Samík a práškovací letadlo – Iva Hoňková

Autor: Iva Hoňková
Ilustrace: Irena Lachoutová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 72

„Uhasili oheň, popadli batohy a pokračovali dál. Dědeček se v jednu chvíli zastavil. Podíval se zase do mapy a poškrábal se na hlavě. Před nimi byly ne dvě, ale hned tři cesty.
„Tak a jsme namydlení,“ zabručel. „Kterou cestou se vydáme?“
Samík chvíli přemýšlel. „Už to mám! Půjdeme podle kompasu, na sever.“

Samík miluje letadla, a tak mu děda pomůže splnit si sen. Prohlédne si letiště, sedne si do opravdové pilotní kabiny a dokonce… Víc už neprozradíme! Přečtěte si knížku pro všechny začínající čtenáře i milovníky starých letadel.

Nezáleží na tom, jestli je vaše dítě milovníkem letadel nebo ne, ale pokud chce společně se Samíkem si užít dobrodružnou výpravu s obrovským překvapením na konci, tak kniha Samík a práškovací letadlo je skvělou volbou.

Celý příběh Samík a práškovací letadlo se odehrává během pár dnů a pro samotného Samíka to jsou ty nejkrásnější dny vůbec. Od doby, co byl malý, miloval letadla a jednoho dne pro něj jeho rodiče spolu s dědečkem připravili dobrodružnou výpravu za Čmeláky. Co je to Čmelák? A jaké obrovské překvapení na konci na Samíka čeká? Můžu prozradit jen to, že Samuel bude muset být pořádně statečný a odvážný klučina, aby to všechno dopadlo nejlíp jak mohlo.

„Piloti ostatních letadel začali zvědavě vykukovat z kabin. Postupně vypínali motory a šli se podívat, co se děje. Viděli malého chlapce, který seděl na křídle vyřazeného Čmeláka, a kroutili hlavami.“

Knížka Samík a práškovací letadlo je čtením pro prvňáčky, takže písmo je dostatečně velké a ilustrací je dostatek, aby se začínající čtenáři popraly s celým příběhem, ale bude se také velmi dobře předčítat rodičům dětem před spaním (tak jak tomu bylo u nás doma).
Celé vyprávění je jednoduché, autorka nepoužívala žádná složitá souvětí ani neznámé slova, která by mohla našim nejmenším kazit požitek z tohoto příběhu.

Tohle čtení je správnou volbou pro všechny kluky a nejen pro ty, kteří milují letadla. Ale také pro ty, kteří věří tomu, že na prázdninách u dědečka a babičky se vždycky zažijí ty největší překvapení a události, které se jim zapíšou nejen do paměti, ale také do srdcí. A to je právě ve vyprávění Samík a práškovací letadlo. Tam do srdce celé rodiny zamíří právě jeden čmelák…

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Samík a práškovací letadlo můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *