Zámek v oblacích – Hiro Kamigaki & IC4DESIGN

Autor: Hiro Kamigaki & IC4DESIGN, Chihiro Maruyama
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 36

Ve třetím díle oblíbené série se nacházíme v Ostovním městě, kde se má vystavovat drahocenné vejce, které je veřejnosti ukázáno vždy jen jednou za padesát let. Nejsou tu jen naši přátelé – bludišťový detektiv Pierre a jeho kamarádka Carmen -, ale také dva záhadní muži se železnými maskami. Ochrání Pierre vzácné Kouzelné vejce, nebo se mu ztratí v bludištích? Projdi si všechna ďábelsky složitá bludiště, najdi ukryté předměty, vyřeš zvláštní úkoly a další drobné záhady na každé stránce této fantasticky ilustrované knihy.

Ač je Zámek v oblacích již třetím dílem, kdy bludišťový detektiv Pierre zasahuje, k nám domů dorazila jako první z nich. A musím říct, že z tohoto díla jsem opravdu nadšená, nejen já, ale i můj syn.
Rozhodně se podíváme i po předešlých dílech.

A teď něco k tomu, co vás v této velkoformátové knize čeká. Zámek v oblacích vás upoutá na první pohled svou obálkou, ale také velikostí.
A ihned po otevření ilustracemi, které jsou opravdu ohromující a neskutečné. Propracované i ty nejmenší detaily, u kterých byste si nikdy nemysleli, že se k nim ilustrátoři dostanou a budou se je snažit napasovat do obrázku.

V knize vás čeká patnáct dvoustran, kde budete plnit spoustu úkolů. Nejen v bludišti hledat cestu ze startovního políčka až do cíle, kde vám ilustrátoři připravili spoustu slepých uliček, ale také hledat různé symboly a plnit doplňující úkoly.
Ale nemyslete si, že by to byly jen samé bludiště. Zámek v oblacích je povídání, které se na každé dvoustraně rozvíjí a tím pádem se nemůžete posunout dále, dokud vše nevyřešíte. A nebo byste se aspoň neměli posunout dál. 🙂

Na závěr vás čekají ještě Ostrovní noviny, kde bude pár důležitých informací, možná i doplňujících otázek, aby se autoři dozvěděli, jak moc poctivě jste vše plnili a samozřejmě nebudete ochuzeni ani o správné řešení – v případě, že by se něco nepovedlo nebo se nedařilo, můžete se kouknout a trochu si pomoct. 🙂

Pokud hledáte knihu, která vaše děti zaujme, trochu jim zavaří mozkové závity a věřím, že nejen jim (protože i já měla místy co dělat, abych splnila úkol), určitě se podívejte po knize Zámek v oblacích. Nejen, že se zabavíte společně se svými dítky, ale také se bude skvěle vyjímat v knihovně. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Zámek v oblacích můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *