Všechno, co chci – Simona Ahrnstedtová

Autor: Simona Ahrnstedtová
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2020
Počet stran: 408

„Takhle o ní snít bylo šílené. Úplně postavené na hlavu. Ale zase bylo fajn, že si takhle pomohl, pomyslel si Adam a položil si ruce na deku. Potřebuje se soustředit, být tvrdý, ukázat Royovi, že má svoji cenu. Takže je dobře, že takhle Lexii vytěsnil z mysli.    Nehledě na to, že ji vůbec nevytěsnil.   
Ani trochu.   
Dlouho ležel s otevřenýma očima, než upadl do spánku. Celou noc se mu zdálo o měkkých údech a vášnivém sexu.“

Lexia Vikanderová je copywriterka v reklamní agentuře a svou práci miluje. Přesto má pocit, že do kolektivu tak úplně nezapadá. Ve světě reklamy jsou všechny ženy hubené jako tyčka a posedlé kaloriemi. Všechny až na ni. V práci navíc panuje zmatek. Agenturu koupil nový majitel a říká se, že hodně lidí dostane výpověď. V neděli navečer Lexia čeká v baru na sraz s kamarádkami, ale nejspíš došlo ke změně plánu, aniž by jí někdo dal vědět, a tak vypije trochu moc růžových drinků. Nikdo s ní neflirtuje a ona se cítí jako ztroskotanec. Vtom vedle ní sedí ON, nejhezčí muž, jakého si dokáže Lexia představit.
Adam Nylund je drsný chlap. Nejtvrdší kluk z předměstí, který se stal ředitelem a je známý svými ostrými praktikami. Za normálních okolností ho zajímá jen práce, ale ta holka na vedlejší barové stoličce ho přitahuje. Do chvíle, než ho v opilosti políbí a pak se mu vyzvrací na boty.
V pondělí ráno se sejdou znovu. Lexia a její nový šéf. Adam. 
Zkušená autorka Simona Ahrnstedtová přichází s novou trilogií Protiklady se přitahují a čtenáři se mohou těšit na vše, na co jsou u oblíbené autorky zvyklí. Láska, napětí, autentické prostředí, romantika a sex jdou ruku v ruce v jejích mistrně vyprávěných příbězích, které zavedou čtenáře do světa, kde láska vždy vítězí.

Všechno, co chci je nová kniha švédské autorky. Simona Ahrnstedtová má za sebou úspěšnou trilogii, kterou jsem četla soukromě, a proto jsem se těšila na její novou knihu. Příběh řeší spoustu vážných témat, které hýbou světem a román je opravdu hodně realistický a aktuální. Samozřejmě nebudete ochuzeni o lásku, vzrušení a napětí.

Lexia je žena s konfekční velikosti 40, její sebevědomí je skoro na nule. V dětství si zažila šikanu a pohrdání díky své váze. V dospělosti je to stejné, jen to není tak přímé, už existují sociální sítě, kde její bývalá spolužačka stále Lexii shazuje. V práci se ale naopak cítí bezpečně, je talentová copywriterka v reklamní agentuře.
I když to nevystudovala, udělala si spoustu kurzů a její texty jsou skvělé. Když přijde nové vedení a začne dělat velké změny, snaží se Lexia ukázat svůj talent. Dostanou díky ní novou zakázku, je skvělá a díky ní vyhrají prestižní cenu.
I přesto, že její šéf všechno ví, veškeré zásluhy jsou dané celému týmu, kde je muž, který nenávidí všechny co nevypadají jako modelka a bývalá modelka a přítelkyně šéfa. Trochu mi vadilo, že Adam její zásluhu přejde a nevyzdvihne ji, i když na to má několik dobrých příležitostí. Autorka řeší problém váhy, rasy, sociálního postavení, výše bankovního konta a přesto přehlédne, že Lexiín talent je v práci přehlédnut právě Adamem, který v románu Všechno, co chci bojuje za stejné hodnoty jako ona. 

Adam nemá domov. Kvůli práci lítá po celém světě. Muž který mu dal po škole šanci a ukázal mu vše, co potřeboval, byl zároveň jeho vzorem. Adamovo dětství byla katastrofa, a tak když dostal šanci, chtěl ukázat, že je nejlepší finančník na světě a že je hoden jednoho dne převzít celou firmu. Za tímhle snem šel několik let.
Dnes je mu 36 let a je poslán do malé reklamní agentury, aby ji dostal na vrchol. I když mu to přijde pod jeho úroveň, ví že nesmí udělat chybu. Každým dnem se změní jeho sen ve skutečnost.
Když v agentuře nastoupí, a začne dělat pořádek, pozná Lexii. Ženu, která boří všechny jeho zdi. Ale ví, že je to zakázané ovoce, je její šéf a musí se věnovat jen práci. Nakonec, ale podlehne a když si myslí, že našel nový smysl života a udělá vše, aby si to zasloužil, přijde rána v pracovní sféře. Musí se rozhodnout, buď jeho pracovní sen nebo cit, který nikdy necítil a díky kterému jeho šedý život našel barvy.

„To je teda pěkně debilní filtr. Přála bych si, aby ses viděla mým filtrem,“ kontrovala Siri.    „Jak jako?“   
„Já jsem umělkyně. Vnímám tvary. Forma nikdy není ošklivá, forma prostě existuje. Ty máš linie a meziprostor, které spolu dokonale komunikují. Máš výrazné oči takového odstínu, jaký jsem ještě nikdy neviděla. Zadek přecházející v široké boky, dohromady to tvoří krásnou křivku. Tvoje tělo se skládá z forem a ty jsou všechny lákavé a zajímavé.“    „Dík,“ hlesla dojatá Lexia. Když to Siti takhle říkala, znělo to rozumně. A hezky.“

Příběh lásky mezi Adamem a Lexií byla klasická zamotaná romance. I když je vyprávění Všechno, co chci je dlouhé, nijak mi to nepřišlo, pořád se vše zamotávalo a odmotávalo a přitom plynulo dále.
Lexia je hodně posedlá svou postavou, chápala bych to, kdyby opravdu byla tlustá, ale velikost 40 podle mě není tak velká, aby měla tak přehnané mindráky. Pokud jde o aktuální společenské problémy, bylo jich tam hodně a navzájem se praly.
Člověk nemůže řešit všechno a najednou, pak by z toho musel mít fakt depresi. Myslím, že si pár problému mohla autorka nechat do další knihy v této sérii.

Styl spisovatelky mi sedl, proto jsem se těšila na další knihu a dostala jsem, co jsem očekávala. Přehledný, zábavný, emočně napjatý děj. Všechno, co chci se liší tím, že otevírá několik nepopulárních témat. Díky tomu by kniha vysoce vzrostla, kdyby se stále neopakovaly ty samé myšlenky a byla témata nějak dotažená. I přesto jsem si čtení užila a čas strávený touto knihou nelituji.

Pokud tuto spisovatelku neznáte určitě doporučuji si rozšířit obzory. Není to jedno velké sexuální drama, je to opravdový příběh, který řeší i něco jiného než jen milostný románek šéfa s podřízenou. Pokud máte náladu na román s více aspekty života, tak je tento román pro vás. Všechno, co chci vás vezme na delší jízdu, která je stále v pohybu a bude se vám těžko odkládat.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Všechno, co chci můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *