Zničená – Rachel Van Dyken

Autor: Rachel Van Dyken
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 280

„Se zaklením jsem přitiskla balíček k hrudníku a vyrazila pryč. Ohlédla jsem se, abych mu věnovala poslední rozzuřený pohled, a narazila jsem do stromu.
Nebo mi to aspoň jako strom připadalo.
Ale stromy nevyzařovaly teplo.
A neměly jeden, dva, tři, čtyři, šest, pane bože, osm břišáků?“

Nejsem typická dívka. Utíkala jsem tak dlouho před vzpomínkami, které mě pronásledovaly, až se deprese stala mou jedinou společnicí. Žila jsem v temnotě… dokud se Wes Michels nenabídl, že se stane mým světlem.
Netušila jsem, že čas nehraje v můj prospěch – že každou vteřinou, která uběhne, se přibližuju ke konci něčeho, co znamená začátek konce mě samotné. Snažil se mě varovat. Slíbil mi všechno, co jen mohl – každičkou chvíli –, ale ani to nestačilo.
Někdy, když si myslíte, že je konec, tak je to ve skutečnosti jen začátek. Wes si myslel, že mě může zachránit, ale tím, že mi dal všechno, mě naopak zničil. Protože po jednom jediném polibku, jednom jediném dotyku už jsem nemohla – už jsem nechtěla – být stejná jako dřív.
Od té chvíle se jeho srdeční tep stal mým vlastním.

Opět jsem doplatila na svou lajdáckou přípravu, ale nazvu to noblesněji, takže na svou touhu nechat se překvapit a nepřečetla jsem si anotaci na tuto knihu. Nebyla jsem připravena na tolik emocí a nejspíš by mi asi nepomohla ani ta anotace. Takže pokud jste na tom stejně jako já, tak vás upozorním, než otevřete knihu Zničená a začnete číst, připravte si kapesníky a nalaďte se na vlnu optimismu.

Weston Michels je syn multimilionáře. Říká se, že když máte hodně peněz, tak je váš život beze štěstí. Otec Westona ho zažil, i když jen na krátkou dobu, ale měl to štěstí. Když mu odešla manželka a jeden syn se zabil, tak už mu zbýval jen Weston a on by udělal všechno na světě, aby ho zachránil.
Díky penězům Weston dostal experimentální léky, které ještě nebyly schváleny a všichni očekávají, zda zaberou či nikoliv. Za několik týdnů ho čeká operace, takže čas je jeho nepřítel. Weston je mladý, bohatý a sexy quarterback, když už, se vnitřně smířil se svým osudem, potkává Kiersten. Prvačku z maloměsta, nevinnou ovečku, které dělá ubytovacího asistenta. Díky ní dostane novou touhu bojovat. Teď jen záleží zda to bude stačit.

Kiersten Roweová je světem neošlehaná osmnáctiletá holka, která nastoupila zrovna na vysokou. Utápí se v depresích ze smrti rodičů, ale její strejda ji donutil jít studovat a chce, aby začala znova žít. Jak to má ale udělat, když nemá vůbec chuť žít.
Když si jde vyzvednout brožuru ke studiu, narazí do břišáků, konkrétně do osmi břišáků. Je tak konsternována, že zvedne zrak a v té chvíli ví, že udělala svou osudovou chybu. Právě ji totiž polapil zlý vlk a ona neví, zda se má nechat sníst nebo utéct. 

„Možná nevidíš každý kousek skládačky, kterou tvoří tvůj život – možná nevidíš každý pohyb velkého šachového hráče – ale víš, že má moc nad celou hrací deskou. Někdy jsou figurky přesunuty nebo nové. Jindy se něco stane, i když my za to nemůžeme. Ale nakonec se ukáže, že to všechno mělo nějaký smysl.“

Zničená je vyprávěním o dvou zlomených duší, které se navzájem podporují a uzdravují, je vždy emočně náročný. Protože pokaždé, je na tom jeden lépe a jeden hůře. Popravdě, až skoro do úplného konce, nevíte, jak to dopadne. Jistě je to padesát na padesát, ale ne všechny příběhy bohužel končí hezky. 

Byla jsem ohromena, jak autorka dokáže udržet napnutou strunu napětí, až do samého konce. Měla jsem problém knihu Zničená odložit, pořád jsem se hnala dál a dál, abych zjistila, co mu vlastně je a jak to skončí. Zároveň se ale i pobavíte, protože to napětí se střídá s humorem a nadsázkou.

Určitě doporučím každému kdo má rád romance, které nejsou jen o růžových brýlích. Ale kde najdete opravdové emoce, drsnou realitu i pohádku. Protože v příběhu Zničená je nemoc reálná, i když skoro neznámá. Je jedno kolik vám je, protože tohle se dá číst v každém věku a každý si uvědomí, jak je čas vrtkavý.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Zničená můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *