Vévodkyně – Nichole Chase

Autor: Nichole Chase
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 368

„Máte pravdu. Je to bláznivé.“ Potřásla jsem hlavou. „Když mě ti dva pozvali na večeři, myslela jsem si, že chtějí přispět na náš projekt. Vím, že David se sponzory jedná nerad, a napadlo mě, že jste mě nejspíš zapomněl varovat. Nebo že jsem váš e-mail přehlédla.“
„Takže jste se vypravila na večeři zastupovat univerzitu a dostala jste tuhle podpásovku?“ Rozesmál se. „Vsadím se, že jste byla pořádně vykulená.“

Samantha Rousseauová je docela obyčejná postgraduální studentka. Volný čas tráví se svými spolubydlícími, škudlí, aby vyšla s penězi, pečuje o svého nemocného otce a o zraněné dravce v univerzitním výzkumném středisku, kde pracuje, na vysoké škole přednáší ornitologii a opravuje písemky a testy svých znuděných svěřenců.
Když do městečka přijedou dva členové královské rodiny z malé evropské země Lilarie a oznámí jí, že je poslední žijící příslušnicí tamního šlechtického rodu Rousseauových, Samanthin život se obrátí naruby. Chtě nechtě se musí rozhodnout, jestli přijme nejen titul vévodkyně, pozemky, nemovitosti i pohádkové bohatství, ale také odpovědnost, která k jejímu budoucímu postavení neodmyslitelně patří. A okouzlující korunní princ Alex jí rozhodování ani trochu neusnadňuje…

Máte rády pohádky? Pokud ano a minimálně jednou za svůj život jste chtěly být princeznou, tak je Vévodkyně to pravé čtení pro Vás. Krásný a kouzelný příběh, který je spojen s realistickými prvky života.

Samantha Rousseauová je postgraduální studentka. Studuje biologii a konkrétně se zaměřuje na dravé ptáky a volně žijící zvěř. Její máma zemřela při autonehodě a její nevlastní otec je velice nemocný. Snaží se zvládat všechny své povinnosti a ještě se starat o tátu a vydělávat peníze. Má toho hodně, ale je šťastná a spokojená se svým životem. Jednoho dne na jejich školu zavítá královská rodina z Lirarie, která chce věnovat sponzorský dar a chtějí se setkat přímo s ní. Sam si myslí, že je to kvůli jejich ptactvu a že ji to její učitel zapomněl říct, když odjížděl na služební cestu. Na večeři se ale Sam obrátí život naruby, protože je jí sdělena jedná velká novinka. Věřím, že velká skupina z Vás už určitě ví jaká.

„Co to znamená?“ Tutéž větu pronesl Alex, když mi v letadle pomáhal zapnout šaty.
„Láska zmůže všechno.“ Usmál se na mě. „U nás je to velice časté rčení.“
„Láska…“ V duchu jsem si to opakovala a snažila se vztáhnout na sebe a na Alexe.
„Přemýšlejte o tom.“ Vstal a protáhl se. „Jdu do hajan.“
„Díky Chadwicku.“
„Za co?“
„Že s vámi můžu být sama sebou.“ Zvedla jsem se a objala ho. „Za šťouchnutí, za to, že jste si se mnou povídal.“
Zasmál se. „Když se napijete, jste celá naměkko. A běžte už taky spát.“

Jeho královská výsost, princ z Lilarie je krásný, inteligentní a velmi přitažlivý mladý muž. Každou ženu ohromí svým vzhledem, ale i milým a vybraným chováním. Přesto je Alex obyčejný muž, který miluje dravce a hledá tu pravou lásku. Když se potká se Sam, slíbí ji, že ji nenechá ve štychu a bude ji oporou při její velké změně.

Když jsem tuto knihu začala číst, hned se mi objevil před očima film Deník princezny. I když víte, jak pohádkové příběhy končí, a co od nich můžeme očekávat, tak je to velmi krásný příběh, který má prvky z běžného a reálného života, čímž se příběh stává čtivější a zajímavější.

Vévodkyně je celistvý příběh a kapitoly na sebe lehce navazují. I když knihu odložíte a vrátíte se až po splněných povinnostech, jednoduše se vrátíte k ději, který Vás velmi rychle k sobě zase vtáhne a vy se vrátíte ke snění. V hromádce už na mě čeká druhý díl, takže se těším až ho po uveřejnění otevřu a začtu se opět do pohádkových řádků.

Všem mladým slečnám a dívkám doporučuji vzít si knihu do ruky, usadit se do ušáku, nachystat si sušenky a nechat se vtáhnout do pohádky ke krásnému princi a tvrdohlavé vévodkyni.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Vévodkyně můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *