Vězeňkyně koruny – Jeffe Kennedy

Autor: Jeffe Kennedy
Nakladatelství: Fantom Print
Rok vydání: 2022
Počet stran: 240

„…loajalita posvěcená bolestí je jediná, na kterou se dá spolehnout.“

Princezna Jenna byla vychována v největším luxusu – a nevědomosti. Byla však vyškolena v tom, jak se žena může dostat k moci. Když jsou ohlášeny její zásnuby, je připravena vydat se na cestu intrik, které ji mají proměnit z pouhé ozdoby v královnu.
Jenže muž, jehož Jenně určili za manžela, není prostoduché princátko. Je to monstrum v lidské kůži a Jenně je od chvíle, kdy složí svatební slib, jasné, že život pod jeho krutou nadvládou bude plný děsu. Jestli chce přežít, musí se osvobodit…

Řeknu vám upřímně, že od knihy Vězeňkyně koruny jsem měla jistá očekávání. Ale že to bude tak drsné, kruté, že to bude temné, napínavé a že mi čtení sedne jako prd..l na hrnec, to bych nečekala ani omylem. Příběh o císařské princezně, která vyrůstá ve sladké nevědomosti se promění v divoký útěk o holý život.

Jenna. To je hlavní hrdinka příběhu Vězeňkyně koruny, kde už název vypovídá, čím je tato mladá dívka. Vyrůstá v seragliu, v místě, kde slunce nesvítí, je nahrazeno umělým osvětlením, ale ji slunce nechybí, protože jej nikdy neviděla a necítila jeho účinek na vlastní kůži. Je to místo, kde se pohybují pouze ženy, chráněny před vlivem světa zvenčí. Učí je další ženy, které ví, co je pro tyto dívky nejlepší, ovšem mnohdy se ve svých úsudcích pletou a hlavně, kladou své požadavky a potřeby před jejich blaho. Díky tomu také dojde k zasnoubení Jenny s drsným, tyranským králem, aby byla zachována linie rodu, aby Jenna jednoho dne dosáhla císařského trůnu, ale to, co se bude dít, než k tomu dojde, to už je její rodině jedno.
Ovšem Jenně ne, takže se začne vyptávat. Začne zjišťovat a všechny nové informace vedou k tomu, že Jenna pochopí, že její život do té doby, než poprvé vyšla na „pravý“ svět, byl snůškou lží, iluzí a planých slibů. Teď ji nezbývá nic jiného, než se smířit se svým osudem, nebo utéct. Jenže s jejími NEznalostmi a bez cizí pomoci toho nebude schopna… Nebo ano?

„Děsivá představa. Avšak stále nebyla tak děsivá jako pomsta, kterou by na mně můj manžel zřejmě vykonal za neposlušnost. Netoleroval mi sebemenší náznak odporu. Kdybych se doopravdy pokusila o útěk, přesáhlo by to všechny meze. V tom případě jsem mohla jedině doufat, že by mě hned zabil.“

Od knihy Vězeňkyně koruny jsem čekala poklidnou, fantasy young adultku, u které sice bude hlavní roli hrát císařská princezna, ale bojovat o ni budou krásní, urostlí a sexy princové, kteří ji budou zahrnovat dary… A víte co? Nemohla jsem být ještě dál od pravdy. Autorka se potopila do mnohem temnějších vod a na stránky vepsala příběh, který je jedním slovem šílený. Jenna, ač je díky jejímu učení (ne vlastní vinou) naivní, dokáže se se svým osudem a s prostředím prát s povahou správnou, takže ji budete od začátku fandit.

Nemůžu se dočkat, až se pustím do druhého dílu, protože autorka tady pro mne vytvořila přesně ten svět, který já mám ráda. Nic přeslazeného, že odmítáte čokoládu na rok dopředu, ale pěkně drsnější prostředí, kde se dívka, která není žádnou naivní holčičkou, snaží bojovat o svou čest a místo na slunci. Já proto ráda knihu Vězeňkyně koruny doporučuji dále a teď už pššššt… jdu na pokračování… 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fantom print, kde si knihu Vězeňkyně koruny můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *