Utajené noci – Liv Morris

Autor: Liv Morris
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 320

„Díval jsem se za ní, jak odchází k zastávce metra, dokud se nerozplynula jako mlha v davu lidí. Měl jsem nutkání rozběhnout se za ní, ale v pohybu mi zabránila pravda o tom, kým ve skutečnosti jsem a jaký život jsem si vybral. Bude pro mě muset zůstat krásnou vílou, kterou jsem potkal jednoho středečního rána.“

Můj život měl řád. Byl předvídatelný a hladký jako moje skotská. Měl jsem se ženami milostné poměry, jež měly předem jasně definovaný začátek a konec. Neměl jsem zájem o žádné romantické vztahy.
A pak jsem potkal Maggie. Krásnou mladou ženu, která se snažila najít si své místo v drsném světě Manhattanu. Zasloužila si však mnohem víc než jen vyřízeného muže, jakým jsem byl já, a proto jsem ji nechal odejít.
Jenže pak se do celé věci vložil osud. Zjistil jsem, že jsem otcem dítěte, o němž jsem ani nevěděl, že existuje. Zoufalý a bezradný jsem si najal chůvu, která mi byla doporučena přítelem, aniž bych se s ní osobně setkal. Když nová chůva zaklepala na dveře mého bytu a já jsem otevřel, stála tam Maggie.
Sledoval jsem, jak se Maggie láskyplně stará o mé dítě, a chtěl jsem se naučit být dobrým otcem pro svoji dceru. Ovšem mít Maggie tak blízko u sebe bylo nebezpečné. Byla jako děsivý paprsek slunce, který hrozil rozmrazit moje ledové srdce.
Potřeboval jsem ji pro své dítě.
Alespoň jsem si to říkal.
Dokud nebylo příliš pozdě.

Utajené noci je knihou, kdy se jedná o klasickou romanci o necitelném boháči s tajemstvím a upřímné, nebojácné dívce, která chce pravou lásku a velkou rodinu. Kromě toho, že vás čeká větší věkový rozdíl mezi hrdiny, tak ledové srdce miliardáře tentokrát kvůli této dívce neroztaje…

Lucas Shaw je miliardář. Rodiče jeho matky založili společnost, která dneska vydělává tolik, že neví, co s penězi. Vlastní ji společně s otcem, se kterým už 20 let nenachází společnou řeč, díky nehodě, při které se zranila jeho matka a už zůstala v péči lékařů. Bojuje s otcem o její opatrovnictví a nabízí mu jeho podíl. Otec zatím stále odolává, protože díky matčině podílu má nad společností větší moc. Pokud jde o soukromý život, žije jako člověk, co si nezaslouží žádný vztah. Nikomu nevěří. Všichni asi víme, že se zatím něco skrývá, a stačí nějaký impuls, aby ledové srdce roztálo. Když mu vstoupí do života Maggie, začíná jeho život nabírat jiný směr.

Maggie pochází z Jihu a taky to svou povahou ukazuje světu. Je velmi impulzivní, upřímná a nebojácná. Pro někoho nesnesitelné tornádo, pro jiného závan čerstvého vzduchu. Její život v New Yorku zatím neodpovídá jejím představám. Chlapi nic moc, práce žádná. Její poslední naděje je pohovor ve firmě, kde je uniformou oblek na míru. I když to dopadne špatně, nemůže odejít, aby si na chvíli neužila ty sexy kravaťáky. Když si zrovna jednoho chce vyfotit, má tu smůlu, že narazí na bručouna, ale velmi zajímavého bručouna. Její radary začnou blikat. Sice je starší a jeho manžetové knoflíčky napovídají, že vlastní polovinu města, ale v jeho zářivých modrých očích vidí něco, co ji zaujme. Tuší, že to není jejich poslední shledání, nebo spíše doufá, že tento muž bude potřebovat její psychologické vzdělání.

„Doufám, že sis nechala účtenku. Ta věc je přímo děsivá.“
„Zvedni ji a vezmi si tu modrou lahvičku. Já musím nakrmit skutečné dítě, než začne křičet.“
Snažil jsem se napodobit Maggiinu pozici, ale nedokázal jsem se přenést přes podivný vzhled té panenky. Dokonce i její kůže byla pod mými prsty jako skutečná a její tělíčko bylo těžké, jako by to byla živá váha. měl jsem v plánu tu věc zamknout do sejfu, než půjdu spát. Měl jsem dost svých vlastních nočních můr.“

Věkový rozdíl Lucase a Maggie je dost velký, ale asi by to jinak nefungovalo a příběh v knize Utajené noci by nebyl tak čtivý. Myslím, že její elán a neohroženost hodně pramení z jejího mládí a z mála špatných zkušeností. Tím nechci říct, že by byla Maggie naivní, to určitě není. Jen si myslím, že každá špatná zkušenost vám pokaždé trochu toho optimismu ukousne. Lucas je třeba zářný příklad toho, že někdy stačí i dvě, abyste zanevřeli na vše pozitivní.

Celý příběh se posouvá příjemným tempem. Žádné dlouhé a nudné pasáže. Konec má rychlý zvrat a Lucas otočí mrknutím oka, tím pádem chybí trocha napětí. V tomhle Utajené noci trochu pokulhávají. Takové to udržování v napětí, kdy začnete mít nervy s tím chlapem, jak a kdy se rozhodne, vás nečeká.

Po přečtení ale musím uznat, že zklamání nenastalo. Utajené noci patří k těm zajímavějším čtecím zážitkům. Klasická odpočinková četba, kterou zvládnete za jeden víkend a nemáte těžkou hlavu. Dokáže odpoutat od běžných starostí a vtáhnout do děje. Takže pokud nevíte co teď, tak klidně Liv Morris.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Utajené noci můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *