Vyjmenovaná slova – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2018
Počet stran: 80

Tvrdé, nebo měkké? Váháš, kdy psát po obojetných souhláskách měkké I a kdy tvrdé Y? Procvič si vyjmenovaná slova a poznávání slov příbuzných! Tohle je pro tebe ta správná knížka.
Křížovky, osmisměrky, vtipné obrázky a omalovánky ti pomůžou se záludnostmi pravopisu. Tvrdé, nebo měkké? To už pro tebe nebude záhada!
Ilustrovaný soubor pravopisných úkolů poslouží při domácí přípravě a uvítají ho jistě i učitelé pro zpestření výuky.

Dnes vás nebudu zatěžovat žádnou recenzí, ale mám tady spíše informativní článek o pracovním sešitě Vyjmenovaná slova. Chci, abyste jako rodiče nebo starší sourozenci věděli, co vše můžete objevit v nakladatelství Bambook, že to nejsou jen pohádky a pohádkové příběhy, ale také „učebnice“, které děti budou bavit a mnoho se u nich i naučí.

Takže, Vyjmenovaná slova. Od autorky Zuzany Pospíšilové už určitě máte v povědomí, že píše nejen dětské knížky, ale právě i takové pracovní sešity, o jakém se dnes budeme bavit, protože jsem vám jich pár již tady představovala.
Na ilustracích má zásluhu opět Drahomír Trsťan, což on se Zuzanou Pospíšilovou tvoří úžasnou dvojici, kterou si oblíbí děti i dospělí a to nejen v pracovních sešitech, ale také právě v těch pohádkových knížkách.

Vyjmenovaná slova, jak už název napovídá, je zábavná cvičebnice, která děti bude opravdu bavit a procvičí si krásně pravopis.
Na ten pravopis jsou zaměřené příběhy, kterých je zde 7, na každé písmeno jeden. A krom těchto krátkých příběhů na doplňování, čeká na děti spousta křížovek, osmisměrek, několik hlavolamů a poté plno černobílých obrázků, které si poté můžou s klidným svědomím vybarvit, takže to berte jako cvičebnici a omalovánky v jednom. 🙂

Sečteno, podtrženo – jestli máte doma malého školáka, který potřebuje, nebo si dokonce chce zopakovat pravopis a vylepšit se v něm, tak Vyjmenovaná slova jsou správnou volbou, protože díky tomu, jak je autorka „postavila“ je učení skutečně hrou.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Vyjmenovaná slova můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *