Zlomený rytíř – L. J. Shen

Autor: L. J. Shen
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 424

„Srdce nás nežádá o dovolení, aby mohlo něco cítit. Prostě to cítí.“

NE VŠECHNY PŘÍBĚHY SE ODEHRÁVAJÍ STEJNĚ. NĚKTERÉ MAJÍ TRÝZNIVÉ KAPITOLY, CHYBĚJÍCÍ ODSTAVCE A HOŘKOSLADKÝ KONEC.
Luna Rexrothová je všemi milovaná stydlivka.
Milá.
Obětavá.
Laskavá.
Falešná.
Ale pod tím se skrývá holka, která přesně ví, co chce – a je to jeden kluk z dětství, který ji naučil nadávat ve znakovém jazyce.
Který ji naučil se smát.
Žít.
Milovat.
Knight Cole je všemi zbožňovaný fotbalista.
Nádherný.
Silný.
Slavný.
Prolhaný.
Jenže Luna už není tím, kým bývala. Teď už nepotřebuje, aby byl jejím rytířem, jejím ochráncem.
Je načase, aby si uvědomil, že ne každý rytíř musí být taky hrdina.

Zlomený rytíř je druhý díl série Hříšnici: Nová generace. Tentokrát se ponoříme do života dětí dvou původních hříšníků a to Trenta a Deana. Luna a Knight spolu vyrůstají a jsou nejlepší přátelé. On ji miluje a udělal by pro ni vše, ale nepřizná to. Ona ho také miluje, ale ví, že pro něj není dost dobrá, protože nemluví. A tak spolu vyrůstají, jeden by za druhého dýchali, ale to nejdůležitější zanedbávají.

Lunu jsme poznali už v první sérii, kdy ji Jaimi získal do péče a ona přestala mluvit. I když ji všichni z této skupiny přátel milují, tak jediný s kým promluví – sem tam – aspoň jedno slovo, je její macecha, která by ji snesla modré z nebe. Její příběh začíná v posledním ročníku střední a čeká ji velké rozhodnutí. Musí se rozhodnout, kam nastoupí na vysokou. Hádka s Knightem a rozmluva s Vaughem ji nakonec vyžene z Todos Santos. Ona i Knight to velmi těžce nesou. Luna ale začíná roztahovat křídla, najde si nové přátelé a i přítele. Změní ji vysoká natolik, že tak pevné několikaleté přátelství se rozplyne nebo jí srdce nakonec zavede zpátky domů?

Knight Cole je spolu se svými dvěma přáteli nejznámější a nejžádanější kluk na střední. Každý by za jeho pozornost zabíjel a díky tomu žádná z holek, se kterou stráví večer na akci, neprozradí jeho tajemství. Měsíčnice jak říká Luně je totiž jeho jediná slabina. Ona a jeho nevlastní máma Rosie, která pomalu umírá, jsou jediné dvě ženy, za které by položil život. Problém je, že k Luně se snažil už několikrát přiblížit, ale vždy to dopadlo špatně a tak ji nechává prostor pro žárlení, aby si uvědomila i ona, že k sobě patří.
Bohužel ona to po posledním pokusu pochopí jinak a odjíždí na vysokou. Knight je z toho zničený a místo, aby k sobě konečně byli upřímní, začnou si navzájem vracet údery. Luna, ale u toho žije dál a mění se. Za to on stojí na místě, možná se i posunuje o pár kroků vzad. Měsíčnici nakonec přivede zpět ta nejhorší situace, která ho může potkat, ale otázka zní, zda je to pořád ta stejná jeho Měsíčnice nebo už jen Luna, kamarádka z dětství.

„Víte, jak lidi občas říkají, že se jim právě zhroutil svět? Až do téhle chvíle jsem netušil, co to vlastně znamená. Tohle byl ten okamžik, kdy se v mém světě všechno zhroutilo na jednu velkou hromadu. Klopýtl jsem dozadu, narazil do zdi a pak zády sjel po ní, až jsem si kecl na mokrou zem. Táta stál přede mnou se sklopenou hlavou – bylo to gesto poražených. A já jsem věděl, že to není kvůli mému chlastání nebo polykání pilulí. Ani táta, ani máma ve skutečnosti netušili, do jak velkých sraček jsem se během letoška dostal.“

Je mi to líto, ale prostě mě stále trápí, že z mých oblíbených a úžasně zvrácených hříšníků, kteří by za své rodiny nakonec položili život, vyrostou naprosto katastrofální rodiče. Tátové, co na své děti kašlou a nechají je růst, jak se jim zachce. Aby se z Knighta stal takový závislák a nikdo si toho nevšiml, je nepochopitelné. Ani druhý díl, Zlomený rytíř, nezměnil můj názor, spíše ho prohloubil.

Každopádně, i přesto, že jsou některé věci přitažené za vlasy, tak kdybych nečetla první sérii, určitě bych byla nadšenější. Zlomený rytíř v sobě skrývá to, co od něho očekáváme. Lásku, sex, intriky, zlo, napětí a arogantní muže. Knight a Luna mají velmi napínavý společný příběh, jen jsou na něj podle mě moc mladí.

Protože jsem držák, tak budu pokračovat dále v této sérii. A nejen to, jsem zvědavec a zajímá mě, jak to bude s ostatními dětmi a kluky z party HotHoles. Pokud to máte stejně, tak věřím, že přivřete oči nad některými věcmi a knihu Zlomený rytíř přečtete s dobrou náladou a sejdeme se u dalšího dílu.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Zlomený rytíř můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *