Vězeňkyně – B. A. Paris

Autor: B. A. Paris
Nakladatelství: Motto
Rok vydání: 2023
Počet stran: 352

„Zaslechnu otevírání dveří a napínám zrak, jestli neuvidím alespoň záchvěv světla z chodby venku. Nevidím ale nic, jen cítím, že tu se mnou někdo je. Dech se mi zrychlí. Tak tohle je ono? Tady to skončí?
Přiblíží se ke mně a já se přikrčím ještě víc do kouta. Je to děsivé – když nic nevidím, jak mám vědět, co očekávat?“

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu Amélie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vlastně vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se probudí uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.

B. A. Paris mě všeobecně baví. Jsou to přesně ty thrillery pro ženy, které přečtete jedním dechem, nemusíte u nich přemýšlet, vypnete, necháte se unášet na dramatických zápletkách a na konci se usmějete radostí za to, jak to dopadlo. A přesně tohle mi dala i autorčina další kniha, s názvem Vězeňkyně.

Kniha Vězeňkyně už hodně prozradí svým názvem. Máme zde hlavní hrdinku, která po smrti svého otce se rozhodne odejít do Londýna a začít nový život tam. Jenže vůbec netuší, co si pro ni osud připraví. Kamarádky, jaké v životě neměla, pracovní nabídky, o kterých my ostatní můžete jen snít, ale také vězení, ze kterého se jen tak lehce nedostane a hrát bude muset až do konce, pokud chce vůbec přežít…

„V patách mi pulzuje bolest, představuju si, jak jsou asi rudé a popraskané, jako bych příliš dlouho chodila ve vysokých podpatcích. Do hlavy se mi prodere obraz, jak červené lodičky s vysokými podpatky marně škrábou po dřevěné podlaze. Rychle se ho snažím zahnat, ale zarputile zůstává a po tváři mi sklouzne osamělá slza.“

Amelie, což je hlavní hrdinka knihy Vězeňkyně, byla docela fajn. Nenechávala se zahnat do kouta a nepanikařila, takže mi byla velmi sympatická. I ve vypjatých chvílích se mi líbily její myšlenkové pochody a musím uznat, že tuhle ženu autorka ztvárnila skvěle.
Také bych ráda napsala, že se mi líbilo přeskakování v čase. Jak jsem se pomalu dozvídala, co všechno vedlo k tomu, aby Amelie skončila tam, kde byla. A jak mi vše pomalu, ale jistě, do sebe začalo zapadat.

Pokud si chcete přečíst nenáročný thriller, kde mají muži nadvládu nad ženami, ale ženy se také dokážou bránit, aspoň některé (:-)), tak si přečtěte tuto novinku od B. A. Paris. Vězeňkyně nezklame žádnou čtenářku, a i když vím o jedné, která mi řekla, že to bylo překombinované, stejně si to čtení užila jaksepatří. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji eshopu Dobré knihy cz, kde si knihu Vězeňkyně můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *