Vraždy v Cherringhamu – Tělo v jezeře – Matthew Costello, Neil Richards

Autor: Matthew Costello, Neil Richards
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2023
Počet stran: 144

„Laurent stál na břehu jezera, důkladně potahoval z cigarety a upíral pohled do tmy. Vodní hladina se před ním táhla hladká jako zrcadlo. Té noci měsíc nesvítil, takže sotva rozlišil obrys ostrůvku a malého řeckého chrámu, který na něm stál.
Říkají tomu pošetilost.
Pošetilost.
Bien sur. Tak velice… anglické!
Celý tenhle projekt mu připadal pošetilý a nejradši by si nad ním umyl ruce.“

Cherringhamská městská rada pozvala na návštěvu starostu francouzského městečka, aby podepsali dohodu o partnerství. Během honosné recepce se ale starosta vytratí. Následujícího rána jeho tělo plave na hladině nedalekého jezera. Jack a Sarah musí přijít na to, co se stalo, avšak jde o nelehký úkol, protože podezřelou se stává celá místní honorace.

Celou sérii Vražd v Cherringhamu beru jako úžasnou oddechovku. Anglické detektivky, kde není děj nikterak roztahaný, ale na několika málo stránkách se vždy stane zločin a hned, během pár hodin (dní) je vše vyřešeno. Bez zbytečných kudrlinek. A Tělo v jezeře je sedmým dílem, kde opět Sarah s Jackem se dostanou k vyšetřování další vraždy.

Cherringham, společně s malou francouzskou vesničkou, chce uzavřít partnerství. Plynou z toho výhody, značné výhody a hlavně, všem cherrighamským podnikatelům také zisky.
Když ovšem přijede francouzská delegace do Repton Hall, kde Simon Repton pořádá konferenci pro starostu této vesničky a cherringhamskou honoraci, dojde k neočekávané události. Starosta je nalezen mrtvý, ráno po oné akci, v jezeře, v zahradách Repton Hall. A tak přichází Sarah a Jack, aby se tomu podívali na zoubek, ovšem těch „zubů“ budou muset zkontrolovat více než obvykle…

„Tak co, pojedeš se mnou do věznice, Sarah?“
„Děláš si blázny? V životě jsem v opravdovém vězení nebyla.“
Do toho se ozval zezadu další hlas.
„TO by bylo fakt hustý, mami!“
Daniel. Velice ho blažilo, že máma s Jackem Brennanem provádějí detektivní vyšetřování.
Protože přesně o tohle opravdu jde.
Zrovna jako v těch televizních pořadech, na které kouká.
„Hustý? Ono ale hlavně záleží na tom, na které straně mříží člověk je,“ poučil ho Jack.
„Tys byl v mnoha věznicích, Jacku?“ 
Jack se zasmál. „Jenom jako pozorovatel.“

Tělo v jezeře je sedmým dílem ze série Vraždy v Cherringhamu a já si s každým přibývajícím dílem říkám, že vesnička brzo zanikne, protože všichni skončí mrtví. 🙂 Ovšem tentokráte to nebyl žádný obyvatel Cherringhamu, ale přímo francouzský papaláš. Líbilo se mi, že autoři použili do dialogů i pár francouzských frází, takové malinké obzvláštnění.
Ale jinak si tyto knihy drží svůj standard. Je to klasická anglická detektivka, která si na nic nehraje. Hned v začátku dojde k vraždě, a vy po pár kapitolách, kdy se pátrá zjistíte, kdo za tím stojí. Musím uznat, že jsem asi až na jednu nebo dvě, vždy byla překvapená, kdo byl tím viníkem, protože jsem pokaždé byla mimo. Tady to bylo trochu na hraně, myslela jsem si, ale nebyla jsem si jistá… 🙂

Tělo v jezeře, společně se všemi předchozími díly ráda doporučím. Je to jednohubka, na jeden večer, ale velmi příjemně napsaná. Bude vás bavit, život Sarah a Jacka mimo jejich detektivní pátrání se také trochu vyvíjí, takže nudit se rozhodně nebudete. A navíc všechny u sebe vypadají v knihovně báječně. 🙂 Takže kdo nemusí mít v detektivce potoky krve, hurá do Cherringhamu. 🙂

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Tělo v jezeře můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *