Zmizení – Amanda Quick

Autor: Amanda Quick
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 288

„Dám vám krátkou lekci z historie, Catalino. Vláda nezavřela všechny agentury, jež se zabývaly paranormálním výzkumem, když ukončila projekt Bluestone. Několik prozíravých osob vědělo, že problém s dohlížením nad zločinci, kteří mají nadpřirozené schopnosti, nezmizí jen proto, že budou zničeny laboratoře. Jedna malá agentura zůstala. Jenomže se potýká se zoufalým nedostatkem zdrojů a nedokáže poskytnout opravdový dohled. Proto bylo pro rodinu Rancourtových tak snadné Nadaci ovládnout a udržet si kontrolu tak dlouho.“   
„Chcete mi tvrdit, že Nadace má podávat zprávy nějaké bezejmenné vládní agentuře?“   
„Ach, ona ale má své jméno. Jen není moc dobře známé. Nadace je soukromá výzkumná a rozvojová laboratoř, která pracuje pro Agenturu pro vyšetřování atypických fenoménů.“

Před čtyřiceti lety došlo v malém městečku Fogg Lake k jistému „Incidentu“: k výbuchu v jeskynním komplexu, při němž se uvolnily neznámé plyny, které měly na obyvatele zvláštní účinky. Někteří měli podivné vidiny. Jiní slyšeli děsivé hlasy. A pak dorazili vědci z tajné vládní agentury…
Jelikož se obyvatelé městečka nechtěli stát pokusnými králíky, svedli tyto případy na halucinogenní účinky hub. Nemohli tušit, že následky zdědí i další generace…
Catalina Larková a Olivia LeClairová jsou nejlepší kamarádky už od dětství a společně vedou vyšetřovací agenturu. Při řešení případů jim pomáhá jejich „druhý zrak“, jak tomu říkají. Poté co Olivia zmizí, Catalina po ní začne horečně pátrat, protože se k tomu nikdo jiný nemá. Když jí pomocnou ruku podá Slater Arganbright, nezbývá jí nic jiného než ji přijmout, ačkoliv je na něm něco, čemu tak úplně nedůvěřuje. Duo postupně odhaluje, že někdo pátrá po svědcích vraždy, jež se ve Fogg Lakeu odehrála před patnácti lety. Vrah nebyl nikdy dopaden. Danými svědky byly mladé Cat a Olivia. Pátrání Cataliny a Slatera po Olivii je zavede do králičí nory, která je mnohem nebezpečnější a tajemnější, než očekávali, a s vrahem číhajícím mezi nimi nikdo netuší, kdo z ní vyjde živý.

Zmizení je prvním dílem nové série od Amandy Quick. Tajuplný svět paranormálních jevů a zločinů dělá z příběhu napínavý zážitek, který vás nenechá vydechnout. Konec je natolik tajuplný, že se budete na druhý díl hodně těšit.

Catalina Clarková byla jako dítě se svou nejlepší kamarádkou svědkem vraždy v jeskyních, kde kdysi došlo k výbuchu. Od té doby jsou tyto jeskyně velmi nebezpečné, šíří se tam velká energie, která způsobuje halucinace a dokáže zamotat hlavu tak, že už nikdy nenajdete cestu ven.
V celém městečku nefungují mobily ani nic elektronického, nemají zde hotely pro turisty a všichni od té doby mají jisté schopnosti.
I přesto, že Catalina s Olivií viděli smrt toho muže na vlastní oči, tak kvůli své bezpečnosti strávily v jeskyních noc a dostaly se do divné místnosti. Když ráno vyšly ven, celé městečko už je hledalo a dospělí usoudili, že se jim zamotaly myšlenky a ta vražda je jen výplodem halucinací. Bohužel nebyla a po patnácti letech zamotala Catalině a Olivií život a začalo to tím, když byla Olivie unesena a na prahu jejich agentury se objeví člověk z Nadace.
Catalina naplno nasadí své druhé smysly a snaží se najít Olivií a nakonec najít vraha, kterého jako dítě viděla. Jediný kdo ji věří a dokáže ji pomoct je muž se špatným příjmením, synovec muže, který ji zničil soukromý život a pověst, muž který pracuje pro Nadaci a věří v její dobro – Slater Arganbright.

Catalina Larková byla žena, která mu zamotala hlavu i auru. když ji viděl, její aura svítila na kilometry daleko, když se ji dotkl, dostal elektrickou ránu. Catalina Larková nebyla obyčejná žena. Slater se po dlouhé léčbě v soukromí, což znamenalo zavření v pokoji, kde ho hlídali a dopovali prášky na zklidnění jeho strýcové, dostal zpátky mezi lidi. Věděl, že ještě není úplně v pořádku, že ta radiace udělala něco s jeho smysly, ale ještě nepřišel na to, co to je. Když dostal za úkol požádat o pomoc ženu, které strýc hodně znepříjemnil život, nečekal že to bude jízda plná nabité energie, nebezpečí a odhalení tajemství z minulosti.

 „Gwendolyn Swanová přistoupila ke dveřím a otočila vývěsku Otevřeno na Zavřeno. Přešla prodejní místnost k pultu, zvedla sluchátko staré pevné linky a zavolala své sestře.     
Eloisa Swanová to zvedla na první zazvonění. „Tak jak?“     
„Obávám se, že mám špatné zprávy.“ Gwendolyn se opřela o pult. „Projekt skončil fiaskem. Fogglakeská laboratoř byla nalezena, ale teď ji má pod palcem Nadace.“     
Na druhém konci nastalo dlouhé ticho.     
„Co se stalo?“ zeptala se Eloisa nakonec.     
„Mohla bych ti vypočítat řadu věcí, proč to šlo do háje, ale ve zpětném pohledu je jasné, že největší chybu jsme udělaly hned na začátku, kdy trojčata zfušovala ten únos. Bez problémů se zmocnila Olivie LeClairové, jenže Catalina Larková jim tu samou noc unikla.“

Nemám za sebou hodně knih od této autorky, takže mi autorčin nápad v knize Zmizení přišel jiný, zajímavý a čtivý. Pole paranormálna a nadpřirozena není v mých knihách tak časté, takže jsem byla mile překvapena, jak poutavě o tom Amanda umí psát.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, dobře se doplňovali a seděli mi k sobě. I přesto, že se to tam hemží spoustou postav, tak všechny měli smysl a každá tvořila svou důležitou část příběhu.

Zmizení je vyprávění, které se čte jako po másle, kapitoly na sebe navazují, postavy jsou smysluplné a orientace v ději jednoduchá. Pokud se vám podaří knihu odložit, tak nemusíte mít strach, že by se vám děj vytratil z hlavy, je tak napínavý a plný zajímavých zvratů, že ho budete nosit v hlavě, dokud nepřijdete na to jak to celé dopadne.
Bohužel ne vše se dozvíte, protože jde o sérii a autorka si pár tajemství nechala na druhý díl, takže doufám, že se příběh bude dále rozvíjet a bude stejně napínavý jako tento.

Počítám, že všichni fanoušci Amandy Quick už mají knihu koupenou či objednanou. Podle mého názoru jde o velice poutavý příběh, který tuto sérii velmi dobře odstartoval a najde si spoustu čtenářů. Pokud jste zatím od této autorky nic nečetli a nadpřirozeno vám není cizí, tak doporučuji zvolit knihu s názvem Zmizení a věřím, že se začtete jako já a budete se těšit i na druhý díl.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Zmizení můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *