Spolu jsme dokonalá holka – Ariel Kaplanová

Autor: Ariel Kaplanová
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020
Počet stran: 376

„Jak dopadla prezentace?“
„Byl tam,“ řekla.
„Jasně, že tam byl,“ já na to. „Je tam už od září.“
„Jo, já vím.“ Udělaly jsme místo basketbalovému týmu, který přijížděl z opačného směru. „Všechny kartičky s poznámkami mi spadly na zem. Bylo to příšerně trapný.“
„To není příšerně trapný. Jestli ti neruply kalhoty, když ses sehnula, abys je posbírala. Ruply ti kalhoty, když jsi je sbírala?“
„Cože? Ne. Kalhoty jsou v pořádku.“

Bethany a Aphra jsou nejlepší kámošky. Bethany je k zbláznění krásná, Aphra je vtipná a odvážná. Obě potřebují zapracovat na svém sebevědomí. Ale spolu? Spolu dohromady dají jednu dokonalou holku. Až na to, že se obě zakoukaly do jednoho kluka, do Grega, který shodou okolností plynule ovládá šest řečí – vlastně sedm, pokud počítáte řeč žhavých pohledů.
Aphra je přesvědčená, že o ni Greg nestojí, takže když jí napíše v domnění, že píše Bethany, rozhodne se kamarádce pomoct a začne mu jejím jménem odepisovat. Bethany pak vyráží s Gregem na rande. Prostě geniální plán. Co by se mohlo pokazit?

Po dlouhé době jsem se pustila do young adult romantiky. A víte proč? Home office, dítě doma místo ve školce, samota, nikam nesmím, nic nemůžu… Potřebovala jsem se odreagovat a že se mi to povedlo! Spolu jsme dokonalá holka bylo pro mne čtení na jedno odpoledne a jednu noc a užila jsem si každou stránku, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala.

Při čtení příběhu Spolu jsme dokonalá holka se ocitnete na střední škole, poznáte dvě nejlepší kamarádky, Bethany a Aphru. Od osmi let jsou prakticky jako sestry, Bethany je tichá, ale Aphra má tolik toho co říct, že mluví i za svou kámošku a nikomu to nepřijde divné. Prostě se doplňují a vyhovují si.
Jenže jak už to tak někdy v přátelství dvou dívek bývá, objeví se mezi nimi jeden problém – mužského charakteru. Jakmile začne Bethany nadbíhat Gregovi, který ovšem svou vyřídilkou, humorem a stylem chování spíše vyhovuje Aphře, dojde k nepříjemným situacím.
A nejen s tím se musí Aphra poprat, ještě je tady její sestra, která už kdysi udělala něco, co ji její sestra nikdy neodpustí, objeví se problémy s Kitem a na Aphru toho začíná být opravdu moc.

Chci něco napsat k charakteru postavy Aphry. Některé její problémy působily jako přehnané a místy se mi zdálo, že z komára dělá velblouda. Ale další byly adekvátní k jejímu věku, ruku na srdce dámy (myslím, že jsme si tím prošly všechny), a způsob hrdinky, jak se s tím vypořádala a snažila se chovat, byl naprosto skvělý. Autorka udělala z tuctové postavy někoho, kdo se vám bude líbit, užijete si její styl humoru, sarkasmus, její myšlenky vám budou dávat hlavu a patu a vůbec si budete myslet, že takovou kamarádku byste na střední braly všema deseti.

„Tohle už nebylo ani zdaleka ideální, což je elegantní způsob jak říct, že všechno šlo do pytle, což je trochu méně elegantní způsob jak říct, že se všechno řítilo volným pádem do prdele.“

Krom velmi dobré hlavní hrdinky se můžete v knize Spolu jsme dokonalá holka těšit i na pár napínavých chvilek. Autorka se toho nebála a dala do příběhu i několik okamžiků, které byste tam rozhodně nečekaly a v konečném důsledku vás některé pobaví, možná i trochu rozčílí, ale řeknete si, že bez nich by to nebylo tak dobré, jak je to s nimi.

Kniha není jen pro -náctileté dívky, věřte mi, že i já, ač nejsem cílová skupina, jsem se celou dobu čtení bavila.
Celé vyprávění je z pohledu Aphry, kapitoly jsou tak akorát dlouhé a hlavně je v textu dost vtípků, které vás pobaví a tak budete mít pocit, že čtení vám doslova ubíhá před očima.

Pokud v dnešní neutěšené době hledáte knihu, nad kterou nebudete přemýšlet, kde bude trocha romantiky, první láska, první okamžiky štěstí ale i zrady, u které nebudete muset přemýšlet a budete moct si jen hodit nohy na stůl a číst, tak se poohlédněte po této knize. Spolu jsme dokonalá holka je vtipná, romantická kniha, která potěší každou čtenářku, jež se do ní začte.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Spolu jsme dokonalá holka můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *