Zbrklík a pekelné Vánoce – Sandra Dražilová Zlámalová

Autor: Sandra Dražilová Zlámalová
Ilustrace: Marie Koželuhová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2023
Počet stran: 72

„Za chvilku vzduchem létaly sněhové koule sem a tam, malé čertíky to ihned chytlo. „Au… Tu máš! Zásah! Kryjte se! Počkej, až tě trefím!“ křičeli, jak jen mohli.
Pořádná, nefalšovaná pekelná koulovačka je totiž ta největší zábava před Vánocemi.
„Zbrklíku!“ volal malý čertík Uhlínek, „tohle musíme dělat každý rok, je to pekelně hustý!“
Zbrklík se smál měl ohromnou radost, že mu plán vyšel.“

Čertu Zbrklíkovi a čertidlu Tadeášovi se v pekle pekelně daří. Spolu s čerticí Treperendou tvoří sehranou trojku. A když jednoho dne otevřou pekelnou bránu a do pekla se zatoulá veledůležitý dopis pro Ježíška, způsobí to pozdvižení, jaké peklo ještě nezažilo.
Jakmile se malí čertíci a malé čertice dozvědí o ztraceném dopisu, zatouží také po opravdových Vánocích. Všechny pekelníky však čeká skutečně zapeklitý problém. Jak se vlastně takové Vánoce slaví? A jak to bude s dárky, když do pekla ještě nikdy nepřišel Ježíšek?
Pusťte se spolu se Zbrklíkem a jeho přáteli do pořádného vánočního dobrodružství, které bude trochu pekelné, trochu kouzelné, ale také parádně nezbedné.

Zbrklík potřetí. A opět naprosto úžasné čtení, u kterého jsme se s dětma pobavily na výsost nejlíp. Zbrklík a pekelné Vánoce nejen vaše děti pobaví, ale také je pekelně nažhaví na ty jejich vánoční svátky, které je čekají. Vždy čtu knížku tři, čtyři večery, ale u Zbrklíka jsem udělala výjimku, syn nechtěl jít spát, dokud se nedozví, jak to dopadlo… 🙂

Zbrklík a Tadeáš otevřou pekelné vrata – samozřejmě zase dělají něco, co by neměli, a když se ve vratech objeví mezírka, dostane se k nim do pekla bílá obálka, která není prázdná a její zásluhou se čerti začnou zajímat, jak se slaví Vánoce. A nebojte se, ono to dopadne tak, jak očekáváte. Budou to pekelně zábavné, žhavé, hlučné a pořádně veselé vánoční svátky, na které budou vzpomínat nejen všichni čerti s Luciferem i Rozumbradou, ale také i vaše děti, protože čtení knihy Zbrklík a pekelné Vánoce je úžasné, plné dobré nálady, kterou autorka skrze příběh předá i vašim dětem.

„Řetězy, řetězy, kdopak vám dal hlas,
Lucifer pekelný nebo čert Mamlas.
Řetězy, řetězy, co to zvoní v nich,
Uhelničiny písničky, Vánoce a smích.“

Zbrklík a pekelné Vánoce je třetím povídám o čertovi, který chvíli neposedí – prostě malý čertík – jako naše děti. Autorka opět dokázala mému synovi nejednou vykreslit úsměv na rtech a má dcera, která má rok a půl, se při každém mém vyslovení „belele belele“ smála jako praštěná. Zbrklík je prostě jistota, když je ouvej, když se nedaří, když je blbá nálada, tenhle malý čertík zaručeně vám i vašim dětem udělá dobře na srdíčku a zase bude všechno úsměvné, veselé a úžasné.

Ilustrace jsou opět úžasné, ke Zbrklíkovi patří paní Marie Koželuhová a jsem ráda, že se opět trefila do všeho. Ilustrací je v knize Zbrklík a pekelné Vánoce dost, jsou barevné, vtipné, jsou velké i malé, ale přesně dané tak, aby z příběhu udělaly ještě něco víc.
Font písma i řádkování je opět větší, takže kniha je ideální jak pro začínající čtenáře, tak pro předčítání. Tyhle knihy s čertíkem Zbrklíkem jsou jednoznačně must have pro vaše ratolesti, bez debat. 🙂

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Zbrklík a pekelné Vánoce můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *