Strážce ztracených měst – Nespatřeni – Shannon Messenger

Autor: Shannon Messenger
Nakladatelství: Ocelot
Rok vydání: 2021
Počet stran: 560

„Radím vám dívat se celou dobu pod nohy a nikam jinam.“
Sophie se touto radou řídila i minule. I letmý pohled do okének ve dveřích cel mohl mít neblahé důsledky. Byla však odhodlaná postavit se čelem všemu, co na ni v Exilliu čeká.
„Co je tak děsivýho na – “ spustil Keefe, když vtom se na sklo cely, kterou míjeli, připleskla tvář.
Neforemná tvář ogra byla tak odulá, že mohl jen stěží otevřít oči – a přesto na ně upřel pohled, z něhož čišel hněv. Při tom si oblízl své krvavé zuby.
„Ooouuukeeej, čumím pod nohy,“ breptl Keefe a přitlačil bradu na hrudník.“

Sophie Fosterová od svého příchodu do Ztracených měst prožila už řadu dobrodružství. Po bitvě na Mount Everestu zjišťuje, že na ni čekají nové nástrahy, a rozhodne se uchýlit pod ochranu skupiny Černá labuť. Přemisťuje se spolu se svými přáteli do jejich tajného sídla, kde má konečně šanci poznat zblízka společenství, které stojí za jejím stvořením.
Sophie se s přáteli účastní výcviku vedeného Černou labutí, který rozhodně není pouze teoretický. Nespatřeni zůstávají dál na svobodě, po Neutrálních Teritoriích se šíří neznámá choroba a Sophie se stává pro mnoho lidí jedinou nadějí na záchranu.
Zlo číhá na každém kroku a Sophie si více uvědomuje, že svět Ztracených měst není vůbec tak spravedlivý a dokonalý, jakým se zdál.

Čtvrtý díl série Strážce ztracených měst nese název Nespatřeni a můžu vám slíbit, že vás čeká opět skvělá, dobrodružná jízda, kde není na akce a na drámo nouze. Dojde na slzy, ale i na úsměv, Keefe opět bude perlit, seznámíte se s novými postavami, které vám přirostou k srdci, poznáte nové zloduchy, kteří vám sice nebudou příliš milí, ale bez nich by to nebylo ono, že jo? 🙂

Naše slavná pětice, v čele s Měsíčním skřivanem, Sophií, se dostanou do „vyhnanství“, protože se znelíbí komu? No Radě, samozřejmě. Jenže Sophie má na své straně Černou labuť, ač jim nikdo příliš nedůvěřuje, v tuto chvíli jim nic jiného nezbude, a tak se dostávají do nebezpečných situací, které je nejednou ohrozí na životech.
Do toho si ještě přidejte pandemii nemoci, na kterou není lék a postihuje jen určité obyvatele světa, do toho z minulého dílu už víme, že někteří nám staří známí nejsou takoví, za jaké se vydávali, a dostanete příběh, který je perfektně zamotaný, napínavý a čtivý. Nespatřeni je sice čtvrtým dílem, ale je stále bezvadný, jako předchozí díly.

„Ale slova se někdy zaryjí hlouběji než sebeostřejší zbraně.“

Jsem při čtení tohoto dílu dokonce vymáčkla pár slz, ale více se usmívala a to budete i vy. Keefe je vtipálek už od narození, ale tentokrát dotáhl některé situace k dokonalosti a párkrát mě fakt pobavil. Sophie, Dex, Fitz a Biana, ale nakonec i ten Keefe jsou sice puberťáci, ale jejich chování, někdy horkých hlav a někdy opravdu zodpovědných osob, vám bude imponovat a vůbec vás nebude rozčilovat.
Pokaždé, kdy čtu nějakou sérii, která má více dílů, bojím se toho, že s každým dílem bude vyprávění uvadat, ale to není případ knihy Nespatřeni a série Strážce ztracených měst.

S každým dílem dokáže autorka upoutat své čtenáře, a v díle Nespatřeni to ještě vygraduje poslední větou z celého příběhu. Už teď se nemůžu dočkat, až vyjde další díl, protože věřím tomu, že se vše ponese ve stejném duchu – bude to čtivé, napínavé, dramatické, kouzelné. Prostě fantasy přesně takové, jaké má být. A pokud jste se k této sérii ještě nedostali, doporučuji ji všema deseti, ale začněte hezky od prvního dílu, protože na sebe navazují.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji Megaknihy.cz, kde si knihu Nespatřeni můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *