Scandalous: Šokující láska – L. J. Shen

Autor: L. J. Shen
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 384

„Mořští koníci nejraději plavou ve dvojici se spojenými ocasy. Patří mezi ojedinělá zvířata, která navazují monogamní vztahy.
Dokážou předvádět až osmihodinový namlouvací rituál, který zahrnuje mimo jiné plavání bok po boku a měnící se barvy kůže. Jsou romantičtí, elegantní a křehcí.
Stejně jako láska.
Připomínají nám, že láska má být nespoutaná, stejně jako oceán.“

Říkají mu Mute z určitého důvodu. Je tvrdý, chladný, vypočítavý a promluví jen zřídka.
Když už to udělá, tak se vyjadřuje s pohrdáním. Když už to udělá, tak nepromluví na mě.
Když už to udělá, tak mi v břiše létá hejno motýlků. Je mu třiatřicet. Mně je osmnáct.
Je to otec samoživitel a obchodní partner mého otce. Já jsem pro něj i pro jeho dceru jen dítě. On je pro mě citově nedostupný. Ale já k němu cítím to, co bych neměla.
Trent Rexroth mi jednou zlomí srdce. To je nad slunce jasné. Přesto si od něj nedokážu udržet odstup. Skandál je to poslední, co moje rodina potřebuje. Ale přesně ten způsobíme…

Scandalous: Šokující láska je třetí kniha v sérii Hříšníci. Tady končí příběh 4 kamarádů. V tomto příběhu se představíme Trenta Rexrotha alias Mute, je jediným z kluků, který nevyrostl se stříbrnou lžičkou v puse, k penězům se dostal díky svému mozku a píli, kterou ve firmě uplatňoval. Třetí příběh a zase úplně odlišný muž i jeho životní cesta.

Trent Rexroth je dalším mužem ze čtveřice HotHoles. Je to chudý míšenec žijící ve městě bílých a bohatých. Už na střední se musel hodně snažit, aby si ho lidé vážili a to díky skupince, do které patřil a talentu k fotbalu dokázal. Když přišlo zranění a tím pádem přišel o stipendium na prestižní vysoké škole, vystudoval místní a začal se věnovat obchodu v založené firmě, aby ukázal, že patří mezi elitu.
To se mu podařilo a dnes je tak bohatý, že si může dovolit cokoliv a tak si to užívá. Pokud jde ale o jeho povahu, zůstal pořád tím tichým a nazlobeným mužem, který nenávidí celý svět, kromě svých přátel, rodičů a dcery. Jeho dcera nemluví, když ji v roce opustila její matka Val, tak přestala vydávat jakékoliv zvuky a smát se.
Trent se snaží dělat vše proto, aby ji vrátil hlas, a tak s ní chodí na terapii. Když zjistí, že dívka, kterou nemá rád, stejně jako všechny ženy obecně, dokáže jeho holčičku rozesmát, tak souhlasí s jejím nástupem do firmy. Už teď ale ví, že to bude jeho zkáza.

Edie Van der Zeeová, je dcerou velmi bohatého muže, který miluje jen sebe a peníze. Od malička zná jen nezájem a pohrdání. Její matka je psychická troska a její otec ji vydírá. Edie je osmnáct a už se stará o rozpadlou rodinu a chrání co nejvíce miluje, ale za to odvádí tu nejvyšší daň. Je otrokem svého otce, který se nezastaví před ničím. Když ji zaměstná ve firmě, kterou nedávno částečně koupil, dostane Edie jeden jediný úkol, a to sehnat všechny kompromitující informace o Trentu Rexrothovi.
Jednomu ze 4 majitelů většinového podílu, aby ho mohl otec vykopnout a ovládnout většinový podíl. To ji nedělá problém, protože Trenta nenávidí už z principu, nenávidí totiž všechny bohaté lidi, i přesto, že je jedna z nich. Edie se tak nechová, stará se o sebe sama a od rodičů, kromě střechy nad hlavou nedostává nic. Když ale pomalu zjišťuje co se skrývá pod slupkou a že ji to imponuje více než by mělo, tak i přes hrozbu zkázy její, milujících lidí i Trenta se do toho všeho vrhne po hlavě.

„I tak jsem miloval svou dceru naprosto beznadějně, zoufale a naléhavě. Což jenom dělalo moji naprostou neschopnost jí pomoct o to drtivější. Jen pomyšlení na to, že to možná s lidmi vzdala – nebo co hůř, že to vzdala se svým vlastním životem dřív, než vůbec pořádně začal – mě dohánělo k nepříčetnosti. Chtěl jsem jí ukázat, že svět je nádherné, i když děsivé místo, kde stojí za to žít. Že z obyčejného sedláka se může stát korunovaný král, když bude pracovat dostatečně tvrdě, a že její táta je toho živoucím důkazem.“

Příběh třiatřicetiletého Trenta a osmnáctileté Edie je velmi nebezpečný, nezdravý a šokující. Musím říct, že jsem to nečekala a měla jsem předsudky, i když nejsem puritán a na věku v lásce nezáleží, ale tady je tak velký věkový rozdíl, že jsem čekala, že to bude divné.
Musím ale přiznat, že ti dva k sobě pasovali a doplňovali se perfektně. Je pravda, že by někdy bylo fajn, kdyby měla Edie o pár let více, ale i tak mě příběh Scandalous: Šokující láska bavil a užila jsem si ho se vším všudy.

Tak jako oba příběhy před tím nám ukázali, že láska je trnitá cesta, tak i Trent ušel velký kus, než se mohl v klidu nadechnout a začít si užívat všech radostí života. Každý příběh v sobě ukrývá těžké životní zkoušky nebo zdravotní komplikace, které musí hrdinové zvládnout. Každý z nich se s nimi vypořádá jinak, proto jsou příběhy od sebe tak odlišné a přitom v jádru stejné. Všechny tři knihy jsou psané stejným způsobem, vždy z pohledu obou dvou hlavních hrdinů a prolínání příběhů všech hlavních aktérů ze všech dílů. 

V doporučení upřednostním to, že by kniha Scandalous: Šokující láska neměla být čtená samostatně, aby jste mohli prožít všechny její stránky na 100%. Každopádně pokud se rozhodnete i pro jakýkoliv díl samostatně, užijete si velkolepou jízdu plnou emocí.
Tato série se povedla a nemůžu říct, že by jedna kniha byla lepší než druhá. Takže všem ženám ve všech věkových kategoriích, které mají rády tyto příběhy, přeji krásné čtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Scandalous: Šokující láska můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *