Vicious: Divoká láska – L. J. Shen

Autor: L. J. Shen
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 395

„Zavrtěla jsem hlavou a popadla kliku u dveří auta. „Proč si myslíš, že bych kvůli tobě lhala? Proč si myslíš, že to udělám, i kdyby to nakrásně byla pravda?“
Jednou zamrkal a pak se usmál, otevřel dveře a vystoupil. Jeho oči už nebyly smutné. Zase byly jen hezkou, ale prázdnou skořápkou. Stejně jako on celý.
„Protože jsem to řekl, Služtičko.“

Emilia
Říká se, že láska a nenávist jsou stejné pocity, jen zrozené za jiných okolností. Je to pravda. Muž, který ke mně přichází ve snech, mě taky pronásleduje v nočních můrách. Je to vynikající právník. Prohnaný zloduch. Neodolatelný lhář.
Před deseti lety mě donutil utéct z malého města, kde jsme žili. Teď si pro mě přišel do New Yorku a neodejde, dokud nepůjdu s ním.
Vicious
Je to hladovějící umělkyně. Krásná a pomíjivá jako třešňový květ. Před deseti lety vtrhla do mýho života a všechno obrátila vzhůru nohama.
Emilia LeBlancová je totálně mimo můj dosah. Je to totiž bývalá přítelkyně mýho nejlepšího kamaráda. Žena, která zná moje nejtemnější tajemství. To by mělo stačit, abych se za ní přestal honit. Ale nestačí. Jenže ona mě nenávidí…

L. J. Shen je autorkou románů Barva plnoci, Sparrow, série Hříšníci a dalších. Její romány se umisťují na žebříčcích nejprodávanějších titulů podle USA Today a Washington Post. Žije v Kalifornii se svým manželem, synem a línou kočkou. Když nepíše, ráda si čte, popíjí víno a sleduje oblíbené seriály.

Vicious – Divoká láska je příběh, který v sobě skrývá tolik nenávisti, zlosti a zášti, že je obdivuhodné, jak se to do jedné osoby vejde. Touha po pomstě je ale silná motivace a čím déle ji plánujete, tím více toho zlého ve vás narůstá. Je napínavé to číst, protože čekáte, kam až ty hranice sahají.

Vicious, vlastním jménem Baron Spencer je od mladého věku stále naštvaný muž. Úmrtím jeho matky jako by z jeho světa zmizela radost a štěstí, a přišla zlost a naštvanost. Když k nim přijde nové služebnictvo, pár který má dvě dcery, Emilii a Rosie, má pocit, že mu svět chce ukázat, že už není hoden být šťastný. A tím, že mu do cesty postavil Emilii, hodného a vstřícného člověka, navíc vzhledově velmi podobného jeho maceše, tak se mu chce vysmát, tudíž začne Emilii nenávidět a dělat ji ze života peklo, až ji nakonec vyžene z města.
Čas plyne a z Viciouse se stane ještě bohatší muž než už je, protože se svými čtyřmi kamarády založí firmu, která vydělává ohromné peníze. Když přijde čas pomsty, zjistí, že potřebuje pomoc od služtičky a tak ji vyhledá a nabídne ji práci. Jak to celé dopadne, když se po letech znovu potká s Emilii?

Emilie LeBlancová je vychovávána milujícími rodiči, má mladší sestru Rosie, která je nemocná a potřebuje léky. Takže se jednoho dne přestěhují do Todos Santos, kde její rodiče získají lépe placenou práci pro bohatou rodinu Spencerů. Seznámením s jejich synem Baronem Spencerem a nástupem na tamní školu pro bohaté začíná její pekelný rok. Kolik toho unesete, než se složíte? Milie opravdu hodně, nakonec ji Vic vyštve vydíráním z města. Nastoupí na uměleckou školu v New Yorku, ale protože její sestra chce také studovat, tak po dokončení začne pracovat jako cokoliv, aby je uživila a Rosie měla své léky. Jejich život není ideální, bydlí v bytě, kde je zima, nemají moc jídla a nakonec Milie přijde o práci. Když už si myslí, že den nemůže být horší, potká jeho. Člověka, který ji zničil život. Bude to pro ní nové a ještě horší peklo nebo začátek štěstí?

„… slibuju, že zničím každou věc, kterou jsi vytvořil. Začnu tímhle studeným brlohem. Nikdy jsem ten barák neměl rád. Pak zlikviduju tvou firmu, kterou jsi vybudoval vlastníma rukama, a peníze investuju jinam. Přál bych si, aby ses mohl dívat, jak všechno spálím, ale toho už se nedočkáš. Vlastně je asi lepší, že budeš mrtvý.“

Příběh je opravdu plný negativní energie, sprostých slov a smutku, ale ukazuje, kolik toho dokážou ženy překonat, vstát a začít znova a ne jen jednou, ale i několikrát.
Že jednoho dne se ta mince otočí a na každého čeká i ta šťastná strana, jen to někoho stojí více úsilí než druhého.
Emilie je opravdu velmi statečná a trpělivá a Vicious vlastně taky, žít s takovým hnusem v sobě a nezbláznit se, taky stojí za metál.

Formální stránka knihy je v pořádku, kapitoly navazují, příběh je plynulý. Jediné co bylo na mě opravdu až moc jsou ta sprostá slova, chápu, že to je Vicova osobnost, ale tohle bylo pro mě už za hranicí.

Všichni co máte rádi příběhy o lásce, ke které se musíte probojovat a nejdříve hodně trpět, tak sáhnete dobře. Vicious – Divoká láska je záživné, hezké a napínavé čtení, které Vás vtáhne a vy jen čekáte, kdy se jeden nebo druhý zlomí, takže si připravte dost času, protože nebudete chtít knihu odložit.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Vicious můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *