Výpověď – G. Whitney

Autor: G. Whitney
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 280

„Jelikož neudržuju vztahy s rodinou, ponořil jsem se do práce a očekávám, že všichni kolem mě udělají totéž. Jestli jsem schopný pracovat minimálně sto hodin týdně já, pak to ostatní dokážou taky.
Když jsem konečně dorazil do hlavního sídla své společnosti, vteřinu jsem obdivoval stříbrošedé „P“ vyryté uprostřed mramorem pokrytého vestibulu. Čekal jsem, jestli mi výkonný asistent přinese požadované ranní zprávy a oblíbenou kávu, ale uplynuly tři minuty a nic.
No, samozřejmě…“

Pracovat pro hotelového magnáta Prestona Parkera není žádný med, a když Tara nastoupila jako jeho asistentka, nikdo nevěřil, že vydrží déle než dva měsíce, protože dvacet lidí před ní skončilo ještě mnohem dřív. Po dvou letech má však i ona arogantního tyrana plné zuby a usoudí, že je nejvyšší čas podat výpověď. Šéf jí však dopis vrátil se svým typickým sexy úšklebkem a poradil jí, aby si pořádně přečetla svoji pracovní smlouvu.
Tara si teď uvědomuje, že pokud nenafinguje vlastní smrt, neotráví Parkera nebo se jí nepodaří vyjednat změnu v té nemožné smlouvě, uvízla navždy s tím nejnafoukanějším a nejbezcitnějším šéfem v New Yorku.
Jenže pak jí Parker jednou večer zavolá, protože se ocitne v nouzové situaci…

Co napsat, abych vás nalákala ke koupi knihy Výpověď. Popravdě já ji vzala jedním vrzem, a né proto, že bych se modlila, ať už je konec, ale naopak.
Je to příběh jako každý druhý, kýčovitá romance, která má jasný konec, ale to uprostřed umí upoutat a vtáhnout vás, takže nakonec si řeknete, že to bylo skvělé a neotřelé čtení.

Tara Rose Laurenová má tři tituly, má ekonomické a právní vzdělání, zkušenosti ze studia v zahraničí a umí tři cizí jazyky. Přesto s tak skvělým životopisem stále nenašla své první zaměstnání. Život v New Yorku je ale nemilosrdný, a protože na svém účtě už má jen pár babek, využívá starou jízdenku na výletní autobus nebo snídaně a obědy zdarma v hotelích, aby se dopravila na pohovory a najedla. Každý známe den blbec a ten Tařin je dne, kdy jde na pohovor a po cestě odhalí její prošlou jízdenku a v hotelu na snídani ji čapne ochranka.
Při úprku narazí do muže pevného jako skála a když se na něj podívá, podlomí se ji kolena a zapomene proč utíká.  Vyklube se z něj majitel hotelu, který ji nabídne práci, jež se neodmítá a tak ji Tara přijme. Ne všechno je zlato, co se třpytí a ona záhy zjistí, že její šéf je totální debil a ta práce je za trest.
Jak z toho ven je otázka za milion, možná za víc, najde Tara cestu z tohoto světa, aby neskončila mrtvá nebo ve vězení za zabití?

„Zasmál se, otevřel šuplík a vytáhl šedý zvýrazňovač. „Nehraju žádnou hru, slečno Laurenová, a jsem si jistý, že až budete příště podepisovat smlouvu, pořádně si ji prostudujete.“
Přitlačil zvýrazňovač k prázdnému středu stránky a začala se objevovat slova napsaná zatraceným bílým inkoustem. Dával si na čas a zvýraznil všech pět odstavců, zatímco se u toho potutelně usmíval. Nejradši bych mu ten úsměv smazala z tváře. Nakonec mi podal papír.
„Tady,“ pronesl. „Jak jsem říkal. Velice doporučuju, abyste si přečetla drobné písmo.“

Hotelový magnát a majitel společnosti Parker International Preston Parker je arogantní, nemilosrdný, bezcitný a všechno další negativní co vás napadne, ale jde si za svým cílem a je tvrdý a geniální obchodník, proto je z něj číslo jedna v hotelovém průmyslu.
Když potká Taru Laurenovou, hledá už asi dvacátého výkonného asistenta, žádný s ním totiž nevydrží déle než pár týdnů. Když najme Taru ví, že to byla chyba i výhra zároveň. Stane se z ní nejlepší výkonná asistentka na světě a díky její povaze, že mu neleze do zadku a nebojí se mu do očí říct, co si myslí, tedy nejčastěji, že ho nenávidí nebo že je bezcitný kretén, si ji váží o to víc a hlavně roste mezi nimi sexuální jiskření. Jak dlouho to Preston vydrží je otázka a jak moc vlastně Taru potřebuje zjistí, jako každý chlap, až ji ztratí.

Příběh Tary a Prestona, Výpověď, mi hodně připomínal film Ďábel nosí pradu, jen tady je to okořeněné tím, že šéf je muž a je mezi nimi sexuální jiskření, které čeká na vzplanutí a následný požár.
Opět zde najdete vše, co tenhle žánr má mít. Pěkně v souladu a nic přehnaného.

Neříkám, že se bych se bez přečtení neobešla, ale patří k těm lepším příběhům v této kategorii. Dostáváte názor z obou stran, kapitoly jsou podle jmen a časového pásma a děj je plynulý, takže vám požitek ze čtení nic nekazí.

Doporučení knihy Výpověď je tentokrát pro všechny mladé slečny a ženy, které holdují sarkastickým, lehce sexuálním, romantickým, vtipným a zamilovaným příběhům. Kde muž je arogantní až na půdu a musí potkat ženu, která se nebojí srazit mu hřebínek a být mu rovnocenným soupeřem. 

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Výpověď můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *