Tajemství lady Gwyn – Sabrina Jeffries

Autor: Sabrina Jeffries
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 296

„Přesto skoro zadržel dech, když se zdálo, že uvažuje o těch dvou možnostech. Chtěl, aby si vybrala jeho… i když jenom proto, že potřeboval jet do Londýna, aby mohl navštívit ministerstvo války.
Nemělo to co dělat s tím, jak půvabně vypadala, když na sobě po všech těch měsících měla konečně něco jiného než černé šaty. Ani se to netýkalo toho, že světlo dopadající z okna ji rozzářilo  vlasy tak, až byly červenější než oheň, ani jak se ji chvěl našpulený dolní ret, zatímco rozvažovala bratrovu nabídku.“

Major Joshua Wolfe, vnuk vévody z Armitage, se vrátil z napoleonských válek jako invalida. Protože jeho rodina neměla žádný majetek, je zaměstnán jako myslivec na panství Armitageů. Zatrpklého mladého muže, který má stále ještě psychické problémy, přitahuje lady Gwyn, nevlastní sestra současného vévody. Kvůli své chromé noze je však přesvědčen, že u ní nemá žádnou naději, a proto se jí vyhýbá.
To se však změní, když ho její bratr, vévoda z Thornstocku, zaměstná jako osobního strážce, který má na ni dávat pozor během jejího společenského debutu v londýnské vyšší společnosti. Lady Gwyn totiž zřejmě ohrožuje její bývalý ctitel kapitán Malet, který si už kdysi nechal zaplatit za to, že se jí vzdá, ale při trvalém nedostatku peněz znovu uvažuje o tom, jak by ji mohl využít pro své nekalé účely.
Joshua a Gwyn poznávají blíže jeden druhého, ale jejich sbližování brání minulost, která je oba tvrdě poznamenala a která stojí v cestě jejich štěstí. Dokážou důvěřovat jeden druhému natolik, aby se od ní oprostili a mohli vstoupit do společného života?

Druhý díl za mnou a mé nadšení neopadlo. Stejný styl, zaujetí i spád. Tajemství lady Gwyn pokračuje v pátrání vražd, i když jen okrajově. Hlavním tématem děje je minulost a budoucnost lady. Hodně do toho bude mít co mluvit i major, kterého známe z prvního dílu jako velkého bručouna.

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je lady Gwyn, už 30ti letá sestra vévody. Má další tři nevlastní bratry, také vévody. Všechny už známe z prvního dílu. Matka chystá její debut, kterého se zúčastní společně s Beou, ta už ale hledat manžela nebude. Gwyn už je na debut stará, takže její možnosti zachraňuje její velké věno. A to je to hlavní po čem muži podle ní jdou, nejde jim o ni, ale o peníze.
Už má své zkušenosti z minulosti, které musí ukrývat před světem, jinak by si ji nikdo nevzal. Když se ale muž z její minulosti znova objeví, tak ji bratr přidělí ochranku a to majora. Gwyn proti výběru nic nemá, major Joshua Wolfea ji imponuje už od té doby, co ho zná, i když je to bručoun, který skoro nemluví. Jde ji o to, že nechce výt hlídaná na každém kroku, protože potřebuje tajně vyřešit svou minulost, aby neovlivnila její budoucnost. Bohužel nebo spíše naštěstí major Wolfea prokoukne její lži a zachrání ji doslova život.

V šestnácti mu bylo koupena místo v námořnictvu, chvíli na to se stal majorem a pak byl zraněn v bitvě. Zasáhl ho výbuch a poničil mu nohu, první rok žil skoro v bezvědomí pod sedativy, ale jeho sestra neztratila naději a uzdravila ho. Dnes musí chodit o holi, protože kulhá a má problém s hlasitými zvuky, při kterých ztrácí kontrolu, ale žije.
Je mu to ale jako život nepřipadá, nechce dělat myslivce u vévody a tety, chce zpátky do války a tak využije možnosti dostat se do Londýna jako ochranka lady, aby mohl na ministerstvo války a zajistit si zpátky svou práci. Lady Gwyn je nezvladatelná žena, dělá vše, aby ho přivedla k šílenství. Problém je, že z ní Joshua začíná šílet i jinak, ale ví, že u ní žádnou šanci nemá, je totiž bez peněz a mrzák.

„Stál tam beze slova, s rukama sevřenýma v pěst. On se z ní fakt zblázní! Prý s ní vyvolala hádku. To určitě! Jediný člověk, který se tu rozhodl hádat, byla ona. Určitě po něm toužila a určitě si jejich milování užívala. Co víc po něm chtěla?
Ale jakmile se lidé k tobě dostanou příliš blízko, ty je vždycky začneš odstrkovat a potom samozřejmě končíš osamělý.
„Sklapni, Beatrice!“ zařval do stropu.“

Tajemství lady Gwyn přestavuje další nevhodné chování mladé ženy v té době. Opět to vykresluje, že lidé jsou jen lidé a že dělají chyby. A že i za těchto pravidel existovali takoví, kteří měli rozum i srdce na pravém místě.

Děj v knize Tajemství lady Gwyn je opět opepřen sexuálním jiskřením, oddaností, zdravou upřímností a vtipem. Na vlnách tajemna se pomalu dostáváte ke břehu celého tajemství a odkrýváte další část skládačky smrtí původních vévodů.

Pokud vás zaujala první recenze nebo už jste i stihli přečíst první dil a zaujal vás stejně jako mě, tak doufám ,že jsem vás nalákala ke čtení i Tajemství lady Gwyn. Teď, když nám konečně začalo léto, tak si myslím, že jako odpočinková četba k opalování nebo k večerní sklence letního drinku se tato série hodí.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Tajemství lady Gwyn můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *