Úžasný pan Darcy – Teri Wilson

Autor: Teri Wilson
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 328

„Donovan byl vyčerpaný. Během letu na Heathrow nezamhouřil oka, což připisoval svému zaujetí Elizabeth Scottovou. Mučila jeho myšlenky celou cestu přes Atlantik.     Nebyl zvyklý lovit ženy. Vlastně to bývalo přesně naopak. Ukázkový příklad: Helena Robsonová, která mu během této cesty volala nejmíň jednou denně, nechávala mu sentimentální vzkazy v hlasové schránce a dokonce mu poslala pár textovek, které hraničily se sextingem.   
Ubohost.   
A teď se sám ocitl mezi poblázněnými. Styděl se za sebe. Zkrátka a dobře, dostal se do pěkné kaše.“

Elizabeth Scottová nesnáší bohaté, mocné a nabubřelé muže, vždyť kvůli jednomu takovému musela opustit vytoužené místo učitelky na exkluzivní manhattanské škole. A tak není divu, že když potká pohledného a očividně dobře situovaného Donovana Darcyho, automaticky ho považuje za arogantního a přezíravého protivu, za ukázkový exemplář snoba, jemuž je nejlepší se oklikou vyhnout. Navíc je to chladný a sarkastický Angličan s bezchybným windsorským uzlem na kravatě a manžetovými knoflíčky od Tiffanyho! Jenže ať už za to může náhoda, osud, společná láska ke psům nebo duch Jane Austenové, jejich cesty se neustále kříží…
První z řady románů Teri Wilson inspirovaných příběhy světové literatury, tentokrát nesmrtelným dílem Jane Austen Pýcha a předsudek.

Málokdy dělám něco jako proud, takže i při čtení knih Teri Wilson jsem šla od opačně. Teď vám představím její prvotinu u nás. Úžasný pan Darcy je inspirován knihou Pýcha a předsudek. Věřím, že pokud jste milovnice či milovníci romantických knih, tak tuhle máte přečtenou nebo ji znáte z filmového příběhu, tudíž už teď si umíte představit, že vás čeká velká láska plná sarkasmu, ironie a zamilovaných gest.

Když vás převálcují peníze, tak je začnete nenávidět. Ne tak úplně ty bankovky, ale jejich majitele, kteří jich mají tolik, že si za ně můžou koupit i pravdu a vás dostat na dno. Takhle dopadla Elizabeth Scottová. Učitelka na střední soukromé škole, kde dochází smetánka New Yorku. Když udělí svému studentovi nedostatečnou, tak se stane pohroma. Dojde na úplatky, sexuální obtěžování a suspendaci.
I když je pravda na straně Elizabeth, školu nad vodou drží školné a dary rodičů, takže se její případ dostane před radu, kde je pravda otočena a ona čelí stížnosti ze strany otce, který ji obvinil ze všech těchto skutečností.
Elizabeth si uvědomí, že se hnala tam, kde nikdy nebude patřit, mezi vrstvu, která neví, co je to skutečná práce a život.

Na výstavě se svým psem potká Sue z Anglie, která ji nabídne práci v Londýně. Má dělat jejím psům chůvu a pomáhat na výstavách, protože nemá co jiného na práci, tak odjíždí do Londýna. Kromě Sue potkává i arogantního, namyšleného a bohatého rozhodčího, Donovana Darcyho. To, co se mezi nimi odehraje, je pro jiné jiskření, pro ni nenávist. A tak když vyjde ze svého aktuálního bydliště ven se psy na procházku, málem dostane infarkt, když narazí do Donovana Darcyho a druhý, když zjistí, že bydlí naproti v domě. Sue to totiž viděla jako jiskření a tak si zahrála na malou dohazovačku. Zda by se tím mohla živit, zjistíte na konci tohoto příběhu Úžasný pan Darcy.

Když se v jednadvaceti stanete opatrovníkem své malé sestry a jediná rodina je teta, která je studená jako psí čumák, prostě Angličanka, tak se to na vás podepíše. Je z vás taky anglický suchar.
Donovan Darcy je velice bohatý, vede rodinou charitativní společnost a láska je pro něj skoro sprosté slovo. Ví, že může mít kteroukoliv ženu, je velmi žádaný starý mládenec a všichni čekají, kdo ho užene, ale on se do ženění vůbec nehrne, není to nic pro něj.
Miluje své psy a práci rozhodčího na výstavách. Když poprvé vezme práci v Americe, je to proto, že jeho mladší sestra touží vidět New York, netuší ale, že ho tato cesta změní. Z necitelného a arogantního muže se stane zamilovaný a věčně vytočený muž. Elizabeth Scottová otřese jeho životem a každé její slovo, která vyjde z těch jejích neodolatelných rtů, které by chtěl umlčet svými rty, ho vytáčí, uráží a šokuje.

„Ať k sobě cítí cokoli, není to skutečné. Je to nejspíš jenom iluze, jenom dozvuky vážně skvělého sexu.     
A že byl skvělý. Víc než skvělý. Takovou vášeň Elizabeth nikdy dřív nezažila. Ale nejlepší na tom bylo, že ve  všem tom žáru byla nepochybná něha. To, co jí Donovan šeptal do ucha, když se s ní miloval, to, jak jeho ruce láskyplně laskaly každý kousek jejího těla, málem stačilo, aby uvěřila, že ji miluje. Nejspíš by tomu i 
uvěřila, kdyby se neobjevil Markham.     
Jeho přítomnost jí nepříjemně připomněla, kdo je a odkud pochází. A že to místo je na hony vzdálené Chadwicku.     
Nikdy by nezapadla do světa Donovana Darcyho.“

Neříkám, že Úžasný pan Darcy není tuctovka, ale to, že se inspiruje světovou knihou ji povyšuje výš. Příběh Elizabeth a pana Darcyho je nesmrtelný a tady je napsán velmi čtivě a jednoduchým jazykem, který vás vtáhne do děje a vyplivne až po poslední straně.
Oba hrdiny jsem si zamilovala a i když neznám prostředí výstav, tak to velmi obohatilo děj, protože kdo nemá rád pejsky… A Bliss, Finneus a Houstička skvěle doplňovali hlavní hrdiny.

Pokud jdete opačně jako já, tak víte, že styl psaní je stále stejný, jednoduchý, nekomplikovaný a srozumitelný, což dělá z děje čtivý zážitek. Úžasný pan Darcy je opět sladká romantika, ale to opravdová láska bývá a v těchto romantických knížkách čtenář nic jiného nečeká, takže spisovatelka splnila vše, co měla.

Asi si umím představit, že za sychravého počasí nebo při zklamání s láskou, sáhnu do knihovny a vytáhnu knihu Úžasný pan Darcy, protože tenhle příběh vás rozesměje a zlepší vám náladu.
A proto tuto knihu doporučím všem romantickým duším, které věří, že láska nepadá do klína, že za ni musíte bojovat, aby vám vydržela celý život.  Pokud jde o tu druhou skupinu skeptiků, tak si myslím, že to je jedna z knih, která by mohla změnit jejich názor.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Úžasný pan Darcy můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *