Svátky v Kavárně nových začátků – Debbie Johnsonová

Autor: Debbie Johnsonová
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 216

„Na sobě má seprané džíny se skvrnami od trávy na kolenou, volný svetr se spoustou psích chlupů a červeno-zeleně pruhované ponožky s ortopedickými sandály. Na lícní kosti má skvrnu od čehosi, co vypadá jako poleva, a když se ke mně ještě víc přiblíží, všimnu si, že na jedné z ponožek má velkou díru, kterou vykukuje nehet nalakovaný na růžovo.
Přestože její oblečení vypadá přímo katastrofálně, snad ještě nikdy takhle nezářila.
Zelené oči má jasné, kůži krásně hladkou a stále ještě se na ní uchovalo letní opálení. Navíc se pořád usmívá. Zkrátka se úplně třpytí jako Edward Cullen ze Stmívání na slunci.“

V Kavárně nových začátků, která stojí na vysokém útesu, si připadáte jako na konci světa. Podávají se zde lahodné čaje, skvělé chleby a originálně zdobené cupcaky. Turisty i místní tu čeká veselý smích, společnost a bezpečí. Jako denní specialitu tu totiž mají na menu srdečné přivítaní.
Becca Fletcherová neměla Vánoce nikdy v lásce. Letos je to ale jinak a na svátky se těší. Navštíví sestru Lauru, která se nedávno i se svými dětmi odstěhovala do Dorsetu a vede tam jednu trochu ošuntělou, ale o to víc jedinečnou, kavárničku. Snad prvně v životě se těší na svařené víno (k snídani, obědu i večeři) a maratony vánočních filmů, které obvykle považuje za čiré utrpení.

Brzy i ona podlehne kouzlu Kavárny nových začátků, která podává horkou čokoládu tak dobrou, že roztaje i Rebečino srdce. A dokonce uvěří i tomu, že zázraky se dějí právě o Vánocích…
V Kavárně nových začátků se nepodávají jen dobroty, ale nabízejí tu i druhou šanci prožít život na maximum

Nedávno jsem vám představila knihu Léto v Kavárně nových začátků a dnes je na řadě její volné pokračování, s názvem Svátky v Kavárně nových začátků.
Opět se potkáte s hlavními hrdiny z prvního dílu, ale zaměříte se na život jedné bývalé, vedlejší postavy Beccy.

Bývalé píšu proto, že v prvním díle se mihla, byla sestrou hlavní postavy Laury, ale tentokráte je ona ta, kolem které se vše točí. Jak už jsme ji stihli poznat, je pesimistická a ironická, ovšem tím správným způsobem. Už u prvního dílu jsem si říkala, že bude skvělá a nemýlila se.
Svátky v Kavárně nových začátků je totiž o tom, že  Becca tam, kde Laura našla nový domov se svými dětmi, prožije pár dní. Jenže kámen úrazu je v tom, že Becca je Grinch. Nesnáší Vánoce, nesnáší výzdobu, a tam na ni natrefí úplně všude. Nemá ráda romantiku, přeslazené řečičky, přehnané přátelství, objímání, a já nevím co všechno a tady se to na ni sype ze všech stran. Jenže nikdo netuší, jaké k tomu má Becca důvody a není to jen o tom, že když byla malá, nedostala sadu želv ninja pod stromečkem…

„Možná to je můj způsob, jak se s tím vypořádat. Možná opět naskakují mé oblíbené zvrácené obranné mechanismy a moje hlava se rozhodne, že bych se měla od Dorsetu oddělit dřív, než si ještě víc uškodím.
Pro všechny přítomné v zahradě plné světýlek, květin, sněhu, hudby a nafukovacích sněhuláků večírek právě začal.
Ale pro mě jako by už skončil.“

Svátky v Kavárně nových začátků je oproti prvnímu dílu útlá záležitost, sotva pár stran, takže ji budete mít přečtenou opravdu rychle. Navíc styl psaní autorky je takový ten správný, kdy všechno odsýpá a samozřejmě charakter Beccy tomu přispívá, protože ona se svým přístupem je skvělou postavou a bude vás bavit.
Nevím proč, ale příběh Laury, ač byl také zajímavý, nebyl pro mne tak správňácký jako tento a tím pádem musím říct, že jsem si svátky více užila.

Rozhodně musím doporučit, aby k přečtení knihy Svátky v Kavárně nových začátků došlo až po přečtení prvního dílu, abyste pochopili všechny spojitosti, protože právě první díl je odrazový můstek k tomuto, o kterém vám píšu.
Takže se nejdříve připravte na pořádnou dávku romantiky a následně se nalaďte na předělávání Grinche v ženu, která nakonec možná  uvěří ve vánoční zázraky…

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Svátky v Kavárně nových začátků můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *