, kdy by se měli sblížit. Tak i jinak. 🙂
Jenže! Jednoho večera se v hotelovém pokoji, který sdílí Magnus s Alecem objeví Tessa a sdělí Magnusovi drb, který se šíří jako mor po celém světě – mezi podsvěťany a to ten, že kult Karmínové ruky začíná vystrkovat drápky. A kdo je za tento kult zodpovědný? Kdo jej vede? Magnus Bane.
Magnus o tom nic neví, zjistí, že vzpomínky na události, kdy měl údajně kult vytvořit, má vymazané, Alec se ocitá kousek nad propastí – má stát při Magnusovi nebo by měl vše říct Spolku a tím pádem odsoudit Magnuse za všechny hříchy Karmínové ruky, které už stihl kult napáchat?

Začátek příběhu Rudé svitky magie byl sice dost akční, ale chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla, že hlavními hrdiny jsou Alec a Magnus. Tím nemyslím, že bych měla problém se začíst. Autorka mi už několikrát dokázala, a teď to jen potvrdila, že umí psát tak, aby vás příběh naprosto pohltil.
Ale to, co se dělo zhruba od poloviny, a ten konec, to bylo něco neskutečného. Byla to jízda, kterou jsem jen těžko rozdýchala. Nebojím se napsat, že to bylo (pro mne určitě) naprosto fenomenální.
Opět se tu střídaly přesně ty okamžiky, co mám na těchto knihách ráda – akční a napínavý děj, pár tajemství, které jsou už skoro na povrchu, ale ještě zůstanou schována a nějaká romantika. Alec s Magnusem jsou sladcí. Fakt že jo! 🙂

„Nefilim nepřipouští slabost. V jejích srdcích není místo pro lítost nebo soucit.“

Rudé svitky magie jsou prvním dílem nové série a já jsem naprosto uchvácena a natěšena, jak se všechno bude dál vyvíjet. A ano, jsem zvědavá i na vztah Aleca a Magnuse, jak tohle dopadne, až se Alec dozví to největší, nejhorší a nejtemnější Magnusovo tajemství.

Už nejsem přímo cílová skupina tohoto žánru, ale na mě můžete jasně vidět, jak to dopadne, když se objeví autorka, která umí psát poutavě, s citem a zajímavě. I „starší“ čtenáři jako já si tohle můžou užít a těšit se na další díly. Pokud jste nečetli Nástroje smrti, pokud jste se nikdy s lovci stínů nesetkali, asi bych doporučila se nejdříve podívat po této kultovní sérii a až poté číst Rudé svitky magie, protože jsou tam určité drobnosti, které budou vzpomínat právě zmiňovanou předchozí sérii, ale myslím si, že i ti, co Nástroje nečetli, si tento příběh užijí. Jen některé drobnosti jim do sebe nebudou zapadat tak, jako fanouškům Nástrojů.

Takže za mě, Rudé svitky magie, jednoznačně ano, až po Nástrojích. Pokud Nástroje nechcete číst (vaše chyba :D), tak tato kniha ano, ale možná se po dočtení stejně k té sérii dopracujete, protože vám můžou některé okamžiky vrtat hlavou.
Jsem fakt ráda, že nakladatelství Booklab si vzalo pod křídla Cassandru Clare, že konečně vychází a bude vycházet více jejich knih, protože pro mne je to opravdu srdeční záležitost a bude i v důchodu.

Sečteno a podtrženo – ano! A nutně potřebuji další knihu. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Booklab/Slovart, kde si knihu Rudé svitky magie můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Jedna odpověď na “Rudé svitky magie – Cassandra Clare, Wesley Chu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *