Ustrašená veverka Barborka – Andrea Reitmeyerová

Autor: Andrea Reitmeyerová
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání: 2019
Počet stran: 32

„Zadní končetiny jsou velmi silné. Když se jimi veverka odrazí, může doskočit až 4 metry daleko.“

Vevera Barborka si nevěří! Strom je tak vysoký, les tak temný, a vůbec – jeden nikdy neví, co se může stát. Zatímco si ostatní veverčata dole hrají, dovádějí a objevují ty nejbáječnější věci, zůstává Barborka sedět na větvi.
Ale samotnou ji to tam nebaví a je stále smutnější a smutnější. Jednoho dne kolem ní proletěl překrásný motýl a něco jí pošeptal do ucha. A Barbora si najednou přece jen začala věřit…
Laskavé vyprávění o odvaze, vlastních schopnostech a malých krůčcích k dospívání.

Andrea Reitmeyerová se narodila v roce 1979 ve východním Frísku a vystudovala na vysoké škole v Mohuči obor komunikační design. Dnes pracuje jako ilustrátorka a spisovatelka na volné noze a žije se svou rodinou v Mohuči.

Ustrašená veverka Barborka je další dětskou knížkou z nakladatelství Fortuna Libri, která si určitě zaslouží pozornost nejmenších čtenářů. Její ilustrace, které jsou naprosto skvostné, jsou doplněny krátkým příběhem, který v sobě ukrývá menší ponaučení pro děti a všechno je ještě doplněno důležitými fakty o veverkách, jako například co jí, kde přespávají a co všechno umí.

Tato kniha je ve stejném duchu, jako Mlsný ježek Toník, o které jsem vám již psala. Je vytištěna na kvalitním papíře, který vydrží i nálet drsnějších dětských ručiček a ilustrace jsou tak úchvatné, až se vám u některých zatají dech.
Když vezmeme v potaz i příběh s poučením, je to opravdu velmi dobrý tip na dárek pro vaše nejmenší.

„Veverka má 22 ostrých zoubků. Může jimi bezvadně louskat oříšky, nebo vybírat semena až ze sta smrkových šišek denně!“

Ustrašená veverka Barborka je nejen dětskou knížkou, která má v sobě pohádku, ale také dá nejen dětem, věřím, že i dospělým pár informací, o kterých neměli ani tušení. Počet zubů, to šlo mimo mě a ta délka skoku? To jsem netušila a určitě teď budu veverky obdivovat, takové malé stvoření a taková dálka. 🙂

Pokud chcete svým dětem udělat radost nádherně zpracovanou knížkou, určitě se podívejte po této. Bude se líbit nejen jim, ale také vám.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fortuna Libri, kde si knihu Ustrašená veverka Barborka můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *