Slunce v dešti – Mária Ďuranová

Autor: Mária Ďuranová
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání: 2020
Počet stran: 238

„Po dešti přece vždy zasvítí slunce.“

Laura má vlastní představy o šťastném životě, chce se rozhodovat sama a svobodně, vylétnout z rodného hnízda a postavit se na vlastní nohy. Jenže panovačný otec s ní má jiné plány a nehodlá se jich vzdát, protože krev není voda a jediné, o co mu jde v první řadě, je majetek. Citlivá Laura si však postaví hlavu a vzepře se, což absolutně změní vše, o co se dosud mohla opřít. Z jejího bývalého života nezůstane kámen na kameni. Oporu najde ve své kamarádce, zamiluje se do okouzlujícího muže a začne žít úplně nový, vysněný život. Jenže nic není tak, jak se na první pohled zdá, a Laura má přes cestu další překážky…

Slunce v dešti je románem pro ženy, který je sice lehce předvídatelný, ale hrdiny si zamilujete a nebude vám vadit, že spoustu věcí uhádnete dopředu. Čte se s neskutečnou lehkostí, možná právě proto, že autorka dala do děje mnoho situací, které se v našich životech dějí dennodenně.

Hlavní hrdinkou je Laura, ze začátku jsem si ji osobně přezdívala jako moderní Popelku. Narodila se do bohaté rodiny, všeho má dostatek a z toho také plyne přístup jejího okolí k ní samé, protože všichni její kamarádi mají pocit, že jen ona se má dobře.
Už nevidí to, že Laura se snaží bojovat sama za sebe, bez pomoci svých rodičů. Přichází jedna rána za druhou a Laura se musí ze všeho dostat sama, jedinou její oporou je Michal, přítel, který ji vždy podrží, a ona jeho.
Jenže kde je psáno, že se lidé v průběhu vztahu nezmění? Že prvotní láska může ochabnout, nebo klidně zůstat, ale vypadat jinak?

Nemusíme chodit nikam daleko, další hrdinové knihy Slunce v dešti vám ukážou, jak může vypadat láska na začátku vztahu, jak se může změnit a stát se něčím, co už ani necítíte, ale víte, že tam někde je.
Autorka do příběhu skvěle zakomponovala všechny možné druhy lásky a její následky, což se mi líbilo a díky tomu byl děj neustále v pohybu.
A také, autorčino poukázání na to, že kdo má peníze, nemusí mít štěstí, je zde krásně popsáno. Ono totiž to štěstí není v hmotných statcích, ale člověk jej musí cítit v srdci.

„Člověk může být sám a cítit se šťastný. Vyhovuje mu to. Ale člověk, který se cítí osaměle, šťastný být nemůže.“

Jak už jsem psala na začátku, román Slunce v dešti se četl s naprostou lehkostí. Stránka za stránkou mi ubíhala a musím uznat, že autorka umí zaujmout. Ač se jedná o lidské osudy, které mnohdy nejsou šťastné a spokojené, vždycky někde na chvilku vykouzlila slunce, které dalo naději na lepší zítřky.

Užívala jsem si celý příběh a vůbec mi nevadilo, že už od začátku jsem téměř tušila, co se komu stane. Stačí se začít do „obyčejného“ příběhu, který se nakonec nebude jevit jako obyčejný, protože je velmi reálný a blízký skutečnosti. Žádné fantazírování, ale holá realita.

Vím, že spousta z vás nemá rádo, když píšu o knize, že se jedná o oddechovku, ale já to tady napsat chci. Tato kniha vám totiž nerozjitří nervy, nebude se snažit vám přivodit infarkt, ale naopak vám ukáže, že někteří se dokážou mýlit v tom, co je a co není štěstí, co je a co není pravá láska a jak všechno dohromady s penězi dokáže člověka pořádně potrápit.

Ženy, slečny, dámy, pokud rády čtete příběhy ze života, příběhy, které jsou vám blízké díky tomu, že jsou reálné, tak Slunce v dešti je to pravé.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fortuna Libri, kde si knihu Slunce v dešti můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *