Začarované stáje – Měsíční králíček – Jonathan Auxier

Autor: Jonathan Auxier
Ilustrace: Olga Demidova
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 96

„Chytej-chytej-chytej!“ zvolala ta věc, co se prohnala kolem něj. Zůstala za ní slabá stopa kouře.
Vtom křoví rozrazila smečka psů a vrčeli a chňapali po jejím ocásku.
„Jééé!“ hihňalo se to stvoření. „To lechtá!“

Vítejte v Začarovaných stájích, útočišti pro jedinečná magická zvířátka. Bydlí tu třeba Gargantule, Zívající propast, Hrochomyš… a Ogí.
Ogí je jediný člověčí obyvatel stájí. Tenhle kluk je také jediný svého druhu, ale hlavně je tím, kdo se o všechna ta podivná stvoření stará.
Začarované stáje jsou kouzelné. Jednou za čas se začnou CHVĚT a TŘÁST, ŠKUBAT SEBOU a PRSKAT, aby vytvořily místo pro nového obyvatele. Ogí má pak za úkol tvora najít a zachránit ho z nebezpečí. A není na to sám, pomáhá mu Fen, (ne)obyčejný klacek z bažin, a ostatní zvířátka. Zvládne Ogí zachránit nového magického kamaráda dřív, než bude pozdě?

Nová série Začarované stáje začíná prvním dílem s názvem Měsíční králíček. Před pár dny nám domů dorazily první dva díly a bylo to tak skvělé čtení, že si můj syn vynutil čtení dopoledne a rovnou obou knih. A musím i já uznat, že jsem se ohromně bavila a příběh se mi líbil, od první do poslední stránky.

Už název knihy vám dává vědět, o kom nebo o čem toto vyprávění bude. Měsíční králíček je ústřední postavou, za kterou se vydá Ogí, kluk, který pracuje v Začarovaných stájích. Nejedná se o obyčejné stáje, jak je mnozí známe, ale jsou opravdu kouzelné. Sdružují se tam zvířata, která jsou jedinečná a jediná. Takže krom králíčka se děti při čtení seznámí třeba s Hrochomyší nebo Gargantulí.

„Kdesi daleko uháněla mlžnou bažinou smečka loveckých psů. Za nimi utíkali tři lidé. Byli na lovu, ale jako lovci nevypadali. Měli na sobě tmavé pláště s těžkými kápěmi. Třímali obušky a pochodně. Nesli sítě a železné pasti.“

Příběh Měsíční králíček je nejen velmi čtivý, ale hlavně napínavý. Děti si užijí velké dobrodružství, které vyřeší Ogí fikaně a to se bude také líbit. 🙂
Velkým, ba přímo obrovským plusem této knihy jsou ilustrace. Na každé stránce je něco, navíc i pod textem, takže si děti užijí nejen text, ale také tu obrazovou část.

Prozradím, že díky mému nedočkavému synovi máme přečtený už i druhý díl. Uznávám, že tato série se opravdu povedla. Měsíční králíček vás krásně seznámí s tím, jak fungují Začarované stáje a Ogí, pro koho pracuje, jak pracuje a kdo je mu k ruce. A slibuju, že nejen vaše děti, ale i vy, se budete těšit na další dobrodružství, které tentokráte bude méně napínavé a více vtipné. Takže těšte se, máte na co. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Měsíční králíček můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *