Zázračné koťátko – Škola kouzel – Hayley Dazeová

Autor: Hayley Dazeová
Ilustrace: Willow Tree Books
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 112

„Cink, cink, cililink.
„Co to je?“ zeptala se Ela.
„To je slečna Růženka,“ odpověděl Viktor, „naše ředitelka.“
Fijúúú! V záplavě třpytek se zjevila dáma se stříbrnými vlasy, oblečená v dlouhých růžových šatech. V jedné ruce držela stříbrnou hůlku zakončenou hvězdičkou a v druhé svírala stříbrný zvoneček.“

Zázračné koťátko Mazlinka pokaždé překvapí kamarádky Elu a Olivii parádním dobrodružstvím. Tentokrát se ocitnou ve Škole slečny Růženky pro kouzelné bytosti. Dokážou napravit protivného trolla a pomohou najít osamělému jednorožci Viktorovi nové kamarády?

Dnešním večerem počínaje se na mém webu začnou objevovat recenze na knížky, které tak úplně jste u mne neviděli. A to jsou „holčičí“ příběhy. Čekám druhé dítě, bude to holka a proto je potřeba se pustit do sbírky těchto pohádek a příběhů, aby měla stejnou zásobu jako Jiřík, ale co si budem… Jiříček Zázračné koťátko s podtitulem Škola kouzel poslouchal téměř se zatajeným dechem, takže je vidět, že je jedno, pro koho to je, hlavně, aby byl příběh napsán správně. 🙂

Nejdříve o čem knížka Škola kouzel je? Je to v pořadí již čtvrtý příběh o Zázračném koťátku, ale nemusíte se bát, že by vaše děti nepochopily o co jde. Mi se do rukou dostal až tento díl a přesto bylo čtení moc fajn a musím říct, že i mne jako maminku moc bavilo. Autorka v příběhu krásně zpracovala jak je důležité, aby na sebe děti, potažmo i lidé nebyli zlí, protivní, jak je důležité přátelství a důvěra.
Pokud někomu chybí odvaha a my víme, že v něm něco je, jak je důležitá podpora, aby se mohl projevit.

„Trpaslíci vmžiku stáli u sebe a stejně tak i skřítci. Elfové se shromáždili u jedné z knihoven. Viktor zčervenal a zabodl pohled do země.
„Ale ne!“ zašeptala Ela. „Žáci se spolu vůbec nemíchají.“

Dvě nejlepší kamarádky mají mazlíčka v podobě roztomilé kočičky Mazlinky, Ale není to tak obyčejná kočička, je kouzelná a protože holky si hrajou na víly, vezme je do Školy kouzel, kde se holky ocitnou ve velmi vzácné společnosti – elfů, víl, trpaslíků… Učitelka Růženka jim zadá příklad, aby našel každý to své vlastní kouzlo.
Jenže Viktor, holčin nový kamarád, je sám. Nemá kamarády, nemá žádnou partu a má pocit, že čarovat neumí a taky se mu kvůli tomu mnozí posmívají.
Jenže to nikdo neví, co v holkách je, vezmou Viktorův osud do vlastních rukou a snaží se mu pomoct co to jde. Jestli se jim to podaří, to už se dočtete v knize Škola kouzel.

Jak se určitě přesvědčíte i sami za sebe, dětská knížka může obsahovat i něco víc, než jen obyčejný, strohý příběh. Škola kouzel byla zábavná, milá a poučná. Líbila se mi reakce mého syna, který se nejdříve o Viktora bál a na konci, po dočtení, zvedl ruce nad hlavu s vítězoslavným výkřikem „JO“. 🙂 A to mluví za vše, po dlouhé době příběh, který nás bavil, a ač je to zabalen v růžové obálce, nebojte se jej přečíst i mladším klukům.
Kniha je určena od 7 let (pro holky), ale já klidně řeknu, že i kluci si jej můžou přečíst a klidně i dříve, pokud zvládají písmenka, protože font písma je velký a je zde hojně ilustrací. Tak vzhůru do čtení! 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Škola kouzel můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *