Vlčí hora – Ivana Ondriová

Autor: Ivana Ondriová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 256

„Jeho oči byly zvláštně zakalené, ale přesto jsem jim uvěřila. Co jiného jsem mohla v téhle situaci dělat? Pochyby o identitě těch dvou jsem od sebe odháněla a úlevou zavřela oči.
Pomůžou mi! Oni nám pomůžou! Zachrání nás.“

Milující manžel Gregor Kavecký se rozhodne, že svou manželku Michaelu překvapí neobvyklým dobrodružstvím. Výlet na Vlčí horu jim má přinést vytoužený únik před hlukem a stresem velkoměsta. V srdci nedotčené krásy a drsné hory však začíná skutečný boj o život.
Vlčí hora… náhle zdivočí…
Jednoho rána zmizí Gregor beze stopy. V chalupě po něm zůstanou pouze krvavé šmouhy vedoucí kamsi do hlubokého lesa. Ublížil mu snad vlk? A proč jeho manželka nic neslyšela a neviděla?
Zamilovaná Michaela se rozhodne vzít osud do vlastních rukou a vydá se hledat manžela do nelítostných hor, sama se však ocitá na hranici mezi životem a smrtí. Fyzicky a psychicky vyčerpaná potkává dva muže, kteří jí podávají pomocnou ruku. Jsou to však opravdu lovci hledající posledního vlka, nebo číhají na něco jiného? Že by právě na jejího manžela? A co když má být jejich kořistí i ona?

Vlčí hora je něco mezi mysteriózním a psychologickým thrillerem, okořeněným špetkou sexu. Když jsem začala číst, netušila jsem, co od této knihy čekat a teď, po dočtení můžu s klidným svědomím říct, že to vůbec nebylo špatné.

Hlavní hrdinka Michaela, hlavní hrdina Gregor. Oba Kavečtí – manželé. Michaela si jej vzala navzdory rodičům, se kterými se přestala skoro stýkat, protože její lásku neschvalovali. Jenže Miša si šla za svým srdcem.
Jednoho dne se vypraví na Vlčí horu, kde se skrývá opuštěná chata. Bez lidí, bez signálu, jen oni dva.
Miša očekává, že budou „pracovat“ na miminku, jenže s příchodem do chaty zjistí, že svého manžela nezná tak, jak si myslela a začne doslova a do písmene boj o život obou manželů.

Vlčí hora je přesně tím příběhem, kdy jsem s každou stránkou měnila názory na hlavní hrdiny. Jednou mi byli sympatičtí, pak mi byl příjemný jen jeden z nich, potom ani jeden a pořád se to střídalo.
Autorka se snažila, aby čtenář nepřišel na to, jak to všechno je, aby se dříve než hrdinové nedobral k nějakému rozuzlení, ale ti čtenáři, kteří mají hodně načteno, si myslím, že vše prokouknout docela brzy.
Ovšem to ale nemění nic na tom, že dle mého názoru je celý děj velmi dobře napsán, jednoduchým stylem, napínavým a místo fakt nechutným – nejednou jsem měla žaludek na vodě a bylo to příjemné zpestření – ač to zní fakt divně. 🙂

„Bála jsem se jen tak obejít mrtvého chlapa u nohou. Ležel tam roztažený s očima upřenýma do nebe. Díra uprostřed čela byla sice malá, ale přesná, měla jsem pocit, že mu skrz ni vidím až do mozku.
Bože, ten chlap ani nezachrčel. Nezasténal. Jen padl na zem jako slíva. Ruce ležely podél jeho mohutného těla, pravou nohu měl zkroucenou pod zadkem. Jeho velký pupek trčel k nebi bez jediného nadechnutí.“

Vlčí hora není knihou, u které si sednete na zadek, ale je to dobrým vyprávěním o tom, jak se člověk může zvednout ze dna a i když už nemůže, dokáže udělat ještě pár kroků směrem k naději, směrem k touze žít a přežít cokoliv.
Některé situace mi sice přišly docela dost klišoidní, ale v konečném důsledku to vůbec nevadilo.

Když si odmyslím tu mysteriózní a vlastně i psychologickou část příběhu, tak osekané bych to nazvala jako dobrodružnou výpravu do hor, kde se zvrtne vše, co člověk může očekávat. Od počasí až po přítomnost jiných lidí v hustém lese bez světla. Možná jsem měla mít lehký strach, ten se sice nedostavil, ale skvěle ho nahradil pocit, kdy jsem popoháněla hrdinku, ať přidá do kroku – jako bych ji určovala tempo a společně s tím otáčela stránky, ať jde rychleji za záchranou.

Vlčí hora není vůbec špatným čtením. Když jsem se dívala na docela nízké hodnocení, dokážu to pochopit. Vyskytují se zde klišé, některým může být jasné, jak to všechno dopadne a o co v příběhu jde.
Ale když se na to kouknu jako čtenář, který toho moc načteno v tomto žánru nemá, myslím si, že nebude zklamán.
Autorka totiž umí psát tak, aby se člověk při čtení nenudil. Když do této knihy půjdete bez velkého očekávání, myslím si, že můžete být jen příjemně překvapeni, protože já toho v tomto žánru načteno mám hodně a stejně řeknu, že se mi kniha líbila. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Vlčí hora můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *