Zdroj – Tara Swartová

Autor: Tara Swartová
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2019
Počet stran: 272

„Mysl překonává všechny překážky…“

Otevřete mysl, využijte potenciál svého mozku a zásadním způsobem změníte svůj život. Kniha, postavená na nových vědeckých poznatcích ohledně neuvěřitelné neuroplasticity mozku, obsahuje konkrétní plán sestávající ze čtyř kroků, který vás dovede k nejlepšímu využití vaší mozkové kapacity. Najdete zde inspirativní příklady z praxe i praktická cvičení. Výsledkem je účinný a srozumitelný návod, který restartuje vaše myšlení a motivaci a zbaví vás negativity. Probuďte svůj mozek a odhalte jeho možnosti – jste pouhé čtyři kroky od toho, aby se z vás stal nový, sebevědomý člověk. Snadno se naučíte: * upravit „autopilotní”myšlení a změnit zakořeněné zvyky, * využít sílu vizualizačních technik úspěšných osobností, * přestavět nervové dráhy, aby došlo k hlubokým a trvalým změnám chování, * využít schopnost mozku pohotově přepínat mezi různými způsoby myšlení, * zvládat své pocity a zklidnit mysl, * naladit se na cenné informace, které vám sděluje tělo, * jak psaním deníku můžete zjistit, jací opravdu jste a co vás omezuje. „Zásadní životní příležitosti okolo nás prochází každý den – a teď můžeme trénovat naši mysl, aby se jich chopila.”

Dr. Tara Swartová je neurovědkyně s doktorským titulem z oboru neurofarmakologie z King´s college a titulem doktorka medicíny z Oxfordské univerzity. V současnosti působí na Sloan a Kings College v Londýně a vyučuje na Said Business School v Oxfordu.
Je pravděpodobně jediná koučka nejvyššího managementu s neurovědeckým vzděláním a psychiatrickou praxí. Jejími klienty jsou mimo jiné top manažeři z celého světa, kterým účinně pomáhá maximálně zvýšit psychickou odolnost a výkonnost mozku, takže zvládají stres, ovládají své emoce a přemýšlejí zcela originálním způsobem.

Vítám vás u recenze, která není typická pro tento web, ale všechno je jednou poprvé, a navíc kniha Zdroj si pozornost i nás, beletristických čtenářů, zaslouží.
K této publikaci jsem přistupovala opatrně, tohle není zrovna četba, kterou bych vyhledávala, ale musím říct, že autorka dokázala upoutat mou pozornost od prvních stránek.
Poté, co se ji rozpadl vztah, o kterém si myslela, že je výjimečný a bude trvat navždy, si uvědomila, že musí začít jinak, tak, aby sama sobě dokázala, že ona je ta výjimečná. Všechny zkušenosti, které svými kroky v dalším životě prošla, dala do této knihy, spojila vědu s humorem, a s lehkostí napsala, můžu říct, manuál k tomu, aby i nám, se vše dařilo a když už dojde ke krizi, abychom ji zvládli se ctí a hrdostí.

Zdroj se nezabývá jen vědeckými fakty, ale autorka vám dokáže popsat, jak funguje mozek, na obyčejných, všednodenních činnostech, abyste si uvědomili, že hledání cesty z jakékoliv situace je nasnadě, jen ji pořádně vidět.

Kniha je rozdělena na čtyři části a ty samozřejmě na kapitoly. Mě osobně nejvíce bavila čtvrt část, nazvaná Nastartování zdroje, kde se v pěti kapitolách naučíte, jak využít svůj potenciál. Autorčin nápad na Nástěnku činů jsem si naprosto zamilovala a už přemýšlím, co všechno tam dám já.

„Přitahujte, co očekáváte, vyzařujte, po čem toužíte, staňte se tím, co respektujete, zrcadlete, co obdivujete.“

Líbilo se mi, že ve Zdroji se nedočtete jen o funkčnosti mozku, ale také se zde zaměřují na emoce, pocity, na tělo. Všechno totiž souvisí se vším, a když jedna část nefunguje, musí se napravit, aby to ostatní fungovalo na sto procent.

Bylo pro mne velmi zajímavým zjištěním, ale když nad tím přemýšlím, tak je to asi fakt, že překážky do cesty si klademe sami sobě. Jak kolikrát nadávám na osud a na všechno kolem mě, kdo se proti mě spolčil, tak z poloviny za to nemůže nikdo jiný, než já a můj mozek. Vím, že se k mnoha věcem teď budu stavět naprosto jinak, klidněji a s rozvahou. Navíc si musím mozek přeprogramovat tak, abych já byla ta důležitá a ostatní přijde samo.

Zdroj doporučím všem, kteří si chtějí přečíst něco jiného, nového. Těm, kteří se touží podívat na mozek a jeho fungování, na jeho ovlivňování našeho života a chování.
A nemusíte tuto knihu číst slovo od slova, ale klidně si najděte jen tu část, která vás zajímá nejvíc a pak se vracejte. Je to skvělá publikace na listování a naučení se něčeho nového, co bude mít pro nás přínos.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Zdroj můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
DarameganNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *