Vraždy v Cherringhamu – Záhada panství Mogdon – Matthew Costello, Neil Richards

Autor: Matthew Costello, Neil Richards
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2021
Počet stran: 136

„Teď už kašlal neustále, kašel ho nutil předklánět se a zakrývat si ústa stařeckou rukou. Padl na jedno koleno a potom, jak kolem něho mizely v kouři další části podkroví, už Victor mohl vdechovat pouze dusivou mlhu.“

Majitel panství Mogdon umírá v plamenech za velmi podezřelých okolností. Sarah s bývalým policistou Jackem nevěří, že by šlo o pouhou nehodu a že oheň vzplál sám od sebe. V přilehlé ospalé vesnici totiž žijí tři potomci mrtvého muže, kteří pravděpodobně zdědí po otci obrovské jmění. Co když mu ale někdo z nich na onen svět dopomohl?

Záhada panství Mogdon je druhým dílem, který se zabývá vraždami v Cherringhamu. Po přečtení prvního dílu jsem doufala, že si autoři udrží laťku, kterou nasadili při psaní Mrtvé v Temži a že by ji případně mohli ještě trochu zvýšit. A to se jim povedlo. Anglická detektivka, krátká, úderná, která mne bavila po celou dobu.

V prvním díle došlo na setkání Sarah a Jacka, kteří vytvořili velmi příjemnou detektivní dvojici, ač se tím neživí, tak to na nich nepoznáte. Možná díky selskému rozumu, možná díky tomu, že nejsou tlačeni nikým ze shora, aby dosáhli výsledků, jde jim to dohromady skvěle.
Záhada panství Mogdon je typickou anglickou detektivkou, kde dojde k vraždě, kde se neprolévá zbytečně moc krve, v tomto případě tedy žádná, a spíše jde jen o sledování stop, k čemu došlo, proč a kdo za to může.

„Vyšel nahoru. Chodba byla ponořena do černočerné tmy, kterou narušovalo pouze chabé světlo ze dvou oken, každého na jednom konci dlouhé chodby. Oči už se mu stačily uzpůsobit nedostatku světla, ale i tak postupoval jen velice krátkými krůčky a dával pozor, aby nezakopl o židli nebo lampu, které by mu náhodou stály v cestě.“

Jak už předpovídá název knihy, Záhada panství Mogdon, v tomto díle jde právě o rozsáhlý dům s rozsáhlými pozemky, který obývá jen jeden starý muž. A ten je nalezen mrtvý po požáru, který v domě vypukl. Jenže někteří si myslí, že ten požár nebyl náhoda, ale úmysl. Proto se Jack a Sarah pouští do svého vlastního vyšetřování, aby zjistili pravdu – taky jim to příliš nevoní.
A to, na co přijdou, není vůbec to, po čem jdou hned od začátku. Že teď nechápete mou poslední větu? Nevadí. Jednoduše, přečtěte si to a uvidíte, co jsem tím myslela. 🙂

Záhada panství Mogdon je, jak už jsem předeslala, druhým dílem, zatím jsou čtyři na knižních pultech a pokud budou i ostatní díly takto čtivé a zábavné, tak budete rádi, že je máte v knihovně. Navíc ty jejich obálky… Jsou opravdu povedené, jedny z těch hezčích, takže knihy vás nejen zabaví na pár hodin, ale budou i okrasou vaší domácí knihovny.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Záhada panství Mogdon můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *