Strážce ztracených měst – Soumrak – Shannon Messenger

Autor: Shannon Messenger
Rok vydání: 2022
Nakladatelství: Ocelot
Počet stran: 648

„Nad tím, co nemůžeme změnit, bychom neměli naříkat…“

Nespatřeni se stále nevzdávají, naopak volí novou taktiku, aby dosáhli svého zlověstného plánu. Jsou vždy o krok napřed, ale nikdo neví, co doopravdy chtějí a co je pouze hra. Černá labuť přišla o svého hlavního člena, Sophiina přítele, ale to Nespatřeným nestačí a chtějí jí vzít mnohem více. Parta přátel tak musí opět odhalit mnohá tajemství, vymyslet plán a pustit se do bitvy.
Na cestě vedoucí do Soumraku, zlověstného místa, jehož účel sahá hluboko do elfí historie, budou muset věřit i svým nepřátelům. A protože čas běží a chyby z minulosti je dohánějí, musí Sophie a její spojenci spolupracovat způsobem, jakým to ještě nikdy neudělali.

Už po šesté se budu dnes zabývat recenzí na Strážce ztracených měst od Shannon Messenger. A už po šesté budu tvrdit, že tato série je pro čtenáře každého věku. Mi táhne na 40 a jsem z ní naprosto nadšená. Takto psát, jako autorka, umí jen Bůh a Stephen King! 🙂 Soumrak chcete, ostatně tak jako všechny předchozí díly.

Soumrak má pro vás připraveno toho spoustu. Setkáte se opět s hrdiny, které už znáte z předchozích dílů a mnozí vám přirostli k srdci, ale také se objeví nové postavy, noví hrdinové, ke kterým si budete hledat cestu.
Ale to, co zůstává stejné, tak je fakt, že Keefe je stále perfektní. Vtipný, zbrklý a k zulíbání. 🙂
Hned na začátku tohoto příběhu se připravte na to, že dojde ke zvratu, který by nikdo z vás neočekával. Tím vám autorka vezme vítr z plachet a pak už jen budete číst a nedýchat, protože to, co si všechno pro vás připravila, vás odrovná.

„Co je?“ zaječela Sophie a vběhla do dveří. Místnost rozdělovalo na dvě části bělostně zářící silové pole, které sahalo od podlahy až ke stropu.
Za světelnou clonou ležela svázaná lidská postava nejevící známky vědomí. Na kamennou dlažbu kapala krev.
Tvář měla oteklou a zhmožděnou, oči zavřené a na hrudi otevřené tržné rány, v nichž chyběly vydloubnuté kusy masa.“

Nejdříve musím napsat jednu věc – a to dost podstatnou. Když totiž čtete jakoukoliv sérii, ať už fantasy nebo nějakou romantiku, tak následné díly ztrácejí obvykle na kvalitě. Ale Soumrak a tím pádem autorka nám ukazuje, že je možné psát tak, aby kvalita byla stejně vysoko, neřkuli ještě výše, než tomu bylo u prvních dílů. V této sérii potkáme hromadu postav, zažijete neskutečný počet akcí, kdy půjde spoustě našich hrdinů o život, někteří o něj dokonce přijdou, ale stále se máte na co těšit. Pořád má autorka v hlavě hromadu nápadů a dokáže je dát na papír tak, že vás bude bavit i v pátém díle, i v šestém a po jeho dočtení netrpělivě budete očekávat díl sedmý. Už aby to bylo!

A teď ještě jedna věc – a chci napsat, jak obdivuju charaktery postav, které autorka vymyslela. Myslím, že už jsem o tom v nějaké minulé recenzi psala, ale mám potřebu to zdůraznit. Protože tak, jak plyne čas, než se k nám dostane další díl, tak i hlavní hrdinové pomalu a jistě dospívají. Někteří rychleji, jako třeba Sophie, protože je k tomu nucena tím vším, co se kolem ní děje, ale přesto se z každého hrdiny stává dospělejší, přemýšlivější postava. No, z každého, Keefe zůstane Keefem, i kdyby na chleba nebylo. 🙂 Ale tak to má být.

Soumrak je pořádná bichle, ale každá její stránka stojí za to! Vůbec neřešte, jestli vám je 12, 20,30 nebo třeba 40 jako mi, jestli máte rádi fantasy, jestli rádi objevujete nové světy, tak Strážce ztracených měst je sérií, která by vás neměla minout. A hlavně, máte zaručeno, že u ni se nudit opravdu nebudete. Přeji příjemně strávený čas s knihou! 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji portálu MegaKnihy.cz, kde si knihu Soumrak můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *