Tajemný pan Frost – Sylvia Day

Autor: Sylvia Day
Nakladatelství: Beta
Rok vydání: 2022
Počet stran: 224

„Zastavili jsme u dveří. Natáhla jsem ruku a dotkla se jeho tváře. Rok jsem prožila tápáním v temnotě, dokud on do mých dnů zase nevnesl světlo. Probudil ve mně city, o nichž jsem se domnívala, že už jich nebudu schopná.“

Kdysi bych si sama sebe na tomhle místě nedokázala představit. Ale teď jsem se tu zabydlela. Miluji to tady, dům, který jsem zrekonstruovala, nové přátele, které jsem si oblíbila, i práci, která mě naplňuje. Smiřuji se s minulostí a pokládám základy pro budoucnost. Pak se ale vedle mě nastěhuje Garret Frost. Je tvrdohlavý a příliš smělý, živel, který narušuje pečlivý řád mého života. Poznávám duchy, kteří ho pronásledují, muka, která ho ženou vpřed. Garrett je risk v každém případě, ale zraněný je ještě nebezpečnější. Bojím se, že jsem příliš křehká na bouři, která v něm zuří, příliš jemná na to, abych s ním snášela bolest, která ho sužuje. Ale je příliš odhodlaný… a příliš lákavý. A někdy vzlétne naděje i nad tou nejledovější pustinou.

Jako poslední jsem od autorky četla povídkovou sbírku, proto jsem byla ráda, že Tajemný pan Frost je ucelený příběh. Líbí se mi, že autorka okrajově zmínila i nejznámější dvojici vůbec, kterou kdy stvořila – ze série Crossfire. Takže fanynky této spisovatelky, máte se na co těšit.

Nejdříve se tedy podíváme, kdo že ten Tajemný pan Frost je. Je to namakaný, svalnatý, opálený, pokérovaný týpek, který už jen svým pohledem dokáže z žen udělat nanukové dorty roztápějící se na slunci.
Ale také je to umělec, který se nastěhuje do domu, hned vedle naší hrdinky. A co se nestane, to víme a tušíme všechny. Když se dva nezadaní a bezdětní lidé setkají, a když přeskočí jiskra, tak v těchto knihách je jasně dané, co se bude dít dál. Ovšem pozor, tohle není o žádné hře na kočku a myš, kdy jeden druhého uhání. Tady jde o mnohem tragičtější minulost, kterou musí oba překonat. A jestli to zvládnou? To vám možná neřekne ani tato kniha…

„Opravdu mě překvapuješ, doktorko Ransomová!“ Roxy přestala krájet čerstvou bazalku a prohlédla si mě odshora dolů. Už zase. „Nejdřív se zapřísaháš, že o chlapy nestojíš, a pak mi tvoje dveře otevře rozcuchaná hora svalů.“
„Rozcuchaná hora svalů? Asi moc často posloucháš romantické audioknihy.“

Přiznám se, že první polovinu knihy Tajemný pan Frost jsem přemýšlela, o čem to autorka chtěla psát. To, že se lidé přitahují není nic objevného, ale posléze jsem pochopila, že tento příběh v sobě ukrývá trochu víc, než se na první pohled zdá.
Na závěr dostanete odpovědi, které vám můžou lehce rozjitřit emoce, protože jde vážně o docela studenou sprchu, ale také díky tomu pochopíte, proč Teagan vedla život jaký vedla.

Autorka je známá svým jednodušším způsobem psaní, kdy všechno chápete a jen se necháte unášet na vlně příběhu a Tajemný pan Frost není v ničem jiný. Pohodové čtení, útlá knížka, která vám zabere jedno odpoledne a krásně si u ní odpočinete.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, kde si knihu Tajemný pan Frost můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *