Vévodův utajený plán – Sabrina Jeffries

Autor: Sabrina Jeffries
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 336

„Chvíli stáli ve dveřích a kochali se rodinnou scénou.
„Měla jsi pravdu, víš,“ pokračoval. „Odmítat lásku jenom proto, aby se člověk vyhnul bolesti, je opravdu, jako by člověk nechtěl jezdit na koni, protože se bojí pádu. Některé věci stojí za všechnu bolest a nepohodlí, které mohou přinést. Jelikož to, co nabízejí, je mnohem lepší, než si umíme představit.“
Položil ji ruku kolem pasu a ona se usmála na svou novou rodinu.
Rozhodně je to mnohem lepší.“

Sheridan Wolfe, starší syn z třetího manželství vévodkyně z Armitage, se po nenadálé otcově smrti stává nečekaně vévodou z Armitage, přestože se po celý život připravoval na dráhu diplomata. A nejen že se hned od počátku své vévodské éry potýká s finančními problémy, ještě ke všemu inicioval rodinné vyšetřování podezřelého úmrtí všech tří manželů ovdovělé vévodkyně.
Nyní už má rodina prokázáno, že první manžel vévodkyně byl otráven arzenikem, ale vraha stále ještě nevypátrali. Okruh podezřelých se zúžil na tři přítelkyně vévodkyně, z nichž jedna, lady Eustaceová, je sice s rodinou vévodkyně rozkmotřená, protože se špatně starala o jejího syna z prvního manželství, ale zároveň má půvabnou dceru Vanessu, jež je jejím pravým opakem. Sheridan má pro Vanessu slabost, ale nechce se ženit, protože v srdci stále ještě vzpomíná na svou zesnulou snoubenku. Jelikož má vyzpovídat lady Eustaceovou, jde na to přes dvoření se Vanesse. O té se sice ve společnosti tvrdí, že je zamilovaná do autora divadelních her Junckera, ale nic není takové, jak se zdá. Dokážou se Sheridan a Vanessa sblížit, přestože oba tají pravé pohnutky jejich rozvíjejícího se vztahu? A dokáže rodina ovdovělé vévodkyně zjistit, kdo může mít důvod se nejen po celá léta mstít manželům vévodkyně, ale zároveň škodit celé rodině?

Poslední díl série Dynastie vévodů, s názvem Vévodův utajený plán, byl velmi překvapující. Konečně odhalíte vraha, ale ani já skoro do poslední chvíle nečekala takovýto zvrat. Kromě toho nebudete ošizeni ani o milostný příběh posledního vévody.

Sheridan Wolfe, vévoda z Armitage je původcem myšlenky, že byli jejich předchůdci zavražděni. Společně se svými bratry a sestrou se pustí do tajného vyšetřování. Pomalu přichází k odhalování různých důkazů o tom, že se Sheridan asi nemýlí. Poslední co jim schází odhalit je vrah. Důkazů o tom, že to byli vraždy mají dost, ale musí najít osobu, která jejich matku natolik nenáviděla, ale přitom ji  byla na blízku, aby mohla všechny vévody zabít. Mají pár podezřelých a potřebují je nenápadně vyzpovídat a tak se Sheridan dostává do domu matky Vanessy Prydeové. Aby se dostal k matce blíže, začne se dvořit Vanesse. Problém je, že tu zná snad odmalička, protože s ní vyrůstal jeho bratr, a bere ji jako sestru. Každopádně je v její blízkosti vždy nesvůj a nervózní a neví proč. Když zjistí, že je to žárlivost, uvědomí si, že lhát ji není dobrý začátek.

Vanessa Prydeová je malá, baculatá a od rány. Což není moc žádoucí a ona to ví. Také to ví její matka, a tak se ji snaží najít za každou cenu manžela. prvně ji podvodem snaží provdat za Greye, jak už jsme četli v jeho příběhu, teď ji nabízí staršího a bohatého, kterého Vanessa také nechce. Aby zakryla koho opravdu má ráda, tak řekne, že se zamilovala do básníka a vznikne z toho jedna velká mela. Sheridan ji z nevysvětlitelných důvodů nabízí pomoc, aby ji ukázal, že tento básník pro ni není vhodný. Protože to znamená trávit s ním čas, přijímá jeho nabídku a doufá, že to vše dopadne v její prospěch.

„Proč byl zrovna on jediným mužem, v jehož blízkosti se ji rozproudila krev v žilách a tep se ji zrychloval? Proč se její tělo chovalo tak hloupě? Jelikož ji z něj jaksi – přes jeho odměřené způsoby a typicky vévodcovské tajnůstkářství, které se snažila ignorovat – naskakovala husí kůže… a potom další husí kůže z té první.
Uvažovala o tom, jestli hraje nějakou hru, aby ji získal, ale vypadalo to, že žádnou hru nehraje. Určitě to nevypadalo, že by si ji všímal tímto způsobem. Nebo měl zájem na tom, jestli ji přitahuje. Přivádělo ji to k šílenství.“

Vévodův utajený plán je příběh plný napětí. Je to hodně dáno tím, že se vyřeší záhada, která žije v celé sérii. Díky tomu je zamilovaná část trochu v pozadí, ale přesto si ji užijete a není o nic méně zamotaná, skandální a láskyplná než ty předchozí.

Celá série byla příjemně čtivá. Vtipná, napínavá, záhadná a díky pár okamžikům i peprná, což ji přidávalo na přitažlivosti. Nedokážu říci, který díl byl nejlepší nebo opačně. Každý má něco do sebe. Poslední díl Vévodův utajený plán má ale výhodu. Vše se zde uzavře, takže věřím, že na něj se čtenáři budou těšit nejvíce.

Poslední díl jakékoli série se těžko doporučuje. Buď vás série zaujala a vy vydržíte až sem nebo ne a těžko nalákat na poslední díl, když je závislý od těch předešlých. Pokud jste držáci, tak věřím, že Vévodův utajený plán splní vaše očekávání a uzavře tak váš čtecí čas s touto sérií k plné spokojenosti. Já si stěžovat nemůžu. Přeji hezké čtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Vévodův utajený plán můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *