Snoubenec mé sestry – Rachael Anderson

Autor: Rachael Anderson
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 240

„Ty příběhy, které čteš, nejsou skutečné, drahoušku, a já se obávám, aby nezapustily kořeny ve tvé hlavě. Čím víc čteš, tím víc to vypadá, že se správně neorientuješ ve skutečném životě. Zdá se, jako bys čekala na nějakého úchvatného muže, který vtančí do města, zamiluje se do tebe a vezme tě s sebou za nějakým velkým dobrodružstvím.“

Prudence Giffordová odjakživa věděla, že je domluvený sňatek její starší sestry Sophie se synem souseda, lordem Knavem. Ale jako budoucí spisovatelka romantických příběhů odjakživa tvrdila, že by se lidé měli brát pouze z velké lásky. Proto se snaží, aby se mladí lidé do sebe zamilovali. To však netuší, že přitom může pocítit k lordu Knaveovi něžné city ona sama…

Rachael Anderson je americkou autorkou bestsellerů z USA Today a matkou čtyř ztřeštěných a obdivuhodných dětí. Během let se velice zdokonalila v urovnávání rozmíšek a následném posílání viníků do jejich pokojů.
Neumí zpívat a netancuje a nemá v oblibě tragédie, ale nedávno zjistila, jak pracovat s kváskem, a nyní peče výborný domácí chléb, jehož sní vždycky nejvíc. O ní i jejích knihách si můžete přečíst víc na: RachaelReneeAnderson.com.

Další série Rachael Anderson začíná knihou s názvem Snoubenec mé sestry. Tuto autorku jsem si oblíbila díky její sérii Tanglewood, romantickým příběhům, zasazeným do minulosti, kdy dámy byly uváděny do společnosti, bylo důležité, v jaké sociální vrstvě se nacházíte a gentlemani stále existovali.

Byla jsem zvědavá, jak se autorčin styl psaní bude vyvíjet, a proto jsem se na čtení vrhla co možná nejdřív to šlo. Jsem velmi potěšena, že i další její kniha je psána s lehkostí, lehkým vtipem a ve stejném duchu, jako její předchozí příběhy. Přesně tak, jak jsem zvyklá.

Hlavní hrdinkou knihy Snoubenec mé sestry je Prudence. Má starší sestru Sophii, která se má vdávat za krásného, bohatého, mladého muže. Jenže jednoho dne se Prudence, na své procházce s Rošťákem, střetně se snoubence své sestry, lordem Knavem tváří v tvář a tak říkajíc, propadne jeho kouzlu.
Čím více o tom přemýšlí, zamilovává se do něj víc a víc, ale svou sestru nadevše miluje a nikdy by ji nemohla odradit jejího snoubence, takže se rozhodne odjet někam hodně daleko a na hodně dlouho. Protože tohle nemá řešení. Nebo má?

„Dokázal si už představit, jak ho otec poplácává po rameni, a slyšel ho, jak říká: „Rozhodnutí je na tobě, synu, ale rozhoduj se moudře.“ Jinými slovy: „Kdyby sis vybral za manželku někoho jiného než slečnu Giffordovou, nebudeš jednat moudře a já z toho budu zklamaný.“

Prudence jako hlavní postava, se bude čtenářům líbit. Není to typicky blbá, mladá a naivní dívka, kterých v té době bylo habaděj. Možná je to i tím, že její přání je stát se spisovatelkou, proto nemá žádný ostych a dokáže se sama o sebe postarat.
Její nejlepší kamarádkou je Abby, která sice příliš významnou pozici v příběhu nedostala, ale to se brzo změní, protože autorka se na konci knihy zmiňuje, o kom budou další díly této série a Abby je jednou z budoucích hlavních postav. Rozhodně se máme na co těšit.

Lord Knave je chytrý chlap. Nemám ráda takové ty nafoukané, rádoby dokonalé muže, kteří, kdykoliv se objeví v ději, mi pijou krev. Tento lord je velmi příjemnou a také přemýšlející osobou, která myslí nejen na své dobro, ale i dobro ostatních – opravdový gentleman a toho si čtenářky rovněž oblíbí.

Dámy, rovnou se obracím na ženy – čtenářky, protože tohle je čtení jen pro něžné pohlaví, jestli se chcete na pár hodinek ocitnout mimo realitu, v Anglii, kde se rodili opravdoví gentlemani a pravé dámy, kde postavení mělo důležitou roli a ženy se oblékaly do krajek a nasazovali si rukavičky, přečtěte si knížku Snoubenec mé sestry.
Ideální četba na odreagování, na dlouhé zimní večery. Sem tam se pousmějete, užijete si milý a jemný příběh. Já osobně se moc těším na další díly a věřím, že nebudu jediná.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Snoubenec mé sestry můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *