Talisman pro štěstí – Helena Hunting

Autor: Helena Hunting
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 299

„Teď jsem dostala další šanci. Můžu Ethana nechat, aby postával na periferii mého srdce – toho samého srdce, v němž po něm před všemi těmi lety zůstala prázdná mezera, nebo ho do něj můžu vpustit a dát mu šanci, aby tu mezeru opět vyplnil.“

Lila netuší, co pro ni bylo horší: den, kdy ji Ethan opustil, aby se soustředil na svou hokejovou kariéru, nebo den, kdy se o osm let později vrátil. Rád by navázal tam, kde kdysi přestali, Lila však už není ta samá dívka a ani jí nechce být.
Ethan Kase touží po své někdejší slávě a to znamená získat Lilu zpět. S ní po boku dokáže učiněná kouzla.
Lila ho chce pustit zpět do svého srdce, dozví se však, že Ethanovi nejde o ni, ale o jeho hokejové umění. Jenže Ethan o Lilu už jednou přišel a teď udělá cokoli, klidně obětuje i svoji kariéru, aby Lilu znovu neztratil.

Helena Hunting je autorkou romantické komedie Talisman pro štěstí, new adult série Clipped wings a série Pucked, která se umístila na žebříčcích bestsellerů podle The USA Today a New York Times.
Žije na předměstí Toronta se svou velmi tolerantní rodinou a dvěma středně netolerantními kočkami.

Svaly, pevná těla, puk, hokejka, led, střídačka,…. Existuje tolik slov, které dokážou popsat sport, o který v této knize jde, ale věřím, že více jich psát nemusím, aby jste pochopili na co Vás chci nalákat. Talisman pro štěstí je kniha z hokejového prostředí propojená s láskou a vášní.

Delila Jane neboli DJ neboli Lila. Tři jména a pořád jedna osoba, ale ne osobnost. V dospělosti si nechává říkat Lila. Dospělá mladá žena, zdravotní sestra a chce studovat magisterské studium. Po nevydařeném manželství je rozhodnutá věnovat se jen sobě a své budoucnosti, ale jako v každém životě, nic není jak si naplánujeme. Lile do života opět vstoupí muž, který ji kdysi zlomil srdce. Ustojí to a bude šťastná nebo opět skončí se zlomeným srdcem? Lila mi přirostla k srdci, jako správná zamilovaná žena dala všanc vše a postupně, jak se stává ze zamilovanosti láska, tak si i ona uvědomila, co je podstatné a na co by neměla zapomínat. 

Ethan Kase, hokejista NHL, sexy chlap s vysportovaným tělem. Jeho kariéra jde strmě dolů, přestup zpátky do domácího mužstva je velký krok zpátky. Pokud letos nezaválí, bude jeho kariéra u konce. Domů do Minneapolis se vrací o pár dnů dříve kvůli rodinným problémům a čeká ho velké překvapení nebo spíš těžké setkaní. To, že se s ní setká, je nevyhnutelné. Osm let se snažil tomuto setkání vyhýbat. Protože právě před osmi lety udělal svou největší chybu. Opustil jedinou ženu, kterou miloval kvůli NHL. A teď neví, zda je možné získat její odpuštění a co udělat pro to, aby už ji nikdy neztratil. Bude to těžší než získat Stanleyův pohár? 

„Na rtech mě pohladí jeho horký dech. Znehybní, když se nosem dotkne mého. „Smím tě políbit?“ Ta slova jsou sotva slyšitelná.“

Talisman pro štěstí se mi líbil a hodně tomu pomohl hokej, který je zde hlavním tématem společně s láskou. Zavzpomínala jsem na své mládí a to je fajn, když Vás kniha něco naučí nebo si díky příběhu zavzpomínáte či uvědomíte důležité věci, které by měly, nebo neměly, být součástí života. 

Děj je plynulý a neztrácíte se v něm. I když víte, jak to dopadne, což je u těchto knih typické, jsou lehce předvídatelné, neztrácí to na svém kouzlu. Sexuální scény zde nejsou popisovány do detailů, zapadají správně do děje, není to násilné ani bezpředmětné, takže i v tomto směru u mě kniha prošla.
Má vše, co takový romantický příběh by měl mít. Napětí, spory, vášeň, lásku a sladká slovíčka.

Knihu doporučím všem ženám a dívkám, které mají rády zamilované příběhy, a pokud máte rády hokej, tak neváhejte. Vezměte knihu Talisman pro štěstí, hoďte všední starosti za hlavu a začtěte se, nebudete zklamané. 

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Talisman pro štěstí můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *