Tajemství – Kathryn Hughes

Autor: Kathryn Hughes
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021
Počet stran: 336

„Zadívala se na skupinku chuligánů, kteří do sebe lili piva rovnou z plechovky. „Bože, to je ale nebezpečná hospoda. Nikdy jsem neviděla tolik skinheadů s tetováním.“
„Opravdu,“ přikývl Harry. „Tihle jsou obzvlášť hrozní.“
Všimla si, že se po trávníků směrem k nim přibližuje její syn s třemi půllitry naplněnými radlerem. Vtom mu okolo sladké pěny začala poletovat vosa. Snažil se ji odehnat, ale měl plné ruce. „Kšá, kšá.“

Mary skrývá tajemství.
Před čtyřiceti lety učinila rozhodnutí, které navždy změnilo nejen její život, ale i život někoho, kdo je blízký jejímu srdci.
Beth hledá odpovědi. Nikdy nepoznala pravdu o svém původu a kořenech. Teď ji ale potřebuje znát. Když se jich dopátrá, může to zachránit její nemocné dítě, které nutně potřebuje pomoc. Když mezi matčinými věcmi objeví starý vybledlý novinový výstřižek, uvědomí si, že klíč k synově budoucnosti leží kdesi hluboko v její minulosti. Musí se vrátit tam, kde to všechno začalo, aby rozluštila tajemství.

Tajemství, další kniha mé oblíbené autorky Kathryn Hughes, která už má na svém kontě knihu Dopis a Klíč a teď, v únoru, vyjde její novinka Poslední slib. Miluju, když autoři, kteří umí psát, vydávají jednu knihu za druhou, protože se mám pořád na co těšit. 🙂
Tato kniha opět v sobě snoubí příběh, který je vyprávěn ve dvou liniích, v přítomnosti a minulosti a poté se spolu propojí v jeden neuvěřitelný, emoční příběh, který se vám rozhodně líbit bude.

Tou nejdůležitější osobou celého příběhu je Beth. Má manžela, má syna. Její pětiletý syn má ovšem zdravotní problém, který jej ohrožuje na životě a je důležité, aby Beth přišla na všechny své rodinné Tajemství, které Mary, její matka, před ní skrývala a tajila.
Bohužel, Mary umře, a tak se Beth musí pustit do pátrání, kdo je její otec, aby mohla zachránit svého syna.
Jenže na této těžké cestě, nejen ona, ale i její manžel, zjistí mnohem více tajemství, která měly spát, než věřili, a tak se jejich životy obrátí úplně naopak. Ale pořád je žene dopředu jen jedno – zachránit svého syna, aby mohl žít plnohodnotný život!

„Porozhlédla se okolo sebe, jak jen to šlo. Pach hořící gumy nahradily těžké a nepříjemné benzínové výpary, které se vznášely ve vzduchu. V tu chvíli něco bouchlo, ale měla pocit, že nikdo jiný si toho nevšímá. Vtom jí to došlo. Zavřela oči a hlavu si opřela o rozbité sklo. Bolest vůbec nevnímala. Jak může být tak hloupá? Člověk přece necítí nic, když už je mrtvý.“

Tajemství je velmi emoční román, který mne jednou rozbrečel a to konkrétně ve chvíli, kdy šlo o malého chlapečka. Sama mám doma pětileťáka, který měl podobné problémy, ale naštěstí to nedošlo do stádia jako v příběhu, ovšem pro mne to bylo velmi citlivé.
A když se podívám na vyprávění trochu z odstupu, tak je děj skvělý. Výborně autorka vymyslela propojení obou dějových linek, sama jsem se smála tomu, že mi některé věci nedošly hned, že mi to došlo až zároveň s prozrazením v ději.

Jako velké plus autorčiných knih beru to, jak dokáže vymyslet tajemství, záhadu minulosti a jak dokáže vést své postavy v přítomnosti k tomu, aby došli pravdy. Mám toto prolínání děje ráda všeobecně, ale pro mne je Kathryn Hughes jednou z nejlepších ohledně takového vyprávění.
Tajemství je pro mne zatím nejlepší autorčinou knihou, nebyla tam „zbytečně“ zakomponována válka, jak tomu bylo třeba v Dopisu, a ač byl konec až moc přeslazený a trochu „jednoduchý“, tak jsem naprosto spokojená se vším, co mne v příběhu čekalo.

Pokud chcete romantiku s tajemstvím, emoční příběh, kde jde doslova o vteřiny, o to, aby se všechno co nejdříve vyřešilo, příběh, který vás bude bavit, tak se podívejte na Tajemství. A připravte se, že za chvilku vyjde další kniha Poslední slib, který vám taky nesmí chybět – já už to vím teď.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Tajemství můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *