Zámecká strašidla – Iva Hoňková

Autor: Iva Hoňková
Ilustrace: Iva Hoňková
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 72

„Ale přátelé! Proč hned tak zhurta?“ usmíval se František. „Nejdříve se s ním zkusíme dohodnout. A pokud nebude chtít, postarám se o to, aby nakonec odešel sám i bez našeho strašení. Mám totiž fantastický plán,“ zašklebil se.“

Věděli jste, že každý hrad či zámek má svá tajemství?
Třeba na Růžovém zámku bydlí strašidla. A je jich tam hned několik. Procházejí se komnatami a temným sklepením, při úplňku tančí po střeše, hlídají tajné chodby a střeží poklad.
Na zámek ale přijde nový kastelán, který ho chce přestavět a přilákat davy turistů. A to znamená pro strašidla jediné – konec jejich klidu. Duchové a skřítci nemají rádi, když je někdo vyrušuje.
Podaří se jim překazit kastelánovy plány?
Pusťte se do čtení, čeká vás strašidelné dobrodružství.

Nová knížka pro děti od autorky Ivy Hoňkové, je opět skvělým, vtipným příběhem, s nádechem tajemna, protože hlavní hrdinové jsou strašidla. A ne je tak ledajaká strašidla, jsou přímo Zámecká strašidla.
Všechny děti, které se pustí do čtení, už od prvňáčků, až klidně po ty starší, co ještě pohádky vyhledávají, si přijdou na své – trochu strachu, ale hlavně spoustu srandy.

Růžový zámek, jeden starý kastelán a strašidla, která s ním žijí v míru, protože jsou spolu za dobře. Jenže starý kastelán je nahrazen novým a ten začíná zlobit. Jen si to představte – chce vybudovat v zámku výtah! Ve sklepeních chce kavárničku a podobné vymoženosti, které ovšem se zámkem ruku v ruce rozhodně nejsou.
A právě v tu chvíli se strašidla rozhodnou, že tomu musí učinit přítrž. Jenže jak? Po dobrém? Nebo po zlém? Starou metodou? Nebo nějak důvtipněji? To vše se dozvíte, až si přečtete pohádku Zámecká strašidla.

„Ve sklepě byla tma a chladno. Na zdech visely pavučiny. Sem tam v koutě zašramotila zvědavá myš, ale po nějaké velké laboratoři tam nebyla ani stopa.“

Příběh, který si autorka pro malé čtenáře připravila, je skvělý. Je zábavný, je poučný, je trošililinku strašidelný, zvlášť scény odehrávající se ve sklepeních, takže si děti milující dobrodružství přijdou určitě na své.
Zámecká strašidla je kouzelnou knihou ještě proto, že ilustrace si nakreslila sama autorka a ty jsou báječné. Veselé, barevné, optimistické, odpovídající ději nebo postavám, které jsou v příběhu důležité.

Sečteno – podtrženo – Zámecká strašidla je výbornou knížkou pro prvňáčky, ale nejen pro ně. Pokud máte děti, které vyhledávají dobrodružné a vtipné knížky, kde vystupují nadpřirozené bytosti, kde se odhalí i nějaké to tajemství (v tomto případě zjistíte, proč je zámek Růžový), tak se poohlédněte po této novince. Věřím, že se bude líbit.:-)

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Zámecká strašidla můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *