V zajetí klamu – Suzy K Quinn

Autor: Suzy K Quinn
Nakladatelství: Katto.cz
Rok vydání: 2020
Počet stran: 416

„Tohle jsem dělávala, když se hádali moji rodiče. Cokoli, jen abych je udobřila, nehledě na to, jak se ponižuju. Cokoli, abych zamezila té narůstající nenávisti. A potom můj otec jednoho dne potkal někoho jiného a odešel od nás. Všechno bylo k ničemu. Tak proč mám pocit, že musím v takovémhle jednání pokračovat i nadále?“

Pro rozvedenou Lizzy Rileyovou znamená přestup jejího osmiletého syna Toma na místní akademii nový začátek. Lizzie má pocit, že škola s tak skvělou reputací a vynikajícími výsledky bude pro jejího syna to pravé. Tom potřebuje stabilitu a jistotu.
Jenže na téhle škole je něco zvláštního. Rodičům není povolen vstup na školní pozemky, na oknech jsou namontované mříže a ředitelovo chování je značně znepokojivé.
Proč Tom chodí domů vyčerpaný a nepamatuje si nic z prožitého dne? Kde se na jeho pažích vzaly ty podivné modřiny?
A když se Lizzie snaží získat informace od ostatních studentů, proč mají strach promluvit?

V zajetí klamu je třetí novinkou z nakladatelství Katto.cz, do které jsem se pustila. Z tohoto nakladatelství mám něco načteno a proto jsem očekávala vysokou kvalitu i od tohoto titulu.
A dostala jsem všechno, co jsem chtěla, možná i trochu víc a odnesly to moje nervy. 🙂

Přemýšlím, čím mám začít. V knize se toho děje opravdu hodně a je důležité sledovat vše. Hlavní hrdinka Lizzie je matkou malého, šestiletého Toma, je rozvedená, protože s Ollym jim to nefungovalo.
Lizzie najde Tomovi novou školu, je to velmi prestižní akademie, která ovšem navenek působí dost temně a tajemně. a ve chvíli, kdy do ní Tom začne chodit, mění se své mámě doslova před očima. Je stále unavený, na nic si nepamatuje, neví, co ve škole dělali, co se učili, jak to tam probíhalo. A Lizzie nepomáhá ani to, když vidí, že škola má na vratech velký masivní zámek, v oknech mříže, na hřišti nikdy nevídá hrát si děti a při skončení školy žádné z dětí nevyběhne ven, ale přicházejí ve špalíru, jako „husy“…
Co se děje s Tomem, co se děje ve škole? Co na to říká Tomův otec? To vše se dozvíte z příběhu V zajetí klamu.

Ihned když jsem začala číst, svářely se ve mě hrozné pocity. Lizzie to vůbec neměla jednoduché a hlavně, nechala sebou zametat. A když k tomu jako matka přihlédnu i ohledně jejího syna ve škole, můžu vám upřímně říct, že jsem měla chuť řvát a někomu pořádně nabančit, aby si všiml, co se všechno děje. A také jsem nadávala na Lizzie, že v některých situacích byla příliš slabá, ovšem ono to tak vypadalo jen na první pohled. Celou dobu jsem měla hlavní hrdinku ráda, fandila jsem ji a přiznám se, že proto mne velmi překvapil závěr knihy, kdy mi zůstala i ústa otevřená. 🙂

„Tajně si přeju Margaret svěřit, jaký Olly ve skutečnosti za zavřenými dveřmi je. Že se chováním podobá svému otci daleko víc, než by si mohla myslet. Ta hrubost jim koluje v žilách…
Věřila by mi? Postavila by se proti němu?
Vážně nevím.“

Ale upřímně, já ten konec si představovala už v polovině, ale pořád bych nevěřila tomu, že to tam autorka takto zapasuje. Velká pochvala.
Věřím, že vyprávění se bude líbit všem, kteří mají rádi psychothrillery, jenž se zabývají tématem rodiny a vztahů mezi rodiči, dětmi, autoritami.
V zajetí klamu bylo skvělým čtením a to také díky tomu, že se zde střídá jak minulost s přítomností, tak i více postav, než jen Lizzie, tudíž si můžete udělat obrázek o každé důležité postavě, která v příběhu vystupuje. Ale pozor na to, jestli ten obrázek, který si utvoříte, bude ten správný.

Kniha se velmi dobře čte. Nejen, že vás čekají krátké kapitoly, ale příběh sám o sobě je velmi napínavý, sledujete více různých linek, kde se něco děje, takže budete mít při čtení o zábavu postaráno.
Pokud se chystáte na čtení této knihy, dejte si pozor, abyste V zajetí klamu nebyli i vy. Autorka si totiž se svými čtenáři pohrává jako kočka s myší a na některé věci nemusíte přijít vůbec, dokud se autorka nad vámi nesmiluje a prozradí vám to. 🙂
Velmi dobré čtení, které vám vřele doporučím, pokud patříte mezi fanoušky toho žánru.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Katto.cz, kde si knihu V zajetí klamu můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *