Van – Melanie Moreland

Autor: Melanie Moreland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320

„Vstala a hněv jí prýštil ze všech pórů. „Ve všech případech. Jsem chytrá a schopná žena. Dokážu lidi posoudit i bez tvé pomoci. Viděla jsem, že je jiná a že si jenom chce promluvit. Ty ses ani neobtěžoval se podívat. Zbrkle ses rozhodl, že mi to nemyslí dost jasně. Že prostě nemůžu vědět, co dělám. Už jsem ve svém životě měla dva muže, kteří mi diktovali, co můžu nebo nemůžu dělat, co mám říkat nebo neříkat. Nemám v úmyslu do něj zatahovat ještě třetího takového. Myslím, že jsem se v tobě spletla.“

Vince Morrison, většině lidí známý jako Van.
Má zlaté ruce, ať už jimi opracovává kus dřeva, hraje na kytaru nebo laská milenku – v tom všem vyniká. Je přátelský, šarmantní a nadaný, dokonalý výkon podává i pod tlakem a všude jinde je prostě sexy. Srdce však má zavřené, i když prochází zkouškou zájmů a emocí. Spolu s ním v BAM pracuje Olivia Rourkeová. Je talentovaná, uzavřená a svůdná. Dotkne se něčeho v něm, co nedokáže popřít.
Chce ji poznat. Všemi možnými způsoby. Chce, aby ona poznala jeho.
Její minulost jí říká, aby se držela dál. Van je to jediné, co chce, ale také přesně to, co mít nemůže. Má někoho jiného, o kom si myslí, že je důležitější.
Může některý z nich riskovat srdce?

Další mužské jméno, další díl série Vested Interest od Melanie Moreland. Van. Další muž, který pracuje v BAM a patří mezi rodinu, kterou majitelé chrání v každé situaci. Opět se setkáme s každým mužským představitelem z minulých dílů, takže vás čeká skvělé propojení všech hrdinů. Ale hlavně příběh Vince a talentované Olivie, kteří tvoří skvělý pracovní tým. Otázkou je, zda budou tvořit skvělý tým i v soukromí.

Vince Morrison je zmlklý, velmi pracovitý a spolehlivý chlap. Dohlíží na stavby a jejich rekonstrukce. Žije jen prací, ale limituje ho jeho tělo, které nese jizvy minulosti. Jak vzhledově, tak i obrazně. Bentley je před narozením své dcery hodně nervózní, tak pracuje ještě usilovněji než předtím, což znamená mnoho nových projektů a Vanovi chybí lidé, aby všechno zvládl a tak přemáhá své tělo, které se mu odměňuje velkou bolestí. Při takové chvíli ho přichytí Liv. Jeho spolupracovnice, která umí z každého místa udělat útulný domov.
Van miluje Liv snad od té doby co nastoupila do BAM, každý den ji pozoruje a poznává. Když přijde příležitost pozvat Liv na kafe, chytne ji za pačesy a přitom pozná i její malou roztomilou dcerku, kterou si hned zamiluje a dá ji přezdívku Myška. Ta si ho hned oblíbí a pořád s ním chce být, ale Van i Liv mají neveselou budoucnost a oba se drží zpátky. První kdo překročí svůj pomyslný práh je Van a čeká zda ho Liv bude následovat.

Když vás od malička muži jen klamou a ubližují, prostě s nimi skončíte a věnujete se jiným odvětvím svého života. U Olivie Rourkové je to milovaná práce a ještě milovanější dcera Sammy. V práci toho má hodně a tak ji s dcerou pomáhá její maminka. Je hodně unavená, ale nikoho o pomoc nepožádá, až ji jednoho dne osloví Van. Jinak než pracovně a pomůže ji s dcerou. Ta si ho oblíbí a Van vypadá šťastně, něco se v ní hne, ale hned se zase vzpamatuje a přidá další cihlu na svou zeď. Van je ale neodbytný a stále ji dává najevo, že s ní chce být a dělá vše, aby si to rozmyslela. Když se její zeď začne bortit a myslí si, že je vše na správné cestě, dostanou nový projekt, kde jim pomáhá  cizí stavební firma a jejím předákem je její temná minulost. Zhroutí se nebo se chytne záchranného lana jménem Van a vše společně překonají?

„Vstal. „Až vypálí první výstřel, dám vám vědět.“       
Potřásl jsem mu rukou a díval se, jak se napřahuje k Livině třesoucí se dlani. Setkal se s jejím vystrašeným pohledem. „Udělám, co budu moct, Liv. Věřte mi – semnou jste v dobrých rukou. Lidi, jako je pan Nolan, si dávám k snídani a vyseru je před obědem. Já ho zlomím.“
      Rty se ji zavlnily v rozechvělém úsměvu. „Dobře.“     
Setkal jsem se s jeho očima.
„Těším se.“

Tohle bylo mnohem více romantické, empatické, nesobecké. Obr Van je rozhodnutý své holky bránit do posledního dechu a taky to udělá. Jeho protiklad je Nolan, konečně negativní hrdina v přítomnosti. No a nakonec právník Hal, musím říct, že jeho mluva byla osvěžením. Jeho výroky mě donutili ke smíchu, takže se nemůžu dočkat dalšího dílu, ve kterém bude hlavní hrdina. Ale teď zpátky k tomuto dílu jménem Van.

Kromě mužů v této sérii musím připomenout, že i hlavní hrdinky jsou velmi silné a tvrdé ženy, které mají křehké srdce a každá má svou mez někde jinde. Olivii zlomí, když ji chtějí vzít dceru. I když je to pro ni nemyslitelné, nakonec ji zachrání muž.
Celkem ji chápu, kdybych měla minulost jako ona, asi bych se na žádného muže už ani nepodívala. No a Myška byla krásný roztomilý bonus, hodně příběh oživila a moc ráda jsem měla její postavu. Každá postava je natolik reálná, že vás donutí vcítit se do ní i do děje, takže se vám dostane plného prožitku z knihy. Van se vám prostě zalíbí, ať už jako kniha nebo hlavní hrdina.

A už jsem na konci. Opět přemýšlím, jak napsat doporučení. Pokud totiž nové čtenáře zatím kniha Van nezaujala, tak nevím, co dál. Samostatný příběh, bez dílů před tím bude sice zajímavý, ale nebude dokonalý. A proto doporučuji jako minule celou sérii. Čtenáře, co už mají předešlé díly za sebou určitě nemusím přemlouvat ke koupi, protože věřím, že se jim série líbí a nemůžou se dočkat dalšího dílu. A pokud patříte do skupiny, co si říkáte, že další díl nebude nic nového, tak se mýlíte, Van je zase jiný a zajímavý.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Van můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *