Ty nejsi můj Romeo – Ilsa Madden-Mills

Autor: Ilsa Madden-Mills
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 400

„Eleno.“     
Způsob, jakým to řekne, tím svým hlubokým, chraplavým hlasem, mě úplně rozechvěje.      Krátce zavřu oči a vnímám jeho blízkost. Je to jako silný hurikán, který mi fouká přímo do obličeje. Cítím animální přitažlivost.     
Šukáni s ním bylo něco naprosto úžasného, užívala jsem si každičký okamžik.     
A jsem si jistá, že on si to taky užíval.     
Prosila jsem ho o to. Prosila jsem ho, aby…     
Cítím mravenčení po celém těle.     
Zhluboka se nadechnu a sevřu ruce do pěstí. „Rosničko, kde jsou moje kalhotky?“

Bestsellerová autorka Ilsa Madden-Mills přichází s chytrou a sexy moderní romancí o atraktivním profesionálním hráči amerického fotbalu a nenápadné dívce z maloměsta, které nedokáže odolat.
Všechno to začíná nevinnou lží na Valentýna.
Kamarád mi domluvil rande naslepo. Čekám zadumaného introverta, ale místo toho tam sedí neskutečně žhavý týpek s hříšnýma jantarovýma očima. Nějak se stane, že nakonec skončíme v jeho podkrovním bytě. Dávám to za vinu ginu s tonikem.
Další den ráno se dozvídám, že je to Jack Hawke – profesionální rozehrávač a „zlý chlapec“ s temnou minulostí. Když mi dává podepsat prohlášení o mlčenlivosti, je to pro mě varování, že tenhle chlap rozhodně není nic pro mě. Podepisuju se jako Julie Kapuletová a čekám, že tím to mezi námi končí. Proč by měl slavný fotbalista s ocelovými svaly hledat knihovnici z malého města?
Jenže Jack se neustále objevuje na místech, kde bych ho vůbec čekala. Když už jsem si jistá, že jednou provždy zmizel a už ho nikdy v životě neuvidím, zničehonic nakráčí do našeho amatérského divadelního spolku a získá roli Romea. A kdo myslíte, že hraje Julii? A jak má obyčejná, téměř nevinná dívka vzdorovat muži, jako je on?
Bude Jack nakonec mým skutečným Romeem… anebo mi ten úžasný fotbalista jenom zlomí srdce?

Právě jsem dočetla pohádku pro dospělé. Ty nejsi můj Romeo je hezký, vtipný a zamilovaný příběh, který vám zvedne náladu. Přesně se vidím v osmnácti, kdy jsem snila právě o tomhle, jen v mém snu byl hokejista, ne americký fotbalista. Dneska už jsem dospělá a proto je tento příběh sladkou pohádkou, která mě vrátila o pár let zpátky.

Ať už čtete knihy, třeba jako Ty nejsi můj Romeo, nebo koukáte na filmy, tak když je hlavním hrdinou sportovec, tak se nakonec ukáže jaký je to měkkota, v dobrém slova smyslu. Na veřejnosti tvrďák, uvnitř ustrašené dítě. Vždy si nese něco špatného z dětství a to ovlivňuje jeho chování v soukromí. A přesně tohle zažijete i s Jackem Hawkem. Jeho dětství nebylo ideální a nese si spoustu ran, které zaviní, že nikomu nevěří a hlavně nevěří na lásku. Jeho bývalá přítelkyně o něm napsala lživou knihu, která mu ničí pověst. Reportéři vytahují jeho staré skandály a všechno se to zhoršuje tím, že nehodlá dávat rozhovory. Mlčí jako zařezaný.
Když sedí ve své restauraci a užívá si chvíli klidu, přižene se jako tornádo žena, která rozmetá jeho život na kousky. Je malá, buclatá na správných místech, nedokáže zavřít pusu a hlavně vůbec netuší, kdo je. Je to pro něj jako jiný vesmír, protože ho zná každý. Je přece nejlepší rozehrávač amerického fotbalu v zemi. Dokonce donutí Jacka se zasmát. Když spolu stráví noc, on ji sdělí kdo je, tak čeká, že už se neuvidí. O pár hodin později, ale zjistí, že ji nemůže vyhnat z hlavy a znovu chce tu malou knihovnici vidět a tak začíná lov.

Elena pochází z maloměsta. Chvíli byla redaktorkou zamilovaných knih v New Yorku, ale když ji umřela babička a zdědila její dům, vrátila se domů. Je to velmi živá, nespoutaná a prostořeká dívka. Jejím snem je šít sexy prádélko, ale nedokáže prorazit. Její život se za poslední dobu celkem hroutí, milostná stránka stojí za prd, vysněná práce taky a matka stále tlačí a tlačí na vdavky. Její spolubydlící ji domluví na Valentýna rande na slepo s rosničkou, však co, aspoň se dobře nají, když už to nevyjde. U stolu, ale sedí sexy namakaný borec. Musí si nasadit brýle, zda ji nešálí zrak. Večer se nakonec vyklube v sex a ona ráno zjišťuje, že nespala s rosničkou, ale se slavným americkým fotbalistou. Proto ta dohoda o mlčenlivosti. Pomalu ji vše dochází a ví, že tenhle skvělej sex už nikdy nezažije. Následně se ale znova potkávají, jako by je osud stále sváděl dohromady. Nakonec hrají ve stejném představení, no a hádejte kdo hraje Julii a Romea? Je opravdu ale osud tak zákeřný, že ji postaví do cesty sexy kluka, co ji umí přivést k orgasmu, aby ji pak zlomil srdce? Vždyť tak to přece sportovci dělají, co by si počal s malou knihovnicí z maloměsta, tady to opravdu bude věta typu Ty nejsi můj Romeo. Nebo ne?

„Začíná zuřit ještě víc. „A smlouvu na knihu jako bonus navíc? Kolik za to dostaneš?“      Zavřu oči a cítím jak se mi svírá hrdlo.     
Už si mě v duchu zařadil do stejné kategorie jako Sophii. Lhářka a manipulátorka, která se ho snaží zneužít.       
Náhle mě zavalí poznání. Jack nikdy nebude nikomu věřit. 
Nikdy.        
Popadnu kabelku a přehodím si ji přes rameno.       
„Chci slyšet celou pravdu. Co plánuješ udělat s tím, co o mně víš? A víš toho hodně, že? Svěřil jsem se ti s tím, co jsem udělal Harveyovi, což jsem nikdy nikomu neřekl. Přiznal jsem se ti k tomu, jak jsem… nejistej. Řekl jsem ti o tý operaci ramen. A… bereš vůbec prášky?“       
Ta poslední otázka se do mě zařízne hluboko jako nůž. Koušu se do rtu a bojuju se slzami, nečekala jsem, že by mi mohl ještě víc ublížit, ale tohle už je příliš. Stahuje se mi hrdlo, ale zároveň mě však popadne vztek.“

Co se mi velice líbilo, že svým způsobem tady ten prostořeký, věcný a neohrožený nebyl Jack, ale Elena. Nikdy na něm nenechala nit suchou a přitom s ním soucítila. Přišlo mi, že ona udává tempo celého jejich vztahu, že i když chtěl dohodu o mlčenlivosti a pravidla, tak si je nakonec stanovovala ona.
Pro mě to bylo velice osvěžující a velmi dobře napsané. Nikdo se vlastně za nikým nehonil jako psík, to jak je dala spisovatelka dohromady bylo tak nenucené a přirozené. Kniha Ty nejsi můj Romeo je ze série a musím uznat, že už se těším, co bude námětem dalšího dílu.

Spisovatelka překvapila, ne námětem, ten asi už jste četli, ale celým příběhem. Tím, jak je to napsané, jak se ti dva doplňují a vy jim věříte každé slovo. Dostanete příběh obou, víte co skrývají za tajemství, a tak čtete jednoduchou romanci, která vás baví a na konci litujete, že čtete poslední stránku.
Co se moc nepovedlo je obálka, příběh by si zasloužil lepší než jen nahého chlapa. Ty nejsi můj Romeo se řadí k těm lepším odpočinkovým zamilovaným příběhům, za které jsem ráda, že se mi dostaly do rukou.

Románoví nadšenci, mám pro Vás dobrou zprávu. Vychází nová série od nové spisovatelky a její první díl Ty nejsi můj Romeo je velice slibný. Jedná se o zamilovaný příběh, kde dostanete od všeho trochu. Trochu sexu, zklamání, podvodů, nedorozumění, škádlení a vtipu. Za mě zatím vše nasvědčuje tomu, že to bude oblíbená kniha a doufám, že i série. Takže pokud vás tato recenze zaujala, tak vám přeji zábavnou četbu.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Ty nejsi můj Romeo můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *