Vlčí dívka – Velký útěk – Anh Do

Autor: Anh Do
Ilustrace: Jeremy Ley
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2024
Počet stran: 224

„Pokoušela jsem se zahlédnout mezi větvemi nějakou mezeru, ale bylo to marné. Jak se cesta lesem neustále někam stáčela, postupně jsem ztratila pojem o čase. Konečně se v listoví objevila díra a já jsem natáhla krk, abych viděla a oblohu. Po Orličce nebylo nikde ani památky.“

Po čtyřech letech strávených v divočině jen se zvířaty Gwen konečně narazila na člověka! Jenže místo toho, aby jí cizí muži pomohli, zavřeli mladou robinsonku do náklaďáku a odvezli ji do zajateckého tábora. Odstřižená od své smečky, padla vlčí dívka do rukou těm samým nepřátelům, před kterými s rodinou utíkala.
Její věrní zvířecí přátelé pod vedením vlčice Jitřenky se však nehodlají vzdát bez boje. Aby se jim podařilo Gwen a jejího nového kamaráda Ruperta zachránit, budou muset využít vše, co se v divočině naučili.
NOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ VLČÍ DÍVKY A JEJÍ SMEČKY PŘINÁŠÍ NOVÁ NEBEZPEČÍ, ALE I NOVÁ PŘÁTELSTVÍ.

Vlčí dívka. Kniha pro děti, která mě, jako dospělou čtenářku naprosto ohromila a proto jsem ráda, že už tu mám druhý díl, a mohla jsem si přečíst, jak osud mladé dívky pokračoval. Velký útěk mluví za vše, hlavně díky tomu, jak skončil ten díl předešlý… Bylo to zase super čtení!

Gwen už několik let žije sama v divočině, ale sama tak úplně není. Má svou smečku, v čele s vlčicí. Po čtyřech letech strávených s nimi, se stala jednou z nich, našli si způsoby, jak se mezi sebou dorozumívat. Na konci prvního dílu došli na prostranství, kde konečně po těch letech zahlédla lidi. Jenže lidé ji chytili a odvážejí ji – nikdo neví kam.
Ale její smečka jí je na stopě. Mezitím se Gwen ocitá v zajateckém táboře, uvěznili ji lidé, před kterými kdysi se svou rodinou utíkala. Ale nic není ztracené, ba naopak, získá nového kamaráda Ruperta, který se možná, jestli se to podaří, stane také členem celé smečky. Jestli bude Velký útěk i o shledání Gwen s její smečkou, rodinou, to už se dozvíte, až si knihu přečtete.

„Nakoukl přes mříže a podržel před sebou talíř tak, abych ho viděla.
„Tohle dostanou všichni ostatní,“ řekl. „Pro tebe nic, dokud nezačneš mluvit.“
To mě tak rozzuřilo, že jsem skočila k mřížím a vymrštila ruku směrem k jídlu. Plešoun překvapením nadskočil a talíř upustil na zem.“

Na knížce Velký útěk, a potažmo i na prvním díle, Ztracena v divočině, se mi líbí všechno.
Za prvé – příběh – skvěle propracovaný, perfektně napsaný. Nejen tak, aby to bavilo menší čtenáře, ale klidně i dospělé, kteří ke knížce „zabloudí“.
Za druhé – přátelství – je zde krásně popsáno, že přátelství nemusí být jen mezi lidmi, ale že i člověk a zvíře může mít pevné pouto.
Za třetí – dobrodružství – divočina, kde se Gwen ocitla, prostředí, způsob jakým se živila, aby přežila. Krásně napsáno, uvěřitelně.
A naposledy – za čtvrté – ilustrace. Velký útěk jich má o trochu více než díl první, nebo se mi to možná zdá, nevím, ale jsou skvělý. Perfektně propracované a úžasně doplňují děj.

Pokud jste dočetli až sem, zjistili jste, že jsem knížku Velký útěk vychválila. A je to tak. Jsem doslova nadšená, nejen z příběhu, ale i ze zpracování, z toho, kdo tam je, co za postavy tam vystupují, jaký smysl má celý příběh. Já a i syn se nemůžeme dočkat dalšího dílu. Tohle čtení nás baví, a věřím, že než se dočkáme dalšího dílu, tak si ty knížky ještě jednou otevřeme. 🙂
Takže za naši malou „smečku“ velmi rádi doporučuje!

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Velký útěk můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *